Bēgļu krīze Eiropā

1.dec
Labklājības un tieslietu ministri nevar vienoties, kurai ministrijai jāuzņemas atbildība par bēgļiem, kuri reiz jau bijuši Latvijā, devušies projām, un pēc tam notverti un atvesti atpakaļ, vēsta LTV raidījums “de facto”.
 
30.nov
Sestdien Grieķijas kontinentālajā daļā nogādāti vairāk nekā 350 imigranti, lai mazinātu spiedienu uz pārpildītajām bēgļu nometnēm Lesbas un Hijas salās, vēsta Grieķijas Radio.
 
30.nov
Ar naida runu, apšaubot jēgu gādāt Ziemassvētku dāvanas bēgļu bērniem, apķēpātas sešas no 20 fotogrāfijām, kas izliktas publiskai apskatei iepirkšanās centrā "Domina", vēsta Latvijas Televīzija.
 
31.okt
Eiropas Savienības (ES) pārskaitīs Turcijai vēl 663 miljonus eiro, kas būs kārtējais maksājums Briseles un Ankaras 2016.gada migrācijas ierobežošanas vienošanās ietvaros, ceturtdien pavēstīja Eiropas Komisija (EK).
 
28.okt
Glābšanas kuģim, kas ar 104 migrantiem jau desmit dienas gaida Vidusjūrā, būtu jāļauj piestāt krastā un izlaist migrantus, pirmdien paziņojušas labdarība organizācijas, kas nofraktējušas šo kuģi.
 
24.okt
Grieķijas ziemeļos vietējie iedzīvotāji ceturtdien apmētājuši ar akmeņiem autobusus, kuros tika pārvesti 380 imigranti.
 
15.okt
Kultūras ministrija (KM) konkursā aicina pieteikt projektus, kuru mērķis ir palīdzēt trešo valstu pilsoņiem, bēgļiem, patvēruma meklētājiem un personām ar alternatīvo statusu, iekļauties Latvijas sabiedrībā, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".
 
7.okt
Grieķija pirmdien pārvedusi simtiem patvēruma meklētāju no salām Egejas jūrā uz valsts kontinentālo daļu.
 
4.okt
Projektu naudai, kas seko migrantiem, piesakās arvien jaunas organizācijas. Latvijā startējusi trešā velkamistu kampaņa migrācijas atbalstam, un šoreiz tonis ir būtiski mainīts – no agresīvas oponentu kritikas uz sarunu par cilvēcīgu attieksmi.
 
27.sep
ASV prezidenta Donalda Trampa administrācija ierosina samazināt gada laikā uzņemamo bēgļu maksimālo skaitu līdz 18 000 no pašreizējiem 30 000, ceturtdien paziņoja Valsts departaments.
 
11.sep
Sīrijas Al Holas bēgļu nometnē, kur izmitināti džihādistu grupējuma "Islāma valsts" ārvalstu kaujinieku ģimeņu locekļi, necilvēcīgo apstākļu dēļ šogad miruši vismaz 390 bērni, trešdien paziņoja ANO izmeklētāji.
 
30.aug
No 7,1 miljona bēgļu bērnu, kas ir skolas vecumā, 3,7 miljoni jeb vairāk nekā puse, neapmeklē nevienu mācību iestādi, lasāms ANO Cilvēktiesību padomes (UNHRC) Bēgļu aģentūras ziņojumā.
 
27.aug
Grieķijas ziemeļos pirmdien seši migranti gāja bojā autoavārijā, kuru izraisīja cilvēku kontrabandisti, mēģinot izvairīties no policijas, pavēstīja ziņu avots policijā.
 
15.aug
Nav padomāts par Latvijā atgriezto patvēruma meklētāju izmitināšanu un tālāko integrāciju, teikts tiesībsarga Jura Jansona vēstulē vairākām atbildīgajām institūcijām un ministrijām.
 
14.aug
Vācijā par sprādziena gatavošanu apsūdzēti trīs Irākas bēgļi, pavēstīja federālā prokuratūra. Apsūdzēto darbības bijušas motivētas islāma ekstrēmismā.
 
26.jūl
Itālijas parlamenta deputāti ceturtdien nobalsoja par naudassodu paaugstināšanu migrantu glābēju nevalstiskajām organizācijām (NVO), kuru kuģi neatļauti iebrauc Itālijas ostās, līdz vienam miljonam eiro.
 
22.jūl
Slovēnija nosūtījusi papildus 35 karavīrus uz robežu ar Horvātiju, lai cīnītos pret nelegālo migrāciju, pirmdien vēsta ziņu aģentūra STA.
 
16.jūl
No šodienas latviešu valodas apguves mācību kursu sāks jauna patvēruma meklētāju grupa, kura apgūs latviešu valodas zināšanas un iemaņas, kuras nepieciešamas darba un sadzīves vidē, informēja organizācijas "Patvērums "Drošā māja"" multimediju komunikācijas speciāliste Rasa Saliņa.
 
6.jūl
Amerikas Savienoto Valstu un Irānas attiecību saasināšanās var izraisīt jaunu bēgļu krīzi Eiropā, brīdinājis Luksemburgas ārlietu ministrs Žans Aselborns.
 
19.jun
No Vācijas atgrieztie Sīrijas pilsoņi pēc termiņuzturēšanās atļauju atjaunošanas atkal varēs brīvi izceļot no Latvijas, informēja Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP).