Ventspils pēc 3 gadu pārtraukuma uzvar Rīgā

© Sportacentrs

Basketbola klubs "Ventspils" trešdien, 14. maijā, izbraukumā pārspēja "VEF Rīga" komandu ar rezultātu 89:75. Finālsērijā līdz četrām uzvarām Roberta Štelmahera vīri izvirzījušies vadībā ar 3-1. Nākamā spēle notiks 16. maijā Ventspilī.

Kurzemnieki Rīgā nebija uzvarējuši kopš 2011. gada 18. maija, kad finālsērijas ceturtajā spēlē sagrāva VEF ar rezultātu 93:55. Nākamo trīs gadu laikā vefieši Rīgas arēnā aizvadīja tikai 6 no 11 mājas spēlēm. Četras reizes komandas sacentās Saldū, savukārt februārī spēki tika samēroti Aizkrauklē.

Pirms starta iemetiena LBS prezidents Valdis Voins pasniedza Oļegam Latiševam 2013. gada labākā Latvijas tiesneša balvu. Apbalvošana turpinājās puslaika pārtraukumā – treneris Artūrs Štālbergs un žurnālists Guntis Kisiels saņēma Jevgeņija Kisiela prēmiju par basketbola reputācijas spodrināšanu.

Starta piecnieki

VEF Rīga: Brauns, Jakovičs, Janičenoks, Robinsons, Iļjins

Ventspils: Viljamss, Vairogs, Timma, Butjankovs, Zaķis

Ingus Jakoviča augstie lēcieni starta minūtē tomēr neļāva rīdziniekiem atklāt rēķinu un pirmie vadībā izvirzījās ventspilnieki. Ronalds Zaķis nevainojami izpildīja četrus soda metienus pēc kārtas, savukārt viņa aizsargi daudz reižu bez lielas pretestības izlauzās cauri VEF aizsardzībai. Noslēgumos partnerus labi atrada Timma, efektīvāk nekā iepriekš darbojās Grants un ceturtdaļas otrajā pusē viesu pārsvars pāris reižu sasniedza deviņu punktu atzīmi (13:22 un 15:24). Pēdējo grozu desmitminūtē guva Kristaps Janičenoks, ar tālmetienu dzēšot trešo daļu starpības – 18:24.

Otrās ceturtdaļas sākumā Mārtiņš Laksa un Jānis Timma ielidināja divus tālmetienus, bet Viljamsa un Timmas izspēle ļāva bumbu nogādāt Hārvijam Grantam. Amerikānis netraucēti trieca bumbu grozā no augšas. Ventspils pārsvars pārsniedza divciparu skaitli – 20:32, taču tas nebija nekas. Pāris Ventspils kļūdas, pāris Dī Brauna trejači un VEF gandrīz noķēra viesus – 30:32.

Atspēlēšanos pārtrauca Ventspils kapteinis un uzbrucēji. Iepriekšējo spēlē noķerto vilni turpināja savaldīt Artjoms Butjankovs. Precīzi soda metieni, atlēkušās bumbas uzbrukumā, otrās iespējas punkti – viņam izdevās daudz un vēl vairāk. Pievienojot Vairoga un Timmas tālmetienus, Roberta Štelmahera un Gunta Endzela vīru pārsvars no jauna tuvojās desmit punktiem – 36:45. Divdesmit sekundes pirms pārtraukuma piekto tālmetienu ceturtdaļā trāpīja Kemps – 36:48. Tiesa, rīdziniekiem otro desmitminūti pēc kārtas izdevās noslēgt ar tālmetienu. Šoreiz precīzs bija Rihards Kuksiks – 39:48.

VEF atkal nespēja nokoncentrēties ceturtdaļas sākumam. Viņus sodīja Grants un Vairogs, pēc Ventspils kapteiņa tālmetiena panākot lielāko pārsvaru – 39:53. Ventspils izrāviens varēja būt vēl lielāks, taču VEF kapteiņa Kristapa Janičenoka cīņasspars un uzņemšanās neļāva viesiem spēles iznākumu izšķirt priekšlaicīgi. Pieci punkti īsā laikā un rezultāts atgriezās desmit punktu robežās – 46:56. Talkā nākot Ingum Jakovičam, starpība saruka līdz četriem punktiem, taču tikt tuvāk rīdzinieki nespēja. Pirms pēdējām desmit minūtēm Ventspilij plus astoņi – 59:67.

Pēdējās desmit minūtēs ventspilnieki turpināja kontrolēt spēli, bet uzbrucējs Jānis Timma tuvojās "triple-double". Pirms pēdējām divām pamatlaika minūtēm krāslavieša rēķinā bija 11 punkti, 11 atlēkušās bumbas un deviņas rezultatīvas piespēles. Krājumu papildināt neizdevās, taču ventspilnieki nonāca soli no titula.