Augļi un dārzeņi ir labākais, cilvēkam tik nepieciešamo, vitamīnu avots. Tomēr tie ātri bojājas, ja netiek laicīgi izlietoti, tāpēc ir svarīgi atcerēties, kāda vide konkrētam dārzenim vai auglim patīk, lai tie ilgāk saglabātos un nezaudētu vitamīnus.
1.
Šādās vietās jāglabā banāni, tomāti, citroni, kartupeļi un laims, kurus nav ieteicams glabāt ledusskapī. Arī sēnes var glabāt šādā vietā, taču tad tās jāmazgā tikai pirms lietošanas. Noteikti jāgādā, lai kartupeļiem būtu pietiekama gaisa ventilācija.
2.
Lielākā daļa augļu un dārzeņu ir uzglabājami ledusskapī.
Ābolus ieteicams turēt ledusskapī, jo istabas temperatūrā tie kļūst mīkstāki desmit reizes ātrāk.
Ledusskapī labāk uzglabājas arī burkāni, taču tie nedrīkst būt tīrīti.
Ogas, piemēram, mellenes, ķirši vai avenes, ilgāk uzglabāsies, ja tiks ievietoti plastikāta maisiņos ar ventilācijas caurumiņiem, kas ļaus izkļūt mitrumam.
Rabarberu noteikti jāietin pārtikas plēvē pirms likšanas ledusskapī vai saldētavā, kur arī tas ilgāk saglabāsies.
3.
Augļu un dārzeņu saldēšana ir ātrs un ērts veids kā tos uzglabāt, lai tie nezaudētu savu formu un vērtīgās īpašības.
Tomēr der ielāgot, ka saldēt nav ieteicams artišokus, kartupeļus (izņemot mīcītus), redīsus un saldos kartupeļus.
4.
Istabas temperatūrā jātur ķiploki un sīpoli, taču videi jābūt ar labu gaisa ventilāciju. Arī tomātus ieteicams turēt istabas temperatūrā un tie jāmazgā tikai pirms lietošanas.
Plūmes, persiki un bumbieri var nogatavoties istabas temperatūrā, ja tos ievietos brūnā papīra maisiņā. Pēc tam tos iespējams sasaldēt vai ievietot ledusskapī ilgākai uzglabāšani.
Melones un ananāsi pastāvot istabas temperatūrā kļūs saldāki.