Daktere: Katram otrajam cilvēkam ir sausās acs sindroms

© Lauris Aizupietis, F64 Photo Agency

2.lapa

Vajadzīga plakstiņu higiēna

Viss iepriekš minētais rada asaru plēvītes nestabilitāti, un tas var veicināt hiperosmolaritāti - asaras kļūst ļoti koncentrētas, slikti ietekmē radzenes un konjunktīva šūnas, radzenē rodas bojājumi. Tas savukārt rada nervu kairinājumu, jo radzenē ir daudz nervu galu. Tie tiek kairināti, un rodas iekaisums, kā dēļ izdalās aktīvie citokīni, tie savukārt iedarbojas uz gobleta šūnām, kas ražo mucīnu, un asaras kļūst nepilnvērtīgas. Citiem vārdiem sakot, nerisinot radušos problēmu, veidojas tāds kā apburtais loks.

Sausās acs sindroma gadījumā svarīga ir ne tikai atbilstoša terapija, bet arī acs plakstiņu higiēna. Tas nozīmē to, ka pēc darba dienas ir jānomazgā putekļi, kas sakrājušies uz plakstiņiem. Šim nolūkam var izmantot aptiekās nopērkamas salvetes, kas piesūcinātas ar speciāliem šķidrumiem. Plakstiņu mazgāšanai derēs arī bērnu šampūns vai ziepes.

"Pēc tam, ja darbs ir saistīts ar datoru vai cilvēks visu dienu atrodas telpās, kur ir sauss gaiss, jālieto mitrinošie pilieni acīm, kas iedarbojas tieši uz hiperosmolaritāti vai uz ūdens slāni. Pilieni acu mitrināšanai satur gan hialuronskābi, gan B12 vitamīnu, gan A un E vitamīnus. Tas viss samazina hiperosmolaritāti" norāda daktere Guna Ozola.

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Veselība

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (Austrumu slimnīca) saskaņā ar ārstu novērojumiem gada tumšajos mēnešos arvien palielinās smagas un sarežģītas traumas guvušo pacientu skaits, kas nonāk slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā, jo bez atstarojošiem elementiem savā apģērbā bijuši nepamanāmi citiem satiksmes dalībniekiem.