Ceturtdiena, 30.maijs

redeem Lolita, Vitolds

arrow_right_alt Latvijā

Par vienu gadu plāno pagarināt Ukrainas iedzīvotājiem izsniegto atļauju īslaicīgu profesionālo pakalpojumu sniegšanai

© Gints Ivuškāns/f64

Par vienu gadu plānots pagarināt līdz 2023.gada 1.martam Ukrainas iedzīvotājiem izsniegto atļauju īslaicīgu profesionālo pakalpojumu sniegšanai, teikts Labklājības ministrijas (LM) izstrādātajos grozījumos Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā, kurus 28.februārī skatīs valdība.

Tāpat grozījumi paredz noteikt, ka atzīšanas institūcijas īslaicīgas profesionālās darbības atļauju izsniedz uz diviem gadiem.

LM skaidro - lai arī termiņu atļaujas īslaicīgu profesionālo pakalpojumu sniegšanai plānots pagarināt automātiski, tomēr tas neliegs Ukrainas mediķiem, farmaceitiem un farmaceita asistentiem pieprasīt atzīšanas institūcijas izsniegtu apliecinājumu par atļaujas termiņa pagarinājumu, tādējādi nodrošinot, ka personas rīcībā būs dokuments, no kura cita persona var uzreiz gūt priekšstatu par atļauju īslaicīgu profesionālo pakalpojumu sniegšanai derīguma termiņu.

Ārstniecības iestādēm, aptiekām, institūcijām, iedzīvotājiem par atzīšanas institūciju izsniegtajām atļaujām un to derīguma termiņiem būs iespējams pārliecināties Ārstniecības personu un ārstniecības atbalsta personu reģistrā un Farmaceitu un farmaceitu asistentu reģistrā.

Tāpat grozījumi paredz noteikt, ka nepavadītiem bērniem ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu sniegšana tiek turpināta līdz brīdim, kad tie var atgriezties Ukrainā ilgstošas sociālās aprūpes pakalpojuma saņemšanas turpināšanai, bet ne ilgāk kā līdz personai Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā noteiktās termiņuzturēšanās atļaujas derīguma termiņa beigām.

Savukārt par bērnu, kurš slimo ar celiakiju, ir izmaksājams valsts atbalsts bērna likumiskajam pārstāvim, kas var būt arī bērna ārkārtas aizbildnis. Vienlaikus ārkārtas aizbildnim papildus viņam izmaksājamajiem speciālajiem pabalstiem, kas noteikti Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā par nepavadīto bērnu aprūpi, likumā noteiktos gadījumos ir tiesības saņemt bērna piedzimšanas pabalstu, savukārt ģimenes valsts pabalsts un bērna kopšanas viņam netiek maksāts.

Pabalstu izmaksā nodrošināma vienlīdzīga pieeja pret visiem ārkārtas aizbildņiem, neatkarīgi no tā, vai ārkārtas aizbildnis ir Ukrainas civiliedzīvotājs vai persona, pie kuras nepavadītais bērns ieradies, kā arī persona, kurai Latvijā ir piešķirts aizbildņa vai adoptētāja statuss, audžuģimenes vai viesģimenes statuss, norāda LM.