Bēgļu krīze Eiropā

7.aug
Ugunsgrēkā pirmdien vakarā bēgļu mītnē Vācijas rietumdaļā ievainoti deviņi cilvēki, pavēstīja policija.
 
24.jūl
Eiropas Savienība (ES) centienos atrisināt vairākas nedēļās ilgstošo saspīlējumu attiecībās ar Itāliju otrdien ierosināja finanšu stimulus dalībvalstīm, kas piekritīs izmitināt Vidusjūrā glābšanas kuģos uzņemtos migrantus.
 
24.jūl
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) kompensācijās par palīdzības sniegšanu bēgļiem trim pašvaldībām kopumā plāno piešķirt 13 336 eiro, liecina Ministru kabineta darba kārtība.
 
14.jūl
Itālija un Malta piektdien strīdējās par to, kurai no tām jāuzņem zvejas kuģis ar 450 migrantiem, kas devās Itālijai piederošās Lampedūzas salas virzienā.
 
10.jūl
Visi piekritīs, ka āmurs ir domāts, lai iedzītu dēlī naglu. Savukārt skrūvgriezis ir domāts, lai dēlī ieskrūvētu vai izskrūvētu skrūvi. Ar skrūvgriezi naglu nevar iedzīt. Ar āmuru skrūvi iedzīt var, bet tiks bojāts koks. Savukārt mikroskops ir domāts, lai ar to aplūkotu nelielus objektus ļoti lielā palielinājumā. Ar mikroskopu var iedzīt naglu dēlī, ar to var pat dēlī iedzīt skrūvi, bet mikroskops nav īsti piemērots šādai darbībai, un pēc šādas eksekūcijas tas, visticamāk, iecerētajam mērķim vairāk nekalpos.
 
9.jūl
Ir būtiski, lai Eiropas Savienība (ES) sniegtu mērķtiecīgāku palīdzību tām valstīm, no kurām nāk migrantu plūsmas, norādīja Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Inese Vaidere (V).
 
3.jūl
Bēgļu jautājums pamatīgi sašūpojis Vācijas valdību un atbalsojas arī Latvijā, draudot pirms vēlēšanām uzjundīt sensitīvo bēgļu jautājumu. Cik liels pamats bažām?
 
30.jun
Vidusjūrā pie Lībijas piekrastes piektdien notika migrantu laivas katastrofa, kurā gāja bojā trīs zīdaiņi un vēl 100 cilvēki pazuda bez vēsts, pastāstīja katastrofā izdzīvojušie.
 
29.jun
Itālijas ostas visu vasaru paliks slēgtas nevalstisko organizāciju (NVO) kuģiem, kas uzņem nelegālos umigrantus Vidusjūrā, piektdien paziņojis Itālijas iekšlietu ministrs Mateo Salvīni, kas ieņem arī vicepremjera krēslu.
 
29.jun
Lietuva turpinās uzņemt bēgļus no Tuvajiem Austrumiem saskaņā ar Eiropas Savienības (ES) kvotu sistēmu, piektdien paziņojusi Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite.
 
29.jun
Eiropas Savienības (ES) samitā pieņemtie lēmumi paredz, ka ES valstis pēc brīvprātības principa izveidos centrus, kuros tiks izskatīti Vidusjūrā izglābto migrantu patvēruma pieprasījumi, un šādu centru būtu izdevīgi izveidot arī Latvijā, aģentūrai LETA pieļāva Latvijas Ārpolitikas institūta (LĀI) direktora vietnieks Kārlis Bukovskis.
 
28.jun
Tā dēvētā glābšanas kuģa "Lifeline" kapteinim Klausam Pēteram Reiham, kurš nodarbojas ar nelegālo imigrantu uzņemšanu Vidusjūrā, Maltas varasiestādes izvirzīs apsūdzības saistībā ar pārkāpumiem peldlīdzekļa reģistrācijā, ceturtdien pavēstījis viņa advokāts.
 
27.jun
Eiropas Savienībai (ES) ir maz laika, lai pierādītu, ka tā spēj atrisināt migrācijas krīzi, vai arī tā riskē zaudēt radikālajiem antieiropeiskajiem, antiliberālajiem, autoritārajiem spēkiem, paziņojis Eiropadomes prezidents Donalds Tusks.
 
26.jun
Četras Eiropas Savienības (ES) valstis apstiprinājušas, ka uzņems patvēruma meklētājus no Vācijas nevalstiskās organizācijas "Mission Lifeline" kuģa "Lifeline", otrdien paziņojusi Maltas valdība.
 
26.jun
Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte otrdien paziņojis, ka Vācijas nevalstiskās organizācijas "Mission Lifeline" kuģis "Lifeline" ar 234 migrantiem dosies uz Maltu, bet Itālija uzņems daļu no šiem migrantiem.
 
26.jun
Vācijas bezpeļņas organizācijas "Mission Lifeline" kuģis ar 234 migrantiem pietauvots netālu no Maltas krastiem. Tas lūdzis Itāliju uzņemt migrantus, taču galēji labējā valdība atteikusi uzņemt cilvēkus.
 
25.jun
Lībijas krasta apsardze izglābusi gandrīz 1000 migrantus, kuru laivas Vidusjūrā bija nonākušas bīstamās situācijās, pirmdien paziņojušas amatpersonas.
 
23.jun
Vācijas kanclere Angela Merkele piektdien aicināja nelolot cerības, ka Eiropas Savienības (ES) samitā nākamnedēļ tiktu panākts risinājums migrācijas problēmai, kas izraisījusi krīzi viņas valdībā.
 
19.jun
Eiropas Savienības (ES) līderi nākamnedēļ paredzētajā samitā varētu atbalstīt "izkāpšanas platformu" izveidošanu ārpus bloka, kur tiktu izvietoti ceļā uz Eiropas krastiem jūrā izglābtie nelegālie imigranti, liecina samita dokuments, kas nonācis ziņu aģentūras DPA rīcībā.
 
19.jun
Eiropas Savienības (ES) Tiesa otrdien nolēmusi, ka migranti, kuru lūgums piešķirt starptautisko aizsardzību kādā ES valstī ir noraidīts, var palikt šajā valstī, kamēr tiek izskatīta apelācija, ja viņi tādu gatavojas iesniegt.