Antra Gabre / Autori

2.feb 2018
Žaņa Lipkes memoriālā vakar tika pasniegta balva Sudraba pagale – to saņēma vēsturnieks un Rīgas geto ieslodzītais, muzeja Ebreji Latvijā dibinātājs Marģers Vestermanis.
1.feb 2018
Deviņās Latvijas lielākajās pilsētās notiks simtgades iniciatīva No Brīvības līdz brīvībai. Brīvības ielu stāsts. Šo pasākumu laikā pilsētās tiks veidots Brīvības ielu stāsts un uzklausītas idejas par pilsētas un reģiona turpmāko attīstību. Iniciatīvas rīkotāji teic, ka ir gatavi dzirdēt iedzīvotāju idejas turpmākajiem 100 gadiem. Brīvības ielu stāstam var pievienoties arī citas pilsētas.
30.jan 2018
Lielākā dāvana Latvijas simtgadē būtu ietaupīt naudu, kas paredzēta simtgades pasākumiem – tāds secinājums rodas gribot negribot, kad tu, cilvēk, sāc pētīt, cik izmaksā atsevišķi pasākumi.
29.jan 2018
Uzņēmums Rīgas satiksme (RS) informē, ka 2017. gadā pilsētas sabiedriskajā transportā – autobusos, tramvajos un trolejbusos – ir pārvadāti vairāk nekā 142 miljoni pasažieru. Katru mēnesi RS sabiedriskais transports pārvadā 12 miljonus pasažieru, bet visos maršrutos veiktie kilometri kopumā gada laikā ļautu apbraukt apkārt zemeslodei 1050 reižu.
29.jan 2018
ANO Starptautiskajā holokausta upuru piemiņas dienā 27. janvārī tiek pieminēta XX gadsimta traģēdija – nacistiskās Vācijas īstenotais holokausts pret ebreju tautu.
26.jan 2018
Savu potenciālu un rakstura īpašības var pamēģināt noteikt pēc dzimšanas dienas. Robinsonam Krūzo bija savs Piektdienis – tādu vārdu uz vientuļas salas dzīvojošais jūrnieks deva no kaimiņsalas kanibāliem izglābtam iezemietim. Kas mēs esam – Pirmdieņi, Otrdieņi, Svētdieņi? Varbūt arī Piektdieņi?
26.jan 2018
Rīgas zoodārzā jau šogad varēs apmeklēt Āfrikas savannu – jaunu un zoodārzam neparastu ekspozīciju, kurā kopā sadzīvos žirafes, zebras, antilopes, pērtiķi, putni un mazie grauzēji – mangusti, surikati. «Liels pārbaudījums būs saradināt visus kopā dzīvošanai,» atzina Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza valdes loceklis Edgars Vītols.
25.jan 2018
Pastāv atšķirīga pieeja, kā dažādās valstīs ierobežo pedofilu tiesības. Viņiem neļauj brīvi izceļot no valsts, ķīmiski kastrē, kas ir radikāla metode, vai arī pasē izdara īpašu ierakstu. Un – nekā būtiski neierobežo, vismaz pēc sabiedrības vairākuma viedokļa. Latvijā pastāv probācijas programma dzimumnoziedzniekiem, bet vidējam aritmētiskajam valsts iedzīvotājam nav skaidrs, kas tā ir un kādā veidā tā pedofilijas izplatību ierobežo. Jo nevajag maldināt sevi ar cerībām, ka to varētu pilnībā novērst.
24.jan 2018
Ēku Rīgā, Brīvības ielā 55, kur atrodas Ekonomikas ministrija, Rīgas dome novērtējusi kā B kategorijas graustu. Tas nozīmē – cilvēkus apdraudoša būve. Balkons atstutēts, no fasādes krīt apmetums. Bīstamākās fasādes daļas noklātas ar aizsargsietu, tajā uzkrājas apmetuma gabali. To redzot, gājējiem jāuzmanās – gar ministrijas ēku staigāt ir bīstami. Ir zināms, cik līdzekļu ministrija gatavojas izlietot ēkas remontam, bet pašlaik netop skaidrs, kad sāksies fasādes atjaunošana vai vismaz pielabošana.
23.jan 2018
Bez Andas stāstījuma šī izstāde zaudē daļu emocionālā un informatīvā vēstījuma, taču abu māsu darbi ļauj iepazīt veidu, kā viņas vēro pasauli. Mākslas galerijā Rietumu Capital Centre līdz 30. janvārim skatāma jaunajai māksliniecei Dainai Skadmanei veltīta izstāde Dainas Skadmanes mākslas pasaule. To veidojusi viņas dvīņumāsa Anda Skadmane. Izstādē ir arī Andas darbi, jo viņa un Daina nav šķiramas. Joprojām.
23.jan 2018
Pieteikties Rīgas pilsētas pašvaldības līdzfinansējumam nekustamā īpašuma pieslēgšanai centralizētajai kanalizācijas un ūdensapgādes sistēmai var triju Latvijas galvaspilsētas rajonu iedzīvotāji. Tā ir atbilde uz Neatkarīgajā saņemtajiem jautājumiem, kāpēc līdzfinansējumu nevar saņemt daudzviet citur Rīgā.
22.jan 2018
Ar katru gadu mazāks ir to cilvēku pulks, kas ir bijuši 1991. gada barikāžu laika dalībnieki un tagad piedalās atceres pasākumos. Vismaz Rīgā tā tas novērojams. Jauniešu, precīzāk – jaunsargu, kļūst vairāk – viņi bija gan godasardzē pie Ministru kabineta, gan Doma laukumā Rīgā, gan reģionos rīkotajos pasākumos. Likumsakarīgi – barikāžu dalībnieki noveco, aiziet viņsaulē, bet stāsti un atmiņas tiek nodoti jau nākamajām paaudzēm. Taču barikāžu baļķa nesēju skaits palielinās, spriežot pēc atmiņu stāstiem un kādas konkrētas sabiedrības grupas nopelnu izcelšanas. Arī tas ir atmiņas fenomens.
19.jan 2018
Lietuvas valstiskuma atjaunošanas simtgade tiek svinēta jau kopš pagājušā gada – 100 dienu pirms 16. februāra, kad 1918. gadā šajā datumā Lietuva pasludināja neatkarību no Krievijas. Valsts simtgades svinību laikā Lietuvā un ārpus tās robežām notiks vairāk nekā 1000 pasākumu. Viens no muzejiem, kas Lietuvas valstiskuma simto gadskārtu sagaidīs ar īpašu izstādi Pirmās Lietuvas Republikas 100 nozīmīgākie notikumi (1918–1940), ir Vēsturiskā Lietuvas Republikas prezidenta pils Kauņā.
18.jan 2018
Šodien ir 165. dzimšanas diena valodniekam un sabiedriskajam darbiniekam Kārlim Mīlenbaham. Viņa piemiņa šodien tiks godināta Lielajos kapos un dzimtajā pusē – Kandavā. Taču pirms vairākiem gadiem iecerētā ideja par pieminekli Latvijas ievērojamākajiem valodniekiem Kārlim Mīlenbaham un Jānim Endzelīnam tā arī palikusi neīstenota. No nulles nebūtu jāsāk, taču – nav naudas un nav uzņēmīga cilvēka, kurš šo ideju īstenotu.
17.jan 2018
Biznesa numerologs Kristaps Baņķis ir daudz rakstījis un stāstījis par skaitļu izmantošanu sava «biznesa portreta» veidošanā. Var izmantot dzimšanas datus, bet var likt lietā arī pases vai ID kartes sēriju un numuru.
17.jan 2018
Tas bija parasts darbdienas vakars, kurā tēvs un meita iegāja veikalā nopirkt piederumus glezniecības studiju darbiem un pēc tam devās uz citu lielveikalu.
16.jan 2018
Pasaku tēls Buratino iestādīja dālderus brīnumu laukā cerībā, ka izaugs nauda. Naudas koks neizauga. Par naudu ir daudz ticējumu, tātad materiālās labklājības un pārticības alkas cilvēkos mitušas kopš laika, kad parādījās maksāšanas līdzeklis, pat ja tas nebija līdzīgs mūsdienu banknotēm un monētām. Bet, ja viss būtu tik vienkārši kā ticējumos teikts, tad visi peldētos eiro, dolāros un citā valūtā.
16.jan 2018
Rīgas teritorijas plānojumu līdz 2030. gadam iedzīvotājiem ir iespēja apspriest līdz 8. februārim, bet apspriešanas sanāksme paredzēta 23. janvārī. Iepriekšējais teritorijas plānojums bijis gana ambiciozs, lai to izdotos īstenot, savukārt šis solās būt piezemētāks.
16.jan 2018
Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) informē, ka Administratīvā rajona tiesa ir noraidījusi AS Pilsētas zemes dienests lūgumu par PTAC lēmuma par negodīgas komercprakses izbeigšanu apturēšanu.
15.jan 2018
Cilvēks vienmēr ir attiecībās. Ja ne ar citiem, kā eremīts, tad pats ar sevi. Vienmēr. 24 stundas diennaktī. Kā mēs protam veidot attiecības ar sevi, lai nemocītu un nekropļotu savus bērnus, to paaudzi, kura turpinās veidot šo valsti un sabiedrību, kas Latvijā dzīvos pēc mums?
15.jan 2018
Barikāžu piemiņas pasākumu nedēļa ir sākusies. Rīgā tā simboliski tika atklāta ar vitrāžas Ar degsmi par brīvu Latviju iedegšanu un iesvētīšanu un iedegtu atceres ugunskuru Zaķusalā 13. janvārī. Šonedēļ tieši 20. janvārī piemiņas pasākumu klāsts būs vislielākais. Tā bijis arī līdz šim. Diemžēl barikāžu dalībnieki 27. atceres gadadienā nezina, kad varēs izmantot likumā noteiktās priekšrocības – iegūt barikāžu dalībnieka apliecību.
photo_camera
13.jan 2018
Pārdzīvojusi industriālo revolūciju un sabrukumu, Liverpūle ir spējusi gan saviem iedzīvotājiem, gan pilsētas apmeklētājiem piedāvāt ne tikai futbolu, krodziņus un iepirkšanos, bet arī kultūru.