Daktere: Katram otrajam cilvēkam ir sausās acs sindroms

© Lauris Aizupietis, F64 Photo Agency

3.lapa

Dažādie preparāti…

Šobrīd sausās acs sindroma ārstēšanai pieejami dažādi preparāti - mākslīgās hipotoniskās asaras, lubrikanti un osmoprotektori (neitrālās daļiņas). Šie preparāti var palielināt asaru daudzumu un saglabāt acs virsmas mitrumu. Taču ir pieejami preparāti, kuri apvieno šīs funkcijas un papildus iedarbojas arī kā osmoprotektori - neitrālās daļiņas, kas aizsargā šūnas no turpmākās bojāejas vai bojāšanās un rada nosacījumus tam, lai dabiski izveidotos pilnvērtīgas asaras.

"Acu pilieni ar osmoprotektoriem samazina asaru sastāva koncentrāciju, atjauno asaru pH līmeni, un līdz ar to šūnas vairs necieš no hiperosmolaritātes. Līdz ar to arī sūdzības samazinās," saka daktere.

Starp citu, sausās acs sindroms arvien biežāk piemeklē arī skolas vecuma bērnus. Iemesli ir tie paši - ilgstoša sēdēšana pie datora, mobilo telefonu lietošana, sauss gaiss telpās. Tas viss veicina ne tikai tuvredzību, bet arī rada sausās acs sindromu. Tā kā bērna acu uzbūve ir tieši tāda pati kā pieaugušam cilvēkam, arī viņam nepieciešama analoga ārstēšana. "Jā, iegādātos acu pilienus var lietot visa ģimene," apstiprina dr. Guna Ozola un piebilst, ka rūpes par savām un sava bērna acīm ir tikpat svarīgas kā rūpes par pārējo ķermeni. Ja acis saslimst, jūtās diskomfortā un problēma netiek risināta, ar laiku var rasties nopietnākas ķibeles.

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Veselība

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (Austrumu slimnīca) saskaņā ar ārstu novērojumiem gada tumšajos mēnešos arvien palielinās smagas un sarežģītas traumas guvušo pacientu skaits, kas nonāk slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā, jo bez atstarojošiem elementiem savā apģērbā bijuši nepamanāmi citiem satiksmes dalībniekiem.