arrow_right_alt Viedokļi

Kaut kas nesaprotams…

Latvijas sieviešu basketbola izlase jau pirmajā spēlē praktiski nodrošināja sev vietu olimpiskā kvalifikācijas turnīra ceturtdaļfinālā. Mulsina tikai milzīgais pārsvars, ar kādu tika sagrauta Senegāla – ar 60 punktu starpību. Jācer, ka tas nemazinās mūsu meiteņu koncentrēšanos, jo tā nu nebūs, ka uz Pekinu būs pastaiga.

Varbūt pirms olimpiskā kvalifikācijas turnīra bijām pārāk piesardzīgi? Varbūt mūsu izlase ir sagatavojusies tik labi, cik labi vēl nebija gatava nevienam turnīram? Varbūt...

Jā, varbūt dažas komandas kvalifikācijas turnīrā patiešām ir tikai formālas pretendentes uz olimpiskajām ceļazīmēm (Spānija sagrāva Fidži izlasi ar 113:42) un varbūt Starptautiskā olimpiskā komiteja - vismaz sporta spēlēs - varētu stingrāk pieturēties sportiskajiem nevis ģeogrāfiskajiem principiem un ja reiz Afrikā nav konkurētspējīgas sieviešu basketbola izlases, tad bez tas varētu mierīgi iztikt arī olimpiskajā turnīrā vai arī lai Afrikas čempions arī piedalās pretendentu turnīrā (redzēsim, kāda Pekinā būs Afrikas čempione Mali izlase...), jo neatceros, lai tamlīdzīgā veidā kaut kur būtu izdevies krasi pacelt tā vai cita sporta veida līmeni. Bet ne jau mums par to lemt.

Kas attiecas uz jautājumiem, tad atbildes uz tiem būs nākamajās spēlēs. Japāna noteikti būs spēcīgāka par Senegālu, turklāt japānietēm no WNBA (no Fīniksas "Mercury") atbraukusi viņu un Āzijas labākā basketboliste Juko Oga. Komandas smadzenes un motors - tā par viņu teica Latvijas izlases galvenais treneris Ainars Zvirgzdiņš. Grūti teikt, kādu iespaidu uz japānietēm, kas atradās Madrides halles tribīnē, atstāja Latvijas izlases graujošā uzvara, taču nekādu iespaidu tāda uzvara nevarēja neatstāt. Neilgi pirms kvalifikācijas turnīra japānietes ar 60:89 zaudēja mums labi zināmajai Spānijas izlasei, taču - bez Ogas savās rindās. Spānija, starp citu, sagrāva arī mūsu potenciālo pretinieci ceturtdaļfinālā Argentīnu - 92:43, taču diezin vai šiem rezultātiem vajadzētu pievērst tik lielu vērību un pieņemt tos kā vienīgo pretinieču meistarības kritēriju. Lai tie paliek tikai statistikai.

Daudz objektīvāka bija mūsu abu potenciālo pretinieču Argentīnas un Čehijas izlašu savstarpējā spēle Madridē. Čehijas izlase mums ir zināma ne sliktāk kā Spānija un pirmo ceturtdaļu argentīnietes pret to uzvarēja - 25:18. Pēc puslaika čehietes bija vadībā tikai ar 38:35 un tikai otrajā puslaikā salauza argentīniešu pretestību - 77:55. Vieglas pastaigas uz Pekinu nebūs. Viegls bija tikai pirmais solis. Iespējams un cerams - papildus pārliecības iegūšanai.