Basketbols: Bertāns galotnē kaldina uzvaru, "Partizan" atspēlējas no -19

© scanpix

Laimīgu uzvaru Serbijas Superlīgā izcīnīja līdere Belgradas "Partizan", kas pēdējā ceturtdaļā atspēlēja pat 19 punktu deficītu un ar rezultātu 86:82 pieveica FMP. Viens no galotnes galvenajiem varoņiem bija latviešu basketbolists Dāvis Bertāns, kurš kopumā nepilnās 16 minūtēs guva 14 punktus.

Jau kopš mača pirmajām minūtēm iniciatīva piederēja FMP, kas pēc pirmās ceturtdaļas bija vadībā tikai ar trim punktiem (18:15), taču jau otrās ceturtdaļas beigās pārsvaru palielināja līdz plus deviņi (37:28). Pēc pārtraukuma FMP ofensīva turpinājās un pārsvars turpināja augt – līdz plus 11 (51:40), plus 16 (58:42) un visbeidzot līdz plus 19 ceturtās ceturtdaļas ievadā (71:52).

Vēl mača 37. minūtē FMP bija vadībā ar septiņu punktu starpību (77:70), bet pēc tam divus tālmetienus pēc kārtas iemeta Bertāns (76:77). Pēcāk jau pie rezultāta 80:78 "Partizan" labā Bertāns izcēlās ar bloķētu metienu, bet vēlāk no soda metienu līnijas ar diviem precīziem metieniem panāca 84:80. Mačs noslēdzās ar laimīgu uzvaru ar 86:82. Pēdējo ceturtdaļu "Partizan" uzvarēja ar 34:13.

Dāvis Bertāns laukumā pavadīja 15 minūtes un 37 sekundes un ar 14 punktiem (2p. – 0/4, 3p. – 4/7, 1p. – 2/2) dalīja otro vietu komandas rezultatīvāko spēlētāju sarakstā. Bertāna kontā arī viens bloķēts metiens, viena atlēkušā bumba un trīs piezīmes.

Serbijas Superlīgā piedalās astoņas komandas – četras vienības, kuras startēja Adrijas līgā, un četras spēcīgākās no Serbijas regulārā čempionāta. "Partizan" pretiniece FMP ar 20 uzvarām un sešiem zaudējumiem 14 komandu konkurencē izcīnīja pirmo vietu.

Superlīgā "Partizan" ar 12 uzvarām 13 spēlēs ieņem pirmo vietu starp astoņām komandām, par divu uzvaru tiesu apsteidzot savu niknāko sāncensi "Crvena Zvezda" (10-3). FMP ar četrām uzvarām un deviņiem zaudējumiem atrodas piektajā vietā. Superlīgas divu apļu turnīra pēdējo spēli "Partizan" aizvadīs jau parīt, kad tiksies ar "Mega Vizura". Astotnieka četras labākās komandas turpinās cīņu par Serbijas čempiones titulu.