No šodienas tiem Ukrainas bēgļiem, kas pieteiksies pagaidu aizsardzības statusa saņemšanai Latvijā un šo statusu apliecinošam dokumentam, tiks izsniegta termiņuzturēšanās atļauja uz diviem gadiem, aģentūra LETA uzzināja Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP).
Šajā nedēļas nogalē, īstenojot labdarības akciju "Silto drēbju dienas!", Rīgas lielākajos tirdzniecības centros varēs ziedot jaunas vai lietotas siltās drēbes kara bēgļu ģimenēm no Ukrainas, aģentūrai LETA pavēstīja "Ziedot.lv" komunikācijas vadītāja Ilze Ošāne.
Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija otrdien virzīšanai otrajam lasījumam atbalstīja grozījumus Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā, kas paredz primārā atbalsta sniegšanu līdz nākamā gada vasarai.
Kara bēgļi no Ukrainas Latviju pamatā izmanto tranzītam un mūsu valstī nav vērojams pastiprināts bēgļu pieplūdums, otrdien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā pastāstīja Iekšlietu ministrijas (IeM) valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs.
Lielbritānijā 42 gadus vecā Ukfīldas iedzīvotāja Hanna Debenema valsts bēgļu programmas ietvaros uzņēma ukraiņu bēgli ar bērnu, kura vēlāk devās uz policiju un apsūdzēja britu sievieti par to, ka viņa "tiek izmantota kā verdzene un pilna laika aukle bērniem par nelielu vai nekādu atlīdzību," vēsta Daily Mail.
Latvijā šogad oktobra beigās strādāja 7069 Ukrainas pilsoņi, tostarp visvairāk bija nodarbināti sabiedriskajā ēdināšanā - 485 cilvēki, apstiprina Valsts ieņēmumu dienests (VID).
Biedrība "FreeBelarus" sadarbībā ar SIA "Sociālais kods" un baltkrievu bēgļu iniciatīvas grupu ir izveidojusi vietni "riga.tips", kurā apkopota pamatinformācija par dzīvi Rīgā, aģentūru LETA informēja biedrībā.
Iekšlietu ministrija (IeM) un Valsts robežsardze noraida starptautiskās nevalstiskās organizācijas "Amnesty International" absurdos apgalvojumus, ka Latvija esot veikusi "bēgļu un migrantu patvaļīgu aizturēšanu un spīdzināšanu", jo tie balstīti uz atsevišķu personu nepārbaudītiem apgalvojumiem par situāciju uz Latvijas-Baltkrievijas robežas.
Pašvaldību infrastruktūras pielāgošana nodrošinās izmitināšanu vairāk nekā 1500 Ukrainas civiliedzīvotājiem, informē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) Sabiedrisko attiecību nodaļa.
Šogad Latvijas austrumu robežu šķērsojuši ap 120 000 ukraiņu, atsevišķās dienās viņu skaitam sasniedzot pat 1300 cilvēkus, šorīt intervijā TV3 pastāstīja Valsts robežsardzes priekšnieks Guntis Pujāts.
Kopš 2022. gada 1. janvāra Latvijā ieradušies un reģistrējuši dzīvesvietu 34,7 tūkstoši Ukrainas valstspiederīgie, informē Centrālā statistikas pārvalde.
Kopš Krievijas sāktā kara pret Ukrainu līdz šim Latvijā reģistrēti 34 983 Ukrainas civiliedzīvotāji, bet 29 586 bēgļiem izsniegti uzturēšanās dokumenti ar tiesībām uz nodarbinātību, liecina jaunākā Iekšlietu ministrijas (IeM) apkopotā informācija.
Patlaban tiek gatavoti normatīvo aktu grozījumi, kas ļautu pašvaldībām izvēlēties, vai tās nodrošina Ukrainas kara bēgļu uzņemšanu 120 dienas ar zemākiem atbalsta griestiem vai arī 60 dienas ar augstākiem atbalsta griestiem, intervijā Latvijas Radio pastāstīja Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece Linda Ozola (K).
Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) nodrošināto sociālā mentora pakalpojumu ikdienas situāciju risināšanā visā Latvijā ir saņēmuši 1044 Ukrainas civiliedzīvotāji, informē SIF pārstāve Zane Jēkabsone.
Pašvaldības joprojām gaida valdības lēmumus attiecība uz atbalstu Ukrainas bēgļu izmitināšanā, jo aizvadītajā nedēļā tādi netika pieņemti, pirmdien Latvija Radio raidījumā "Labrīt" atzina Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) padomniece veselības un sociālajos jautājumos Ilze Rudzīte.