Bēgļu krīze Eiropā

12.mar
Lai gan lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju ikdienā kontaktējas ar savas tautības pārstāvjiem un personīgi nepazīst cilvēkus ar citu etnisko piederību, tikai piektajai daļai jeb 20% Latvijas iedzīvotāju nav aizspriedumu pret citu tautību cilvēkiem, rāda Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) un pētījumu centra SKDS veiktās aptaujas dati.
 
19.feb
Valsts robežsardzes (VRS) aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centrā "Mucenieki" ievietota persona pagājušās nedēļas nogalē uzbrukusi robežsargam, kuram nav nodarītas būtiskas traumas, apstiprināja VRS preses pārstāve Kristīne Pētersone.
 
12.feb
Administratīvā rajona tiesa janvārī, pretēji Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei (PMLP), uzdevusi piešķirt bēgļa statusu Latvijā kādam Libānas pilsonim, kurš dzimtenē vajāts savas seksuālās orientācijas dēļ, liecina publiski pieejamais tiesas spriedums.
 
18.dec 2018
Šobrīd jau ir radies pamats tam, lai bēgļi, kas Irāku savulaik pameta konflikta dēļ, atgrieztos dzimtenē, otrdien vizītes gaitā Irākā paziņoja Vācijas ārlietu ministrs Heiko Māss.
 
16.dec 2018
Vācijā līdz gada beigām patvērumu būs pieprasījuši aptuveni 166 000 cilvēku, kas ir ievērojami mazāk nekā 2017.gadā, atsaucoties uz valdības sākotnējo ziņojumu, svētdien vēsta laikraksts "Bild".
 
7.dec 2018
Migrantu glābšanas kuģis "Aquarius" izbeigs operācijas Vidusjūrā, ceturtdien paziņoja šo kuģi nofraktējušās nevalstiskās organizācijas "SOS Mediterranee" un "Medecins Sans Frontieres" (MSF).
 
6.dec 2018
Eiropas Komisijas (EK) ierosinājumu bloka ārējo robežu stiprināšanai var nebūt iespējams īstenot tik ātri, cik bija plānots, ceturtdien atzinuši Vācijas un Austrijas iekšlietu ministri.
 
29.nov 2018
ANO bēgļu aģentūra Āfrikas lielākajā bēgļu krīzē nelietderīgi iztērējusi miljoniem dolāru, teikts iekšējās izmeklēšanas ziņojumā. Cita starpā 320 000 dolāru iztērēti būvei, kas galu galā kļuvusi par Ugandas premjerministra biroja autostāvvietu.
 
27.nov 2018
Tikai divas nedēļas pirms ANO globālā migrācijas pakta pieņemšanas sākta dokumenta tulkošana latviešu valodā. Ir valstis, kas nobažījušās par iespējamo migrācijas plūsmu pastiprināšanos, tāpēc atsakās to akceptēt. Latvijas pozīcija tiks definēta pēdējā brīdī decembra sākumā.
 
20.nov 2018
Itālijas prokuratūra otrdien paziņoja, ka devusi rīkojumu arestēt migrantu pārvadāšanas kuģi "Aquarius" saistībā ar apsūdzībām, ka šī kuģa komanda nelegāli atbrīvojusies no bīstamiem atkritumiem.
 
15.nov 2018
Nelegālo imigrantu skaits, kas ieradušies Eiropas Savienībā (ES), salīdzinājumā ar pagājušo gadu ievērojami sarucis, un sagaidāms, ka kopumā 2018.gadā tas būs zemākais, kāds konstatēts pēdējo piecu gadu laikā, trešdien paziņojusi ES robežapsardzības pārvalde "Frontex".
 
15.nov 2018
Vairāki desmiti migrantu jau piecas dienas ir aizbarikādējušies uz konteineru kuģa Lībijas ostas pilsētā Misratā un atsakās nokāpt no tā, uzskatot Lībiju par viņiem pārāk bīstamu valsti, trešdien ziņoja mediji.
 
13.nov 2018
Eiropas Savienības (ES) finansējums ir palīdzējis bēgļiem Turcijā, bet Ankaras atteikšanās izpaust saņēmēju vārdus rada šaubas par to, vai šis finansējums sasniedz visus, kam tas nepieciešams, otrdien publicētā ziņojumā konstatēja Eiropas Auditoru tiesa.
 
12.nov 2018
Administratīvā rajona tiesa ir atcēlusi Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) lēmumu atteikt piešķirt patvērumu Latvijā kādam Afganistānas pilsonim un viņa nepilngadīgajam dēlam, liecina publiski pieejamais spriedums.
 
10.nov 2018
Sociālā darbinieka un sociālā mentora atbalstu mēnesī saņem apmēram 94 patvēruma meklētāji, bēgļi un personas ar alternatīvo statusu, informēja biedrībā "Latvijas sarkanais krusts" (LSK) un Sabiedrības integrācijas fondā (SIF).
 
31.okt 2018
Ungārijas Augstākā tiesa otrdien attaisnojusi bijušo telekanāla N1TV žurnālisti Petru Lāslo, kura, spriežot pēc tīmeklī 2015.gadā ievietotajiem videomateriāliem, no robežpolicijas bēgošo nelegālo imigrantu pūlī vienam cilvēkam iespēra, bet kādam citam pielika priekšā kāju.
 
24.okt 2018
Holivudas aktrise Andželīna Džolija otrdien paziņoja, ka simtiem tūkstošu Venecuēlas pilsoņu bēgšana no savas valsts ir novedusi līdz "šokējošai" migrantu krīzei Dienvidamerikā, ka bija "paredzama un novēršama".
 
22.okt 2018
ASV prezidents Donalds Tramps pirmdien paziņojis, ka Vašingtona, reaģējot uz nelegālo imigrantu kolonnas tuvošanos Savienoto Valstu dienvidu robežai, "pārtrauks vai ievērojami samazinās" palīdzību, kas tiek sniegta Gvatemalai, Hondurasai un Salvadorai.
 
15.okt 2018
Lietuvai saskaņā ar savām starptautiskajām saistībām būs jāuzņem vēl četri patvēruma meklētāji no Turcijas, vēsta Lietuvas sabiedriskais radio.
 
26.sep 2018
Marokas karaflote otrdien apšaudīja laivu ar migrantiem, kas nereaģēja uz tās pavēlēm, nogalinot vienu marokāņu sievieti un ievainojot vēl trīs cilvēkus, paziņoja vietējās amatpersonas.