Piektā daļa jeb 20% Latvijas iedzīvotāju par savu lielāko pieļauto finansiālo kļūdu uzskata paradumu tērēt vairāk nekā var atļauties, liecina alternatīvo finanšu pakalpojumu sniedzēja “VIASMS.lv” aptaujas dati. Visbiežāk ieradums tērēt vairāk nekā patiesībā var atļauties ir jauniem cilvēkiem vecumā no 18 – 29 gadiem, kā arī cilvēkiem vecumā no 30 – 39 gadiem.
Kā valdības veidošanas procesu vērtē Latvijas iedzīvotāji? “Kantar TNS” aptaujā TV3 raidījumā "900 sekundes" noskaidrots, kā cilvēki vērtē valdības veidošanas procesu 10 punktu skalā, kur “1” nozīmē ļoti neefektīvs process, bet “10” – ļoti efektīvs.
Rīgas iedzīvotāji ar dzīvi pilsētā pašlaik ir mazāk apmierināti nekā trīs iepriekšējos gados, liecina pētījumu kompānijas "Latvijas fakti" augustā un septembrī veiktā rīdzinieku aptauja.
Vien neliela daļa jeb 5,5% skolēnu norādījuši, ka nākotnē labprāt būtu agronomi, bet 17,4% - zemnieki ar savu saimniecību, informē nodibinājuma "Iespējamā misija" komunikācijas projektu vadītāja Justīne Plūmiņa-Margeviča.
Vairākums jeb 92% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem ikdienā klausās mūzikas ierakstus, liecina Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA) un socioloģisko pētījumu aģentūras "Kantar" veiktā socioloģiskā aptauja par Latvijas sabiedrības mūzikas patēriņa paradumiem.
Lai kompensētu dzīves dārdzības pieaugumu, aptuveni 40 % Latvijas iedzīvotāju pēdējā mēneša laikā ierobežojuši dažādu kultūras pasākumu apmeklēšanu, kā arī ēdiena pasūtīšanu vai kafejnīcu apmeklējumus. Vienlaikus katrs trešais mainījis ikdienas paradumus, lai samazinātu savas mājsaimniecības elektrības patēriņu, secināts bankas Citadele veiktajā iedzīvotāju aptaujā.
Nesen Daugavpilī, kur bija jānojauc veseli trīs padomju armijai veltīti pieminekļi, demontāžu pavadīja daļas pilsētnieku neapmierinātība. Nācās iejaukties policijai. “Kantar TNS” aptaujā TV3 raidījumā "900 sekundes" noskaidrots, kā pret nekārtībām Daugavpilī attiecas Latvijas iedzīvotāji.
Jaunā ministru kabineta veidošanas process lēni, bet tomēr virzās uz priekšu. Par sadarbību vienojušās trīs partijas – “Jaunā Vienotība”, “Apvienotais saraksts” un “Nacionālā apvienība”. “Kantar TNS” aptaujā TV3 raidījumā "900 sekundes" noskaidrots, cik apmierināta ar trīs partiju koalīciju ir sabiedrība.
Gandrīz puse jeb 48% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem uzskata, ka Iekšējās drošības akadēmijas izveide stiprinās valsts iekšējo drošību, liecina “Kantar TNS” aptauja TV3 raidījumā "900 sekundes".
Tuvojoties ziemai, Latvijas iedzīvotāji ir noraizējušies par savu spēju samaksāt rēķinus par komunālajiem pakalpojumiem: gāzi, elektrību, siltumu un ūdeni. “Kantar TNS” aptaujā TV3 raidījumā "900 sekundes" noskaidrots, vai cilvēki šim nolūkam veido uzkrājumus.
Iespējamība saslimt ar Covid-19 uztrauc salīdzinoši nelielu daļu jeb 36% Latvijas iedzīvotāju, bet divreiz vairāk - 75% - aptaujāto baidās no Covid-19 ierobežojumu atgriešanās, liecina apdrošināšanas sabiedrības ERGO Drošības indeksa rezultāti. Gan par inficēšanos ar Covid-19, gan par ierobežojumiem visvairāk nobažījušies seniori.
Uz jautājumu, cik lielā viņi ir norūpējušies par savu, savas ģimenes spēju apmaksāt rēķinus par komunālajiem pakalpojumiem šajā rudens-ziemas sezonā, 52% Latvijas iedzīvotāju ir atbildējuši, ka ir lielā mērā norūpējušies, vēsta “Kantar TNS” aptauja TV3 raidījumā "900 sekundes".
Lielākā daļa jeb 78% Latvijas sabiedrības izjūt finansiālu nedrošību inflācijas un pieaugošo cenu dēļ, liecina apdrošināšanas sabiedrības ERGO Drošības indeksa rezultāti. Iedzīvotāji visvairāk nobažījušies par mājokļa uzturēšanas izdevumu pieaugumu (60%), pārtikas cenu (26%) un transporta izmaksu kāpumu (7%).
Jautāti, vai pieaugošās dzīves dārdzības ietekmē viņi ir atcēluši vai plāno atcelt kādu atpūtas ceļojumu uz ārzemēm tuvākā gada laikā, 14% Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 60 gadiem ir atbildējuši, ka ir atcēluši atpūtas ceļojumu, liecina “Kantar TNS” aptauja TV3 raidījumā "900 sekundes".
Lūgti norādīt, kurām tautsaimniecības nozarēm ir jābūt nākamās valdības prioritātēm, Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 60 gadiem salīdzinoši visbiežāk ir norādījuši, ka prioritātei būtu jābūt veselības aprūpei (54%), kam seko ekonomika (51%), vēstīts TV3 raidījumā "900 sekundes".