Zakatistovs, visticamāk, nenoliks deputāta mandātu

 
©Oksana Džadana/F64 Photo Agency

Ja Saeima lems par Ata Zakatistova (KPV LV) izdošanu kriminālvajāšanai, viņš, visticamāk, nenoliks deputāta mandātu, taču vēl apdomās šo jautājumu.

Zakatistovs žurnālistiem sacīja, ka noliedz jebkādu vainu, ko viņam būšot iespēja pierādīt arī tiesā, "ja lieta nonāks līdz tiesai". Viņš arī solīja informēt par lietas apstākļiem preses konferencē, kura tikšot izziņota pēc saskaņošanas ar uzņēmēju Viesturu Tamužu.

Viņš skaidroja, ka vēl apdomās un pārrunās ar ģimeni jautājumu par mandāta nolikšanu, bet viena no izvēlēm esot "KPV LV" frakcijas vadīšana arī turpmāk, kā arī Finanšu ministrijas parlamentārā sekretāra pienākumu pildīšana.

Zakatistovs norādīja, ka frakcija vēl pārrunās jautājumu par viņa izdošanu.

Politiķis norādīja, ka lūgums izdod viņu kriminālvajāšanai nebija pārsteigums, ņemot vērā iepriekšējo Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja paziņojumu.

"Runājot klasiķa vārdiem, es varētu teikt: nu ir salna pavasarī. Cilvēku emocijas ir sakāpinātas, iespējams, tās intereses arī ir sakāpinātas," teica Zakatistovs.

Kā ziņots, Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija ceturtdien, 25.aprīlī, skatīs jautājumu par Zakatistova izdošanu kriminālvajāšanai.

Ja Saeima piekrīt kriminālvajāšanas uzsākšanai pret kādu deputātu, viņš zaudē tiesības piedalīties Saeimas un tās komisiju, kā arī citu to institūciju sēdēs, kurās Saeima viņu ir ievēlējusi vai apstiprinājusi, līdz kriminālvajāšanas izbeigšanai vai līdz brīdim, kad stājas spēkā notiesājošs tiesas spriedums. Šajā laikā deputāts saņem pusi sava atalgojuma.

Iepriekš Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs lūdza prokuratūrai par krāpšanu lielā apmērā apsūdzēt Zakatistovu un uzņēmēju Tamužu. Ģenerālprokuratūra jau nolēmusi Tamužu saukt pie kriminālatbildības par krāpšanu lielā apmērā.