"Arvien biežāk sievietes vēršas pie kosmetologa ar problēmu - izteiktu ķermeņa apmatojumu, turklāt arī zonās, kur tas rada pamatīgu diskomfortu, piemēram, uz sejas," novērojusi kosmetoloģe Olga Ostrovska.
Viņa skaidro: "Sievietei izteikts ķermeņa apmatojums var būt ģenētiska nosliece, kā arī to var veicināt hormonālas izmaiņas. Taču tam var būt arī cits skaidrojums. Mūsdienās sievietes kļūst arvien aktīvākas, veido karjeru, uzņemas atbildību un pienākumus, kas vēl pirms dažiem gadu desmitiem sabiedrības izpratnē būtu vīrieša uzdevums. Un, attīstot šīs vīrišķās īpašības, sievietes organisms attiecīgi reaģē - intensīvāk veido apmatojumu."
Jau sendienās sievietes dažādos veidos centās atbrīvoties no ķermeņa apmatojuma, jo gluda āda, bez matiņiem vienmēr ir liecinājusi par to, ka sieviete par sevi rūpējas, kopj sevi. Kosmetoloģe Olga Ostrovska novērojusi: "Mūsdienās sievietes, kuras cīnās ar pastiprinātu ķermeņa apmatojumu, nereti piedzīvo pamatīgu psiholoģisko diskomfortu, šī problēma var radīt grūtības socializēties un pat bojāt attiecības, piemēram, sieviete atsakās no intīmas tuvības, bažījoties, ka vīrietis pamanīs lieko apmatojumu.
Mūsdienās sievietēm tiek piedāvāti dažādi veidi, kā atbrīvoties no nevēlamā apmatojuma. Daudzas izmanto vaksāciju, taču, veicot to regulāri, var rasties problēma - ādā ieauguši matiņi. Tas notiek tāpēc, ka, ar vaksāciju regulāri izraujot matiņus, matiņi tiek novājināti, vairs nespēj izaugt cauri epidermas slānim un maina augšanas virzienu - ieaug ādā.
Mēdz arī būt, ka sievietei ir salīdzinoši biezs ādas virsējais (raga) slānis, un tas var veicināt matiņu ieaugšanu. Lai matiņi neieaugtu, ieteicams lietot skrubi vai kādu citu abrazīvu materiālu, piemēram, cimdiņu, ar kuru ādas virsējo slānīti var saudzīgi noņemt.
"Ja pēc vaksācijas veidojas ieauguši matiņi, vajadzētu meklēt risinājumus, lai šo problēmu novērstu," uzsver kosmetoloģe. Piemēram, lieliska alternatīva vaksācijai ir cukura epilācija. To veicot, ir daudz mazāka iespēja, ka varētu veidoties ieauguši matiņi.
Ar cukura epilāciju tiek noņemts ādas virsējais slānis, matiņi pilnīgāk tiek izrauti, kā arī tiek novērsti gaišie matiņi. Turklāt epilācija ar cukuru ir nesāpīgāka kā, piemēram, parastā vaksācija. Cukuru klājot uz ādas, tas ir ķermeņa temperatūrā, savukārt vaksācijā izmantotais vasks ir salīdzinoši karsts, tādēļ vietās, kur āda ir jutīgāka, piemēram, bikini zonā, var radīt diskomfortu.
Ādā ieaugušus matiņus ļoti efektīvi var novērst ar procedūru - fotoepilāciju. Tai ir būtiska priekšrocība, pēc tās matiņi vairs neataug, jo tiek iznīcināti matiņu folikuli - saknītes. Ar fotoepilāciju var iznīcināt matiņus jebkurā ķermeņa zonā.
"Tomēr sievietēm arī nevajadzētu uzķerties uz mārketinga triku - solījumiem, ka apmatojums tiks iznīcināts uz visu mūžu," norāda kosmetoloģe Olga Ostrovska. "Mana pārliecība ir, ka kosmetologam pret cilvēku vienmēr ir jābūt pilnībā atklātam - var solīt tikai tādu rezultātu, kādu reāli ir iespējams sasniegt. Ne ar fotoepilāciju, ne ar kādu citu procedūru - nav iespējams garantēt ķermeņa apmatojuma likvidēšanu uz visu mūžu. Un tas ir tāpēc, ka sievietēm organismā mēdz būt dažādas hormonālas pārmaiņas, piemēram, grūtniecības laikā vai pēc tās, un tas vienmēr var veicināt jauna apmatojuma veidošanos," uzsver kosmetoloģe Olga Ostrovska.
Viņa arī norāda, ka daudz svarīgāk būtu izvēlēties fotoepilāciju, kuru veicot, ādai netiek kaitīgais starojums.