Anatolijs Kreipāns

Latvijas hokeja izlase pēc desmit gadu pārtraukuma atkals spiesta cīnīties par vietas saglabāšanu Elites divīzijā. Neesam starp favorītiem pasaules čempionātā arī tagad, taču tieši tagad šāds pavērsiens laikam ir visnepatīkamākais un pat negaidīts. Zināmā mērā – pat neloģisks. Taču, kā mēdz teikt gudrie, nevajag meklēt loģiku tur, kur tās nav...
 
Likumsakarīgāka čempiona par Spānijas izlasi Eiropas futbola 13. čempionātā laikam nemaz nevarēja būt. Vienīgā komanda, kas aizvadīja visu turnīru bez aizķeršanās, vienīgā, kas uzvarēja visās spēlēs, vienīgā… Pēc 44 gadu pārtraukuma "Sarkanā fūrija" atkal var līksmot!
 
Arī šajā Eiropas futbola čempionātā neiztika bez pārsteigumiem. To var secināt jau pirms pusfināla spēlēm, nemaz negaidot finālu un tā iznākumu.
 
Latvijas sieviešu basketbola izlases iekļūšana Pekinas olimpisko spēļu turnīrā bija varbūt pat vieglāka nekā daudzi gaidīja, taču tā tikai liekas, jo vispirms taču vajadzēja olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā iekļūt. Toties Pekinā mūsu izlasi gaida tikai un vienīgi grūtas spēles.
 
Latvijas sieviešu basketbola izlase jau pirmajā spēlē praktiski nodrošināja sev vietu olimpiskā kvalifikācijas turnīra ceturtdaļfinālā. Mulsina tikai milzīgais pārsvars, ar kādu tika sagrauta Senegāla – ar 60 punktu starpību. Jācer, ka tas nemazinās mūsu meiteņu koncentrēšanos, jo tā nu nebūs, ka uz Pekinu būs pastaiga.
 
Skaistākais, kas var būt futbolā, tas ir rezultāts uz tablo. Tā reiz teica angļi. Latvijas futbola izlasei Baltijas kausa izcīņā tieši rezultāts bija skaists, bet spēle... Kā mēdz teikt, tad vienam patīk meita, bet citam – kleita.
 
"Arēna Rīga" tribīnē LBL čempionāta piektās finālspēles laikā bija liels "Barons/LMT" komandas līdzjutēju plakāts par 16 soļiem, ko komandas gājusi līdz virsotnei. Pirmais Latvijas čempiona tituls "Baronam" pirmām kārtām arī ir par šiem soļiem – par uzņēmību un pacietību šajā ceļā.
 
Atbrīvot, nevajag paturēt. Atbrīvot nevajag, paturēt. Kā būtu labāk? Formāli Latvijas hokeja izlase pasaules čempionātā Kanādā nav izpildījusi uzdevumu un iekļuvusi desmitniekā, turklāt uzdevums netika izpildīts arī pirms gada.