10 pazīmes, kuras norāda - jāpārtrauc lietot milti

© healthyfoodteam.com

Ļoti daudz slimības ir saistītas tieši ar glutēna lietošanu uzturā. Glutēns ir ūdenī nešķīstošu olbaltumvielu grupa, kas atrodama graudzāļu dzimtas graudaugos, galvenokārt kviešos un miežos, bet mazākā daudzumā arī rudzos, auzās un to produktos.

Gadījumā, ja Tev ir kāds no sekojošajiem simptomiem, ir vērts padomāt par savu veselību un izvairīšanos no glutēna lietošanas.

  1. Problēmas ar gremošanas sistēmu. Piemēram, vēdera uzpūšanās, caureja vai aizcietējumi.
  2. „Keratoze pilaris” jeb „vistas āda” uz elkoņiem, kura rodas taukskābju un vitamīna A trūkuma dēļ.
  3. Nogurums, nespēja koncentrēties vai nespēks.
  4. Autoimūno slimību esamība. Piemēram, Hašimoto tireoidīts, artrīts, čūlainais kolīts, psoriāze, skrelodermija, multiplā skleroze.
  5. Reibonis vai citi neiroloģiski simptomi.
  6. Izmaiņas hormonu balansā.
  7. Stipras galvassāpes jeb migrēna.
  8. Hronisks nespēks vai fibromiaļģija, kurai raksturīgas vispārējas muskuļu sāpes, kurām ārsti nevar rast izskaidrojumu.
  9. Pietūkums vai sāpes pirkstu galos, gurnos vai ceļgalos

   10.Garastāvokļu maiņas, depresija, nemiers.

Lielisks veids, kā kontrolēt glutēna esamību organismā, ir ieturēt 2-3 nedēļu garu diētu, kurā izvairīties no produktiem, kuri satur glutēnu. Taču, tā kā glutēns sastāda lielu olbaltumvielu grupu, pilnīga organisma attīrīšana no tā var aizņemt mēnešus vai pat gadus.  Tādēļ ieteicams izvairīties no šīs olbaltumvielu grupas lietošanas uzturā, cik vien ilgi iespējams.

Veselība

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (Austrumu slimnīca) saskaņā ar ārstu novērojumiem gada tumšajos mēnešos arvien palielinās smagas un sarežģītas traumas guvušo pacientu skaits, kas nonāk slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā, jo bez atstarojošiem elementiem savā apģērbā bijuši nepamanāmi citiem satiksmes dalībniekiem.