Sestdiena, 13.aprīlis

redeem Egils, Egīls, Nauris

arrow_downwardImants Vīksne / Autori

ASV valsts aizsardzības sekretāra Loida Ostina vizīte bija vairāk simbolisks žests, lai demonstrētu Krievijai sabiedroto raizes un rūpes par NATO austrumu flanga drošību. Taču Latvija šo formālo vizīti gudri izmantoja, lai izdarītu jaunu finansiāla atbalsta pieprasījumu militārā aprīkojuma iegādei. Ja gribat Krieviju turēt pa gabalu – mums nepieciešami gan sabiedroto zābaki uz Latvijas zemes lielākā skaitā, gan nauda dzelžiem.
11.aug 2022 Imants Vīksne
Sankciju dēļ darījuma attiecību kārtošana ar partneriem Krievijā un Baltkrievijā ir kļuvusi tik komplicēta, ka ar katru pārskaitījumu bankas, komersanti un pat valsts iestādes riskē iekulties pamatīgās nepatikšanās.
10.aug 2022 Imants Vīksne
Pēc tam, kad starptautiskā cilvēktiesību aizsardzības organizācija “Amnesty International” pieķerta Ukrainas valsts un bruņoto spēku klajā apmelošanā, vairs nav nekādu šaubu, ka arī līdzšinējie galēji kritiskie ziņojumi un paziņojumi par Latvijas valsti ražoti pēc Krievijas Federācijas pasūtījuma.
9.aug 2022 Imants Vīksne
Viena no metodēm, kā izvēlēties partiju, par ko balsot vēlēšanās, ir vērtēt tās solījumus konkrētās jomās. “Neatkarīgā” piedāvā iepazīties ar to, kā partijas grasās gādāt par Latvijas Republikas militāro aizsardzību.
8.aug 2022 Imants Vīksne
Latvijā saskaņā ar būvniecības procesa likumdošanu ikvienam legālam būvniecības objektam ir jābūt redzam Būvniecības informācijas sistēmas BIS sabiedrības informēšanas kartē – ar visiem dokumentiem, numuriem, reģistriem, statusiem un atļaujām. Izņemot gadījumus, kad objekts saistīts ar nacionālo drošību, un tieši tāds ir demontējamais objekts “Piemineklis Padomju karavīriem – Padomju Latvijas un Rīgas atbrīvotājiem no vācu fašistiskajiem iebrucējiem”.
5.aug 2022 Imants Vīksne
Aplūkojot dažādus X stundas scenārijus, bieži piesaukta tiek Daugavas hidroelektrostaciju kaskāde, kurai dižu postu nodarot dižu postu var izraisīt. Bet nepelnīti maz, vismaz publiskajā telpā, ir aplūkota dabasgāzes sprādzienbīstamība un pārvades sistēmas ievainojamība. Pietiek ar mazu dzirkstelīti pareizajā vietā un pareizajā brīdī.
4.aug 2022 Imants Vīksne
Tā diena, kad demontējamajā objektā “Piemineklis Padomju karavīriem – Padomju Latvijas un Rīgas atbrīvotājiem no vācu fašistiskajiem iebrucējiem” iekodīsies betongrauzēja zobs, ir pavisam tuvu. Darbs jāsāk augustā. Pretējā gadījumā nebūs iespējams iekļauties atvēlētajā termiņā līdz 15. novembrim. Taču ar šo un citiem okupekļiem nedrīkst notikt tas, kas izdarīts ar Skultes objektu “lidmašīna”. Tās demontāža izrādījusies fikcija – objekts tikvien kā saudzīgi nocelts no postamenta un pārvests nepilnu kilometru tālāk, kur pieejams apskatei uz valsts zemes.
3.aug 2022 Imants Vīksne
Domas dalās, vai šis būtu uzskatāms par zaudējumu vai gluži otrādi – uzvaru, bet gada laikā ir izdevies savākt rekordlielu parakstu skaitu vēlētāju iniciatīvai par ģimenes jēdziena nostiprināšanu Satversmē. Provizoriskais rezultāts 58 222 balsis, bet referenduma ierosināšanai nepietiek. Visticamāk, rudenī parakstu vākšana atkal sāksies no nulles.
2.aug 2022 Imants Vīksne
Mārupes novada pašvaldība formulējusi pamatojumu, kas tās ieskatā padara pieļaujamu padomju režīmu slavinoša objekta novietošanu un publisku izrādīšanu Skultes ciemā – svarīgi ir saglabāt aviācijas vēsturi. Runa ir par padomju armijas bumbvedēju, kas savulaik uzstādīts ar mērķi slavināt padomju okupācijas varu un sarkano armiju, kuras mantiniece pašlaik slepkavo cilvēkus Ukrainā. Kultūras ministrija ir pašvaldībai pretējos ieskatos un uzskata, ka objekts “lidmašīna” ir jāiznīcina.
29.jūl 2022 Imants Vīksne
Ietekmīgā starptautiskā cilvēktiesību organizācija “Amnesty International” (Starptautiskā amnestija) nepatiesi apsūdz Latvijas Republiku laipnības trūkumā pret tiem migrantiem, kuri mūsu valstī cenšas iekļūt ar mafijas un Baltkrievijas režīma starpniecību, un pieprasa dot tiesības uz Latvijas patvērumu visiem gribētājiem. Ņemot vērā, ka Baltkrievija ir Krievijas sabiedrotā karā pret Ukrainu un naidā pret civilizēto pasauli, šī būtu ārkārtīgi bīstama rīcība.
28.jūl 2022 Imants Vīksne
The influential international human rights organization Amnesty International falsely accuses the Republic of Latvia of a lack of kindness towards those migrants who try to enter our country through the mafia and the Belarusian regime, and demands that all those who want to be granted asylum in Latvia be given the right to do so. Given that Belarus is an ally of Russia in its war against Ukraine and in its hatred of the civilized world, this would be an extremely dangerous act.
28.jūl 2022 Imants Vīksne
Mārupes novada Skultes ciemā šodien notiek padomju militārās lidmašīnas IL-28 nocelšana no postamenta – atbilstoši likumam, kas uzdod demontēt okupācijas varas un sarkanās armijas simbolus. Taču šodien demontētā lidmašīna atkal tiks izlikta apskatei turpat Skultes ciemā nepilnu kilometru tālāk.
27.jūl 2022 Imants Vīksne
Satiksmes ministrijas iecere samazināt vidējo ātrumu uz ielām un ceļiem ir maldinoši atspoguļota – patiesībā sodu plānots palielināt nevis ātruma pārkāpumam par 10 kilometriem stundā, bet gan zemākam ātrumam. Teorijā jau no +1 kilometra stundā, bet praksē – tehnoloģiju veiktspējas ierobežojumu dēļ no +4 kilometriem stundā.
26.jūl 2022 Imants Vīksne
Vēsture rit savu gaitu un dzēš no zemes vaiga lieko. Patiesais padomju okupācijas varai un sarkanajai okupantu armijai veltīto pieminekļu skaits ir ievērojami sarucis, vēl pirms sākusies to masveidīga demontāža. Protams, vissvarīgākais likvidējamais objekts atrodas Pārdaugavā, Uzvaras parkā. Pēc ilgāka klusas apspriešanās perioda darba grupa paziņojusi, ka termiņos iekļausies – demontāža sāksies augustā, un no pieminekļa saglabāts netiks pilnīgi nekas.
18.jūl 2022 Imants Vīksne
Tuvojoties skolas gaitu sākumam, nepatīkamu dāvanu skolēniem, viņu vecākiem un visiem citiem klientiem – teju miljonam Latvijas iedzīvotāju – sarūpējusi banka “Swedbank”. 1. septembrī tiks paaugstinātas bankas pakalpojumu cenas.
15.jūl 2022 Imants Vīksne
As the start of school approaches, Swedbank has prepared an unpleasant gift for schoolchildren, their parents and all other customers - almost one million people in Latvia. On September 1, the prices of banking services will be increased.
15.jūl 2022 Imants Vīksne
Nezināmi provokatori, kas sevi dēvē par Latvijas oficieru savienību, Rīgā izplatījuši aicinājumu uz bruņotu sacelšanos vēlēšanu dienā. Uzsaukums publiskots skrejlapas veidā un aicina uz valsts varas vardarbīgu gāšanu. Tas ir ļoti smags kriminālnoziegums.
14.jūl 2022 Imants Vīksne
Unidentified provocateurs calling themselves the Latvian Officers' Union have spread a call for an armed uprising in Riga on election day. The call has been published as a leaflet and it calls for the violent overthrow of state power. This is a very serious criminal offence.
14.jūl 2022 Imants Vīksne
Operatīvi reaģējot uz tīmeklī saceltu trauksmi, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs pirms dažām dienām aizliedza iebraukšanu Latvijā vietēja mēroga Pēterburgas politiķim Savvam Fedosejevam, un grūti izšķirt, kurš kuru šajā stāstā vairāk iznesis cauri. Viltus lekcijas organizatori no reāli eksistējošas nelielas opozīcijas kustības Krievijā vai Latvijas Ārlietu ministrija.
13.jūl 2022 Imants Vīksne
Reacting swiftly to an alert that was raised on the web, Foreign Minister Edgars Rinkēvičs a few days ago banned the entry to Latvia of a local St Petersburg politician, Savva Fedoseev, and it is hard to decide who fooled who in this story. The organizers of the fake lecture from a small opposition movement that actually exists in Russia or the Latvian Foreign Ministry.
13.jūl 2022 Imants Vīksne
Pazīmes, ka divas Latvijas pašvaldības – Rēzekne un Daugavpils – piekopj Latvijas valsts oficiālajai ārpolitikai neatbilstošu vai pat pretrunā esošu individuālu politiku, ir vērojamas jau vairākus gadus: brāļošanās ar Krievijas un Baltkrievijas diplomātiem, Kremlim draudzīgi “kultūras pasākumi”, vēstniecības naudas pieņemšana no padomju okupācijas armijas pieminekļu spodrināšanai.
12.jūl 2022 Imants Vīksne
Publiskā diskusija saistībā ar vieskaravīru gaidāmo ierašanos Latvijā lielākā skaitā un viņiem nepieciešamo teritoriju darbam pārsvarā aprobežojas ar diviem jautājumiem – kur mēs tagad sēņosim, un vai mums netraucēs trokšņi. Sēņošana un ogošana būs atļauta arī jaunajā Zalves poligonā, bet militārie trokšņi nebūs vidi un veselību graujoši.
11.jūl 2022 Imants Vīksne