Basketbols

5.nov 2013
FIBA Izaicinājuma kausu ar lieliski panākumu viesos sākuši BK "Ventspils" basketbolisti, kas izbraukumā 12 minūšu laikā prata atspēlēt 17 punktu deficītu un svinēt panākumu 66:65. 19 punkti uzvarētājiem Ronalda Zaķa rēķinā, 16 guva Sandis Valters, bet 15 Jānis Timma.
1.nov 2013
Igaunijas TV kanālā septembrī tika publiskota informācija, kas vēstīja, ka Tallinas "Kalev/Cramo" klubs un latviešu basketbolists Armands Šķēle noslēguši slepenu vienošanos, kas pēdējam ļauj izvairīties no parādu maksāšanas.
29.okt 2013
Anete Jēkabsone-Žogota otrdien, 29. oktobrī, trešo reizi karjerā izcīnīja FIBA Superkausu, kļūdama par visu laiku titulētāko trofejas īpašnieci. Eirolīgas čempiones, UGMK basketbolistes, savā laukumā uzvarēja Eiropas kausa īpašnieces Maskavas "Dinamo" ar rezultātu 72:63 un nopelnīja galveno balvu.
23.okt 2013
"VEF Rīga" basketbolisti (2-0) trešdien, 23. oktobrī, izbraukumā Tallinā uzvarēja Igaunijas čempionus un Baltijas līgas pusfinālistus "Kalev/Cramo" (0-2) ar rezultātu 67:62 un izvirzījās G grupas vadībā.
16.okt 2013
Trešo uzvaru Aldaris LBL regulārajā sezonā šodien izcīnīja BK ''Ventspils'', kas savās mājās ar rezultātu 75:53 apspēlēja ''Liepāja/Triobet''. Uzvarētājiem četri spēlētāji guva vismaz desmit punktus, bet rezultatīvākais ar 18 bija uzbrucējs Jānis Timma.
11.okt 2013
Kādreiz der zināt arī tautas gudrības. Kaut vai par ragavu taisīšanu vasarā un par ratu taisīšanu ziemā. Proti – par visu vajag parūpēties laikus. Latvijas čempions basketbolā Rīgas VEF sezonai sāka gatavoties laikus un pat ļoti slepeni, lai pretinieki ULEB Eirolīgas kvalifikācijas turnīrā nevarētu uzzināt ne tikai sastāva ziņā atjaunotās komandas sadarbības, bet arī kaut vai saost smaržas, kādas pēc dušas lieto vefieši. To droši vien pretinieki arī neuzzināja, taču, kā rāda pirmās divas oficiālās spēles jaunajā sezonā (it īpaši jau otrais mačs ar Minskas komandu VTB vienotās līgas čempionātā), viņiem arī nebija lielas vajadzības kaut ko spiegot, no kā brīžiem pat slimīgi baidījās VEF galvenais treneris...
2.okt 2013
Lietuvas basketbola federācijas prezidents Arvīds Sabonis un vīriešu valstsvienības galvenais treneris Jons Kazlausks trešdien, 2. oktobrī, Lietuvas basketbola federācijas (LKF) izpildkomitejas sēdē paziņoja, ka vēlas atkāpties no ieņemamajiem amatiem.
28.sep 2013
Beigušies visi Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) kontinentu čempionātu finālturnīri,un FIBA publicējusi jaunāko valstsvienību rangu. Tajā Latvijas izlasei divu vietu kāpums un 37. pozīcija, bet Lietuva pacēlusies uz ceturto pozīciju pasaulē.
24.sep 2013
Latvijas basketbola valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis intervijā žurnālam "Sporta Avīze" dalījies pārdomās par aizvadīto Eiropas čempionāta finālturnīru, kā arī savām pozīcijām pie izlases stūres.
24.sep 2013
Svētdien Eiropas čempionātā basketbolā Lietuvas basketbola izlase finālspēlē ar 66:80 piekāpās Francijas basketbolistiem.
23.sep 2013
Latvijas vīriešu basketbola izlases uzbrucējs Kristaps Janičenoks (30) kļuvis par labāko trīspunktnieku metēju Eiropas čempionātā.
23.sep 2013
Apstiprinājumu guvis premjera Valda Dombrovska apgalvojums, ka Latvijas jauniešu basketbola izlases sudrabs Eiropas čempionātā iedvesmo valdību domāt par lielāku atbalstu šim sporta veidam. Izglītības un zinātnes ministrija jau aplēsusi, ar kādiem izdevumiem basketbolistu apbalvošanai nāksies rēķināties, kad decembrī notiks ikgadējā sportistu prēmēšana par izciliem panākumiem sportā.
photo_camera
22.sep 2013
Francijas vīriešu basketbola valstsvienība svētdien, 22. septembrī, pirmā puslaika beigās veica 21:3 izrāvienu, turpinājumā nosargāja vadību, uzvarēja Lietuvas izlasi ar rezultātu 80:66 un pirmo reizi vēsturē uzvarēja Eiropas čempionātā.
18.sep 2013
Šodien Slovēnijā notiekošajā 2013. gada Eiropas čempionāta ceturtdaļfināla mačā graujošu uzvaru un vietu pusfinālā izcīnīja pašreizējā kontinenta čempione Spānijas vīriešu basketbola izlase, kas ar rezultātu 90:60 sakāva Latvijas pretinieci grupu turnīrā Serbijas valstsvienību. Spēles gaitā spāņu pārsvars sasniedza 40 punktus.
16.sep 2013
Horvātijas vīriešu basketbola valstsvienība pirmdien, 16. septembrī, otrajā pagarinājumā uzvarēja Grieķijas izlasi ar rezultātu 92:88, atstājot pretiniekus ārpus labāko astoņnieka. Tādējādi pēdējo ceļazīmi uz ceturtdaļfinālu ieguva Spānijas basketbolisti.
16.sep 2013
Pēc vakar izcīnītās uzvaras ''EuroBasket 2013'' E grupas mačā par Ukrainas valstsvienību (70:63) Lietuvas vīriešu basketbola izlases saspēles vadītājs Mants Kalnietis atzina, ka garantētā vieta ceturtdaļfinālā spēlē ar Ukrainu ļāvusi nedaudz atslābt, taču Latvijas izlases neveiksme aizsargu neuztrauc.
15.sep 2013
Latvijas valstsvienība Eiropas čempionātā tomēr nepārvarēja otrā posma barjeru, pēdējā spēlē piekāpjoties Beļģijas izlasei – 56:60 (15:14, 32:32, 42:46).
15.sep 2013
Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība (4-4) svētdien, 15. septembrī, zaudēja Beļģijas izlasei ar rezultātu 56:60, finišēja sestajā vietā E grupā un izstājās no cīņas par ceturtdaļfinālu.
15.sep 2013
Šodien pulksten 15:30 Slovēnijas galvaspilsētā Ļubļanā Latvijas basketbola valstsvienība galvenā trenera Ainara Bagatska vadībā aizvadīs pēdējo spēli E grupā, tiekoties ar Beļģijas izlasi. Spēles likme ļoti liela – uzvara dos pamatotas cerības uz iekļūšanu ceturtdaļfinālā.
14.sep 2013
Lietuvas, Ukrainas un Francijas uzvaras piektdienas spēlēs trīs komandām nodrošināja ceļazīmes uz ceturtdaļfinālu. Latvija un Ukraina turpina cīņu par pēdējo vietu elitē, kamēr pārējām izlasēm svētdien nebūs jārisina dzīvības vai nāves jautājumi.