Neatkarīgā / Autori

18.aug 2023
Dziļajai vienprātībai un steigai, ar kādu politiķi premjera amatā virza Krišjāņa Kariņa amata mantinieci Eviku Siliņu, rada šaubas, vai kandidatūru virzošie censoņi kārtīgi izpētījuši politiķes biogrāfiju. Internetā virmojošās ziņas raisa bažas, vai pēc E. Siliņas apstiprināšanas premjera amatā tās kāds nesāks izmantot valdības un mūsu valsts kompromitēšanai.
18.aug 2023
Degsme, ar kādu politiskās partijas pauž gatavību strādāt Evikas Siliņas vadībā, rada jautājumu, vai pieredzējušajiem topošās koalīcijas partiju politiķiem patiešām ir pilnīga un droša pārliecība, ka viņa spēs vadīt valsti izaugsmes virzienā, nevis slidinās to uz leju vēl dziļāk, nekā to spēja Krišjānis Kariņš?
15.aug 2023
Kā ziņo avoti Jaunajā vienotībā (JV) un tai pietuvinātās personas, sestdien Valsts prezidenta pilī viesojusies kārtējā delegācija - JV pārstāvji, tostarp Finanšu ministrs Arvils Ašeradens ar savu partijas biedri Eviku Siliņu. Apspriesta jaunā valdība. Kauliņi jau ir mesti.
10.jūl 2023
Viļņā no 11.jūlija līdz 12. jūlijam notiek NATO samits. Uz to gaida ierodamies arī Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski.
21.jun 2023
Neatkarīgās diskusijā Aleksandrs Kiršteins par iespējamām izmaiņām valdībā.
20.jun 2023
Raidījumā piedalās ārsts Pēteris Apinis, tirdzniecības centru Spice un Spice Home vadītāja Iveta Priedīte un Neatkarīgās žurnāliste Elita Veidemane. Raidījumu vada Vladislavs Andrejevs.
20.jun 2023
Neatkarīgās diskusiju raidījumā Ainārs Šlesers (LPV) izsakās, kāpēc pirmajā gadā pēc ievēlēšanas būtu jāatlaiž Saeima. Kritika tiek arī Krišjānim Kariņam.
20.jun 2023
Raidījumā piedalās ārsts Pēteris Apinis, tirdzniecības centru "Spice" un "Spice Home" vadītāja Iveta Priedīte un Neatkarīgās žurnāliste Elita Veidemane. Raidījumu vada Vladislavs Andrejevs.
13.jun 2023
Neatkarīgā kopā ar ekspertiem pēta jaunas koalīcijas izveidošanas iespējas.
13.jun 2023
Neatkarīgās diskusiju raidījumā žurnālisti un politiķi analizē, kādas ir iespējas izveidot jaunu valdību un kas galu galā ir valdības galvenie darāmie darbi.
13.jun 2023
Neatkarīgās diskusiju raidījumā "Mūsu hokejisti - varoņi" viesojās sporta žurnālists un rakstnieks Armands Puče.
13.jun 2023
Raidījumā piedalīsies Viktors Valainis (ZZS), Juris Viļums (AS), Mārtiņš Kossovičs ("Progresīvie“), Aleksandrs Kiršteins (NA), Ainārs Šlesers (LPV). Raidījumu vadīs Vladislavs Andrejevs.
6.jun 2023
Neatkarīgās diskusiju raidījumā piedalās Latvijas Hokeja izlases kapteinis Kaspars Daugaviņš, Latvijas Hokeja federācijas prezidents Aigars Kalvītis, sporta žurnālists Armands Puče, hokejistu Ralfa un Renāra Freiberga tēvs Ralfs Freibergs.
6.jun 2023
Raidījums ēterā šodien pulksten 10.00. Tajā piedalīsies Latvijas hokeja izlases kapteinis Kaspars Daugaviņš, sporta žurnālists Armands Puče, hokejistu Ralfa un Renāra Freibergu tēvs Ralfs Freibergs, Latvijas hokeja federācijas prezidents Aigars Kalvītis. Raidījumu vadīs Vladislavs Andrejevs.
5.jun 2023
"Cilvēki redz nonoņemtu cepuri himnas laikā, cilvēki dzird frāzi - tiem, kas nomirs, tiem nebūs Ziemassvētki..." Ilga Kreituse par Egila Levita neveiksmēm un padomniekiem, kas tās nenovērsa.
4.jun 2023
Par Kariņa valdību Neatkarīgās diskusiju raidījumā izsakās Ilga Kreituse, Rīgas Stradiņa universitātes profesore, politoloģe, bijusī Saeimas priekšsēdētāja.
3.jun 2023
"Jaunās vienotības" līdera, Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa pirmās sarunas par koalīcijas izmaiņām notika ar abām pārējām valdību veidojošajām partijām - "Apvienoto sarakstu" (AS) un Nacionālo apvienību (NA). "Neatkarīgās" galvenā redaktora vietnieks Rolands Pētersons diskusiju raidījumā par to, vai "Jaunā vienotība" arī turpmāk spēs saglabāt valdošās partijas lomu.
2.jun 2023
Vai prezidenta institūciju var uzskatīt par Latvijas diplomātijas vājo posmu? Neatkarīgās diskusiju raidījumā atbild Gints Jēgermanis, Latvijas Ārpolitikas institūta pētnieks, pirms tam 30 gadus bijis diplomātiskajā dienestā.
1.jun 2023
Par politisko tirgu un demokrātijas principu pārkāpšanu Latvijā Neatkarīgās diskusiju raidījumā izsakās Ilga Kreituse, Rīgas Stradiņa universitātes profesore, politoloģe, bijusī Saeimas priekšsēdētāja, kā arī Valsts prezidenta amata kandidāte 1996. gadā
31.mai 2023
Vai starp mums ir kāds Valsts prezidenta amata cienīgs cilvēks ar iekšēju jaudu, tāds, kura teiktajā sabiedrība grib ieklausīties? Uz šo jautājumu Neatkarīgās diskusiju raidījumā atbild Ivars Kalviņš, Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents.
21.jan 2023
Pēc austrumnieku tradīcijām svētki jāsvin tā, lai izpelnītos konkrētā gada aizbildņa labvēlību. Tiek izmantoti dažādi talismani veiksmes piesaistei, katrā Jaungadā ir citāda ēdienkarte, telpu rotas un atšķirīga pucēšanās. Šovakar, 21. janvārī arī mēs varam nosvinēt Truša/Zaķa/Kaķa gadu, kurš pēc Latvijas laika sāksies vēlā vakara stundā. Svētku nekad nevar būt par daudz!
15.jan 2023
Rietumvalstis ar Apvienoto Karalisti priekšgalā asi nosodījušas Irānā izpildīto nāvessodu Alirezam Akbari – bijušajam aizsardzības ministra vietniekam, kurš vēlāk ieguva arī britu pilsonību un notiesāts par spiegošanu britu izlūkdienesta MI6 labā. Londona atsaukusi savu vēstnieku Teherānā uz konsultācijām un noteikusi sankcijas pret Irākas ģenerālprokuratūras vadītājiem.