Ceturtdiena, 30.maijs

redeem Lolita, Vitolds

arrow_right_alt Latvijā

Ukrainas bēgļiem temiņuzturēšanās atļaujas izsniegs uz diviem gadiem

© Dmitrijs Suļžics/f64

No šodienas tiem Ukrainas bēgļiem, kas pieteiksies pagaidu aizsardzības statusa saņemšanai Latvijā un šo statusu apliecinošam dokumentam, tiks izsniegta termiņuzturēšanās atļauja uz diviem gadiem, aģentūra LETA uzzināja Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP).

Saeima 2022.gada 8.decembrī pieņēmusi grozījumus Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā, kas nosaka turpmāko Ukrainas civiliedzīvotāju uzturēšanās kārtību Latvijā.

Tiem Ukrainas iedzīvotājiem, kas pagaidu aizsardzības statusu Latvijā ir saņēmuši 2022.gadā, līdz 2022.gada 31.decembrim izsniegtās ilgtermiņa vīzas un termiņuzturēšanās atļaujas būs derīgas līdz 2024.gada 4.martam, neraugoties uz šajos dokumentos norādīto dokumenta derīguma termiņu.

Dokumenti turpinās būt derīgi Latvijas teritorijā, bet Ukrainas iedzīvotājam būs iespēja pieprasīt jaunu termiņuzturēšanās atļauju vairākos gadījumos. Pirmkārt, personai nepieciešams ceļot ārpus Latvijas teritorijas. Gadījumos, kad persona atsakās no pagaidu aizsardzības statusa Latvijā un izceļo uz citu valsti vai atgriežas Ukrainā, jauna termiņuzturēšanās atļauja netiks izsniegta.

Otrkārt, personai izsniegtā vīza vai uzturēšanās atļauja ir pazaudēta vai kļuvusi nederīga, jo sabojāta vai mainījušies tajā norādītie dati;

Treškārt, personai iepriekš tikusi izsniegta vīza, bet personai nepieciešams saņemt uzturēšanās atļauju, lai izmantotu elektroniskā paraksta iespējas, vai personas iepriekš izsniegtās uzturēšanās atļaujas derīguma termiņš ir beidzies, bet persona vēlas turpināt izmantot elektroniskā paraksta iespējas.

Lai saņemtu uzturēšanās atļauju, Ukrainas civiliedzīvotājiem jāiesniedz ceļošanas dokumenta kopija un personām, kam iepriekš bijusi izsniegta vīza vai personām, kas pirmo reizi saņem pagaidu aizsardzību un piesakās uzturēšanās atļaujai, vai, ja Ukrainas civiliedzīvotājs ir Krievijas vai Baltkrievijas pilsonis, jāaizpilda uzturēšanās atļaujas pieteikuma anketa.

Tāpat personām, kam iepriekš bijusi izsniegta termiņuzturēšanās atļauja, jāaizpilda brīvas formas iesniegums. ja Ukrainas civiliedzīvotājs ir pilngadīgs Krievijas vai Baltkrievijas pilsonis, viņam jāaizpilda papildu anketa ziņu sniegšanai valsts kompetentajām iestādēm.

Uzturēšanās atļaujas pieprasījumu var iesniegt Rīgas atbalsta centrā Ukrainas iedzīvotājiem, valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros,

atsūtot pa pastu uz jebkuru PMLP teritoriālo nodaļu vai elektroniski, pieteikumam pievienotos dokumentus parakstot ar drošu elektronisko parakstu, ja tāds ir personas rīcībā.