Valsts sociālās aprūpes centros ilgstošu sociālo aprūpi saņem dažādu vecumu cilvēki ar invaliditāti, un uzturēšanās valsts aprūpes centros teorētiski ir valsts finansēta. Tomēr faktiski arī paši cilvēki veic līdzmaksājumu no savas pensijas. Gadā valsts sociālās aprūpes centri tādā veidā iegūst papildu finansējumu turpat desmit miljonus eiro.
Pašlaik pašvaldību un privātpersonu dibinātajos aprūpes centros ar Covid-19 ir inficējušies 387 cilvēki, savukārt valsts sociālās aprūpes centros inficēti 106 cilvēki, ziņo Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists Egils Zariņš.
Bērnu aprūpes iestādes bērniem paredzēto 500 eiro atbalstu plāno tērēt planšetdatoru un telefonu iegādei, lai veiksmīgāk organizētu mācību procesu, atzina iestāžu vadītāji.
Līdzšinējie vakcinācijas dati apliecina, ka līdz 15.martam kopā vakcinēti vairāk nekā 8918 ilgstošas sociālās aprūpes centru darbinieki un klienti, kas pēc Labklājības ministrijas sniegtās informācijas par ilgstošas sociālās aprūpes centru iedzīvotāju un klientu skaita veido 67% no kopējā 13 000 centros mītošo un strādājošo cilvēku skaita.
Šodien paredzēts sākt sociālās aprūpes centru darbinieku un iemītnieku vakcināciju pret Covid-19, žurnālistiem atklāja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).
Aizvadītajā nedēļā valsts sociālās aprūpes centros tika konstatēti 145 Covid-19 gadījumi, trešdien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē pavēstīja labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV).
Kopš SARS-CoV-2 antigēna (Ag) eksprestestu izmantošanas darbinieku papildus skrīningam Valsts sociālās aprūpes centros (VSAC) janvārī kopumā identificēti 18 ar jauno koronavīrusu inficēti darbinieki, kuriem infekcija pēcāk apstiprināta arī ar PĶR testu.
Lai mazinātu Covid-19 izplatību sociālās aprūpes centros (SAC), tiks noteikti starpinstitūciju sadarbības koordinatori informācijas apmaiņai par aktuālāko situāciju, paredz Labklājības ministrijas (LM), Veselības ministrijas (VM), Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) un Latvijas Pašvaldību savienības izstrādātais rīcības plāns Covid-19 izplatības ierobežošanai ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās (SAC).
Labklājības ministrija (LM) rosinās noteikt piemaksas speciālistiem, kas sociālās aprūpes centros veiks (SAC) darbinieku testēšanu ar eksprestestiem Covid-19 noteikšanai, pirmdien preses konferencē žurnālistiem atklāja labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV).
Labklājības ministrija (LM) sadarbībā ar Veselības ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un Latvijas Pašvaldību savienību ir izstrādājusi Rīcības plānu Covid-19 izplatības ierobežošanai ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās (SAC), kas paredz koordinētus septiņus uzraudzītas rīcības virzienus, informē Labklājības ministrija.
Šodien plkst.12 Labklājības un Veselības ministriju pārstāvji tiešsaistes preses konferencē informēs par rīcības plānu Covid-19 izplatības kontrolei ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās, pavēstīja labklājības ministres Ramonas Petravičas (KPV LV) padomnieks komunikācijas jautājumos Jānis Zariņš.
Labklājības ministre Ramona Petraviča LTV raidījumā "Rīta panorāma" atzina, ka tiek veikti visi nepieciešamie pasākumi, lai ierobežotu Covid-19 vīrusa izplatību sociālajos aprūpes centros.
Rīgas pašvaldības trīs sociālās aprūpes centros "Mezčiems", "Gaiļezers" un ‘Stella maris" epidemioloģiskās drošības uzturēšanai, kā arī ņemot vērā to, ka riska grupā ir tieši vecāka gada gājuma cilvēki, no 19.oktobra apturēti piederīgo apmeklējumi, informē Rīgas domes Labklājības departaments.
Latvijā katastrofāli trūkst politiskās gribas, sakārtot bez vecāku gādības palikušo bērnu vai bērnu ar garīga un fiziska rakstura traucējumiem aprūpi, Neatkarīgajai šādu viedokli pauž sociālās jomas eksperti. Vairāku gadu garumā ir teoretizēts par to, kā un kad pāriet no aprūpes institūcijās uz aprūpi ģimeniskā vidē visiem bērniem, taču reālas rīcības nav vai tā ir ļoti pasīva.
Šodien valdība paredzējusi izskatīt Labklājības ministrijas ziņojumu par izmēģinājuma projektu valsts sociālās aprūpes centros, kura laikā pēc īpaši izstrādātas metodikas aprūpes centru klientus grupēja četros aprūpes līmeņos atbilstoši šo cilvēku funkcionālo traucējumu smaguma pakāpei.
Labklājības ministrija ir pārtraukusi jaunu klientu uzņemšanu 17 valsts sociālās aprūpes centros (VSAC), jo tie nespēj nodrošināt higiēnas prasību ievērošanu, aģentūra LETA uzzināja Labklājības ministrijā (LM).
Trīsdesmit trīs vietā pieci – šādu valsts sociālās aprūpes centru reorganizācijas plānu apstiprinājusi valdība. Tiesa, nevienu centru nav plānots slēgt, un vietu skaits pansionātos paliks līdzšinējais.