Valdības darbs

8.mar
Partiju apvienība "Attīstībai/Par!" (AP) šodien tikās ar iespējamo Valsts prezidenta amata kandidātu Egilu Levitu, ar kuru tika pārrunāti dažādi politiski jautājumi, kuri, partijas ieskatā, ir uzdodami potenciālajam Valsts prezidentam, aģentūrai LETA pastāstīja AP līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts.
 
8.mar
Pie Saeimas frakcijām nepiederošā deputāte Jūlija Stepaņenko jau trešo nedēļu neveiksmīgi cenšas iegūt Saeimas atļauju strādāt Pieprasījumu komisijā. Mēģinājumi gan atduras pret koalīcijas pārliecību, ka viņa joprojām nav sarāvusi saites ar parlamenta lielāko frakciju – Saskaņu. Tiesa, deputātei, visticamāk, jau ir citi sadarbības partneri
 
7.mar
Vairākums jaunās Saeimas deputātu varētu atbalstīt Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa iniciatīvu par automātisku pilsonības piešķiršanu nepilsoņu jaundzimušajiem, ceturtdien vēstīja raidījums "LNT Ziņas".
 
7.mar
Opozīcijā esošās Zaļo un zemnieku savienības deputāti uz Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāja amatu izvirzījuši tās pašreizējā un ilggadējā priekšsēdētāja Arņa Cimdara kandidatūru.
 
7.mar
Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) varētu rosināt pārskatīt pedagogu darba samaksas modeli.
 
6.mar
"KPV LV" frakcija šodien atlikusi lemšanu par sadarbības formātu ar iekšējiem opozicionāriem, jo lielākā daļa no viņiem, kā arī atsevišķi citi deputāti šodien nebija ieradušies uz sēdi, žurnālistiem pastāstīja partijas "KPV LV" līderis Artuss Kaimiņš.
 
5.mar
Izskatot jautājumu par 2019.gada budžetu, otrdien Ministru kabinetā virkne nozaru ministru pauda gandarījumu par atvēlētajiem papildu līdzekļiem budžetā, vienlaikus norādot uz bažām par papildu tēriņiem 2020.gadā.
 
5.mar
Ir jāpārskata finansējums Ventspils peldbaseina un Jēkabpils multifunkcionālās zāles būvniecībai, pauda izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).
 
5.mar
Ekonomikas ministrijas (EM) izstrādātais risinājums obligātās iepirkuma komponentes (OIK) atcelšanai valdībā nonāks marta vidū, pauda ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV).
 
4.mar
Valdošās koalīcijas partijas pagaidām nav vienojušas par Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāja amatu, žurnālistiem pēc koalīcijas sanāksmes sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
 
4.mar
Valdība 5.marta sēdē atbalstīs satiksmes ministra Tāļa Linkaita (JKP) piedāvātajiem risinājumiem problemātiskajai situācijai, kas ir izveidojusies Rīgas lidostā taksometru jomā, šodien pēc koalīcijas sadarbības sanāksmes žurnālistiem prognozēja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
 
4.mar
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) sagaida, ka Valsts ieņēmumu dienests (VID) ātri sniegs atzinumu jautājumā, vai ar labklājības ministri Ramonu Petraviču (KPV LV) saistītais uzņēmums par saviem darbiniekiem ir maksājis visus nodokļus.
 
4.mar
Saeimas deputāte Jūlija Stepaņenko arī šonedēļ parlamenta sēdē mēģinās iegūt kolēģu atļauju, lai mainītu komisijas, kurās viņa strādā.
 
3.mar
Atsevišķi partijas "KPV LV" deputāti rosina dubultot atļauto darba stundu skaitu Latvijā studējošajiem ārzemniekiem, ļaujot viņiem strādāt 40 stundas nedēļā pašlaik noteikto 20 stundu vietā.
 
3.mar
2019.gada budžetā paredzēti ievērojami mazāki līdzekļi neparedzētiem gadījumiem, informēja Finanšu ministrijā (FM).
 
1.mar
Sekojot skandālam ap labklājības ministri Ramonu Petraviču un cerot paskubināt premjeru šo situāciju atrisināt pēc iespējas ātrāk, opozīcijā esošā Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) Saeimā Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam iesniegusi jautājumu Par valdības neiecietīgo attieksmi pret aplokšņu algas maksājumiem. Taču ir skaidrs, ka ātrāk par šā gada budžeta pieņemšanu virzības šajā jautājumā nebūs.
 
27.feb
Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) vēlas mainīt pastāvošo mediķu atalgojuma sistēmu, pakāpeniski ejot uz to, ka adekvāti tiek novērtēta un palielināta atalgojuma nemainīgā daļa, kā arī skaidri noteikta piemaksu sistēma, intervijā norādīja ministre.
 
26.feb
Mazumtirdzniecības un transporta pakalpojumu uzņēmumā SIA "Monēta", kas pieder labklājības ministres Ramonas Petravičas (KPV LV) vīram Aleksandram Petravičam, ir maksāta aplokšņu alga, "Delfi TV ar Jāni Domburu" atzinis bijušais uzņēmuma darbinieks Dainis Prātiņš.
 
25.feb
Vairāku ministriju pārstāvji meklēs risinājums gan izglītības kvalitātes uzbalošanai, gan pedagogu algu palielināšanai, taču koalīcijas politiķi pagaidām nenosauc konkrētus termiņus izmaiņu īstenošanai.
 
25.feb
Valsts budžeta veidošana ir valdības atbildība, bet parlaments vērtē, vai tas ir atbilstoši izstrādāts, vaicāts par iespējām atrast finansējumu pedagogu algu palielināšanai 2019. gadā, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars (AP).