Augļi

14.jūl 2019
Vasaras vidū gan dārzi, gan veikalu plaukti vai lūst no dažādu augļu pārbagātības, mudinot mūs vieglām uzkodām izvēlēties tieši svaigus augļus un ogas, jo tie ir veselīgi un vitamīniem bagāti kārumi. Protams, augļi ir lielisks vitamīnu, minerālvielu un antioksidantu avots, un tie ir viennozīmīgi jāiekļauj mūsu ēdienkartē, tomēr arī augļu ēšanā jāievēro mērenība. Uztura speciāliste Jevgēnija Jansone skaidro piecus populārākos mītus par augļiem, ko der atcerēties, lai savu uzturu izveidotu sabalansētu!
2.jūl 2019
Vasarā dārza ballītēs dzērienu atvēsināšanai lieti noder ledus spaini. Ar to arī iespējamas lieliski papildināt galda noformējumu. Lai klātais galds izskatītos īpaši pievilcīgi, iespējams pašam pavisam vienkārši izveidot oriģinālu ledus spaini.
28.jun 2019
Vasara ir labākais laiks dažādu svaigu salātu pagatavošanai, kas ir veselīga un garda maltīte karstajās vasaras dienās.
13.mai 2019
Saldējums ir viens no mazo ķiparu mīļākajiem našķiem, nereti viņiem garšo tieši augļu sulas saldējumi. Atrodi kādu brīvu brīdi, lai ar bērniem kopā pagatavotu saldējumu no augļu sulas neierobežotā daudzumā! Liekas saldējuma rezerves nenāks par skādi.
13.mai 2019
Latvijas cilvēkiem, kā taupīgai tautai, ir svarīgi, lai pārtika pēc iespējas ilgāk saglabātos svaiga, nevis tiktu izmesta. Tādēļ nav brīnums, ka mums ir daudz recepšu, kā izmantot ēdienu, kas ir palicis pāri - jūs varat pagatavot konservus, salātus vai sacepumus. Turklāt, izvēloties pārtikas produktus, 64% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju vienmēr cenšas izvēlēties tādu iepakojumu, kas ilgāk saglabā produktu svaigu. “Lai produkts glabātos pēc iespējas ilgāk, ir būtiski ievērot noteikumu virkni gan veikalā, gan mājās. Piemēram, skābpiena produktus labāk pirkt tādus, kas ir necaurspīdīgā hermētiskā iepakojumā, dārzeņi un gaļa ilgāk saglabājas, ja tie jau sākotnēji ir iepakoti, savukārt siera uzglabāšanai ārkārtīgi svarīgs hermētiskums - parastais vienreizējas lietošanas maisiņš vai pārtikas plēve nelīdzēs,” norāda "R&D IMMER Group" direktors.
12.mai 2019
Latvijai raksturīgo augļu un ogu eksporta apmēri pērn ir pieauguši par 11% salīdzinājumā ar gadu iepriekš, turpretī to importa apmērs ir sarucis par 12%, liecina Zemkopības ministrijas Tirgus un tiešā atbalsta departamenta dati.
6.mai 2019
Saistībā ar pavasara salnām šogad sagaidām krietni mazākas augļu un ogu ražas, atzina Latvijas Augļkopju asociācijas priekšsēdētāja vietnieks Jānis Zilverts.
22.mar 2019
Budžeta ieņēmumi pēc pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes samazināšanas Latvijai raksturīgajiem augļiem, dārzeņiem un ogām pārsniedz plānoto apmēru, tāpēc finanšu ministra Jāņa Reira (JV) apgalvojums par samazinātās PVN likmes neefektivitāti ir vērtējams kā nepatiess, atzina Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomē (LOSP).
25.jan 2019
 Valdībai būtu jāievieš samazinātā pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likme arī citiem pārtikas produktiem - svaigai gaļai, zivīm, olām un piena produktiem, pauda aptaujātie lauksaimnieki, kas uzskata, ka samazinātās PVN likmes ieviešana Latvijai raksturīgajiem augļiem, ogām un dārzeņiem līdz šim ir attaisnojusies.
7.dec 2018
Ar sociālā tīkla "Facebook" starpniecību Rinalds brīdina citus pircējus. Viņš kādā pārtikas veikalā Saldū iegādājies banānu, kurā, iespējams, ir redzamas asinis.
6.dec 2018
Ja vēlies savus viesus pārsteigt ar gardām uzkodām, to izveidē pievienojot klāt kripatiņu radošuma, tad smelies iedvesmu šajā rakstā, lai gala rezultāts priecētu gan tevi, gan ēdiena baudītājus.
10.nov 2018
Pētot pircēju iepirkšanās paradumus, redzams, ka iedzīvotāji izteikti vairāk izvēlas iegādāties sezonālos produktus, piemēram, dārzeņus un augļus. Nozares apskata “Maxima mazumtirdzniecības kompass” dati par 2018. gada otro ceturksni liecina, ka 30,2% iedzīvotāju izvēlas sezonālos produktus, kas ir par 3,9% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn.
3.okt 2018
Trešdien, 3. oktobrī, Zemkopības ministrijā (ZM) notika diskusija par samazinātās pievienotās vērtības nodokļa (PVN) 5 procentu likmes ieviešanas rezultātiem Latvijai raksturīgiem augļiem un dārzeņiem. Diskusijā piedalījās speciālisti no ZM, Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) pētnieki un Latvijas augļu un dārzeņu ražotāju un tirgotāju organizāciju pārstāvji.
10.sep 2018
Pretēji bažām par nodokļu ieņēmumu kritumu, Latvijai raksturīgiem augļiem un dārzeņiem samazinot pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi, šī nodokļa ieņēmumi pārspējuši visas cerības.
14.aug 2018
Pateicoties pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes samazināšanai Latvijai raksturīgiem augļiem un dārzeņiem, tos šogad veikalos var iegādāties lētāk nekā pērn. Tāpat, pretēji pesimistu bažām, PVN likmes samazinājums nav radījis robu valsts budžetā.
photo_camera
12.jūl 2018
Par interneta zvaigzni kļuvis kāds patiešām meistarīgs mākslinieks no Japānas, kurš vien ar naža palīdzību spēj augļus un dārzeņus pārvērst par īstu mākslas darbu.
4.jun 2018
Ilgstošā sausuma un karstuma dēļ vietējo augļu un ogu kvalitāte un ražas apmērs būs mazāks nekā ierasts citus gadus, atzina aptaujātie eksperti.
14.mai 2018
Kā informē Sulu ekspertu padome vislielākie sulu dzērāji Eiropā ir Skandināvijas valstis. Visvairāk sulas dzer Norvēģijā - viens iedzīvotājs gadā izdzer 241 litrus, tai seko Dānija ar 18 litriem uz personu, Zviedrija ar 17 litriem un Somija ar 15 litriem. Salīdzinājumam Latvijā viens iedzīvotājs gadā izdzer tikai 6 litrus sulas, kas nozīmē, ka viens norvēģis gadā izdzer tikpat sulas, cik četri latvieši kopā.
3.mar 2018
Finanšu ministrija (FM) vēlas gūt pārliecību par samazinātā pievienotās vērtības nodokļa (PVN) piemērošanu 5% apmērā Latvijā raksturīgiem augļiem un dārzeņiem efektivitāti, sacīja FM valsts sekretāres vietniece nodokļu administrēšanas un ēnu ekonomikas apkarošanas jautājumos Jana Salmiņa.
19.feb 2018
Kad pa­šu dār­zā vējš svil­po kai­los ko­ku za­ros un ābo­li pa­gra­bā pa­ma­zām zau­dē gar­šu, va­ram pie­vērst ska­tu tiem vei­ka­lu plauk­tiem, kur rin­do­jas sveš­zem­ju aug­ļi. Da­žus no tiem la­bi pa­zīs­tam, bet pret ci­tiem esam no­sak­ņo­ti pie­sar­dzī­gi – ce­nas nav ne­kā­das ma­zās, bet trūkst pie­re­dzes, lai no­vēr­tē­tu kva­li­tā­ti, nav arī ne jaus­mas, pēc kā šie dī­vai­nā pa­ska­ta aug­ļi va­rē­tu gar­šot, ku­ra to da­ļa ir ēda­ma, ku­ra pro­jām svie­ža­ma.