Bēgļu krīze Eiropā

15.aug
Nav padomāts par Latvijā atgriezto patvēruma meklētāju izmitināšanu un tālāko integrāciju, teikts tiesībsarga Jura Jansona vēstulē vairākām atbildīgajām institūcijām un ministrijām.
 
14.aug
Vācijā par sprādziena gatavošanu apsūdzēti trīs Irākas bēgļi, pavēstīja federālā prokuratūra. Apsūdzēto darbības bijušas motivētas islāma ekstrēmismā.
 
26.jūl
Itālijas parlamenta deputāti ceturtdien nobalsoja par naudassodu paaugstināšanu migrantu glābēju nevalstiskajām organizācijām (NVO), kuru kuģi neatļauti iebrauc Itālijas ostās, līdz vienam miljonam eiro.
 
22.jūl
Slovēnija nosūtījusi papildus 35 karavīrus uz robežu ar Horvātiju, lai cīnītos pret nelegālo migrāciju, pirmdien vēsta ziņu aģentūra STA.
 
16.jūl
No šodienas latviešu valodas apguves mācību kursu sāks jauna patvēruma meklētāju grupa, kura apgūs latviešu valodas zināšanas un iemaņas, kuras nepieciešamas darba un sadzīves vidē, informēja organizācijas "Patvērums "Drošā māja"" multimediju komunikācijas speciāliste Rasa Saliņa.
 
6.jūl
Amerikas Savienoto Valstu un Irānas attiecību saasināšanās var izraisīt jaunu bēgļu krīzi Eiropā, brīdinājis Luksemburgas ārlietu ministrs Žans Aselborns.
 
19.jun
No Vācijas atgrieztie Sīrijas pilsoņi pēc termiņuzturēšanās atļauju atjaunošanas atkal varēs brīvi izceļot no Latvijas, informēja Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP).
 
19.jun
Vairāk nekā 70 miljoni cilvēku 2018.gada beigās reģistrēti kā bēgļi vai piespiedu kārtā pārvietotas personas, trešdien paziņojusi ANO.
 
17.jun
Vācija ir sākusi izraidīt un uz Latviju jau ir deportējusi pirmo sīriešu grupu, kuriem 2016. gadā Latvijā tika piešķirts alternatīvais statuss, bet kuri no Latvijas aizbēga uz Vāciju un mēģināja bēgļa statusu iegūt Vācijā.
 
11.jun
Vācija ir izraidījusi un pēdējās nedēļas laikā atpakaļ uz Latviju deportējusi 11 sīriešus, kuriem ir Latvijas piešķirtais alternatīvais statuss. Tā kā šobrīd viņiem neesot naudas un vairs arī nepienākas nekāds sociālais atbalsts no valsts, tad tagad praktiski draud bezpajumtnieku liktenis, šovakar vēsta LNT Ziņas.
 
11.jun
Pēc pēdējo gadu lejupslīdošās tendences Eiropas Savienībā (ES) atkal pieaug pirmreizējo patvēruma pieteikumu skaits, otrdien ziņo Vācijas mediji, atsaucoties uz Eiropas Patvēruma atbalsta biroja (EASO) datiem.
 
10.jun
Sociālā tīkla Facebook domubiedru grupas "Gribu palīdzēt bēgļiem" dalībnieki ceļ trauksmi - drīzumā, iespējams, Latvijā atgriezīsies "simtiem" patvēruma meklētāju, kuri no Eiropas dienvidiem tika pārvietoti uz mūsu valsti, bet to pameta labākas dzīves meklējumos Vācijā. Cilvēkus satrauc normatīvo aktu trūkums, kā valsts rīkosies šajā situācijā.
 
7.jun
Vācijas valdība pēc mēnešiem ilgām debatēm ceturtdien piekritusi turpināt finansiāla atbalsta sniegšanu 16 federālajām zemēm par izdevumiem, kas saistīti ar bēgļu un patvēruma meklētāju izmitināšanu un integrāciju.
 
24.mai
Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers uzslavējis Vācijas kancleri Angelu Merkeli par robežu atvēršanu patvēruma meklētājiem.
 
30.apr
Itālijas armijas lidostā pie Romas pirmdien ieradās lidmašīna ar 147 bēgļu grupu, kas evakuēta no Lībijas pilsētas Misratas.
 
27.apr
Vācija ir apturējusi dažu Sīrijas bēgļu patvēruma pieteikumu izskatīšanu, kamēr no jauna tiek izvērtēta drošības situācija kara plosītajā valstī, sestdien ziņoja Vācijas mediju grupa "Funke", atsaucoties uz Iekšlietu ministriju.
 
25.apr
Eiropas Savienība (ES) pagājušajā gadā piešķīrusi aizsardzību 333 355 patvēruma meklētājiem, kas ir par gandrīz 40% mazāk nekā 2017.gadā, ceturtdien paziņojis ES statistikas birojs "Eurostat".
 
23.apr
Vācijas dienviddaļas pilsētā Ambergā otrdien sāk tiesāt četrus 17 līdz 19 gadus vecus bēgļus, kas pirms četriem mēnešiem uzbruka 21 cilvēkam, upurus izraugoties pēc nejaušības principa.
 
2.apr
Migrācija ir dominējusi Eiropas politikā kopš 2015.gada, taču pirms maijā gaidāmajām Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām daudzus eiropiešus emigrācija norūpē vairāk nekā imigrācija, liecina pirmdien publicētie aptaujas rezultāti.
 
12.mar
Lai gan lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju ikdienā kontaktējas ar savas tautības pārstāvjiem un personīgi nepazīst cilvēkus ar citu etnisko piederību, tikai piektajai daļai jeb 20% Latvijas iedzīvotāju nav aizspriedumu pret citu tautību cilvēkiem, rāda Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) un pētījumu centra SKDS veiktās aptaujas dati.