Satiksme

9.nov
Sestdien Vecumnieku novadā no upes izvilkto automašīnu pēc negadījuma bija pametis iereibis vadītājs un pasažieris, informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Dace Kalniņa.
 
9.nov
Rīgas sastrēgumus izraisa pašvaldības nolaidības dēļ pussabrukuši tilti, individuāla skolēnu pārvadāšana un telefona bakstītāji pie stūres, bet vēl viens faktors, kas sastrēgumus ievērojami paildzina ‒ tie ir autovadītāji, kas pēc avārijas izraisīšanas nevīžo paši aizpildīt saskaņoto paziņojumu apdrošinātājiem, bet sauc policiju.
 
8.nov
Neskatoties uz ļoti silto septembri un jauko oktobri, esam pietuvojušies laikam, kad mīnus grādi vismaz naktī būs. Turklāt īss gaišais diennakts laiks, liels nokrišņu daudzums, temperatūras svārstības no plus padsmit līdz mīnus grādiem ir tikai daļa no apstākļiem, kas apgrūtina braukšanu rudens-ziemas periodā, norāda Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot”.
 
6.nov
No 11.novembra līdz 14.novembrim Rīgā tiks veikti remontdarbi 11.novembra krastmalas posmā no Minsterejas līdz Peldu ielai, informēja Rīgas domes Satiksmes departamenta Sabiedrisko attiecību vadītājs Austris Keišs.
 
6.nov
No šodienas Rīgā tiks veiktas satiksmes organizācijas izmaiņas Biķernieku, Lielvārdes un Ieriķu ielas krustojumos, informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.
 
5.nov
Baseina, Volguntes un Candera ielas krustojumi Šampētera mikrorajonā ir gluži kā cietais rieksts, kur tikai veiksmīgas sagadīšanās dēļ izdodas izvairīties no avārijām, vēstīja raidījums ""Bez Tabu".
 
4.nov
Baldones novadā trešdienas rītā traģiskā avārijā uz Bauskas šosejas kravas auto daļēji iegāzies Misas upē un no spēkrata noplūdusi degviela.
 
4.nov
Sākti autostāvvietu izbūve Zolitūdē, Imantā un Pļavniekos, lai šo apkaimju iedzīvotājiem būtu pieejamas 519 bezmaksas autostāvvietas, informē Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.
 
3.nov
Neviens telefona zvans, īsziņa vai Facebook paziņojums nav tā vērts, lai kļūtu par zombiju pie stūres un riskētu ar savu un citu satiksmes dalībnieku drošību un dzīvību. To ikvienam rīdziniekam šonedēļ atgādina pilsētas ielās sastopamais Zombijmobilis, kurš tapis Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD), apdrošināšanas sabiedrība BALTA un Valsts policijas īstenotās kampaņas “Stūrē? Izkāp no telefona!” ietvaros. Kad lietojam mobilo telefonu, esot pie stūres, pārvēršamies par neko neredzošiem un nedzirdošiem zombijiem. Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) kampaņas “Stūrē? Izkāp no telefona!” ietvaros apdrošināšanas sabiedrība BALTA radījusi Zombijmobili, uz kura virsbūves redzamas teju 300 ierīces – mobilie telefoni, viedtelefoni un planšetes, kas rosina aizdomāties, kādos apstākļos tie kļuvuši nelietojami. Zombijmobilis šonedēļ katru dienu būs sastopams Rīgas un Pierīgas ielās.
 
3.nov
Ministru kabinets otrdien atbalstīja grozījumus likumā Par autoceļiem, kas paredz no 2021.gada oktobra atvērt valsts autoceļu ikdienas uzturēšanas darbu tirgu.
 
3.nov
Svētdien, 1.novembrī, Kandavas novadā ceļu satiksmes negadījumā bojā gāja 1977.gadā dzimis gājējs, savukārt sestdien, 31.oktobrī, Kokneses novadā - automašīnas vadītājs, 1990.gadā dzimis vīrietis. Abos gadījumos policijā uzsākti kriminālprocesi.
 
2.nov
Šodien pēc aptuveni divu stundu ilgām diskusijām Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas deputāti atbalstīja eksperimentālu pagaidu velojoslu izveidi Čaka un Marijas ielā, lai arī speciālisti brīdināja, ka šāds solis būtiski palielinās sastrēgumus, kuros nāksies stāvēt arī sabiedriskajam transportam.
 
2.nov
Arī novembrī daudzviet valsts autoceļu tīklā turpinās remontdarbi un autovadītājiem ir jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem. Darbi turpinās uz Tallinas šosejas tās sākumposmā, vairākos Daugavpils šosejas posmos, arī uz Rēzeknes šosejas uz Rīgas apvedceļa pie Jaunmārupes. Visvairāk satiksmes ierobežojumu ir uz reģionālajiem ceļiem.
 
2.nov
Pēc tam, kad Satiksmes ministrijas mēģinājums sagrabināt naudu dīzeļvilcienu iegādei ar nodokli lietotu vieglo automašīnu importam veiksmīgi tika novērsts, grozījumi Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumā pārstrādāti, un tagad visu nodokļa pieauguma smagumu iznesīs smagais transports, par ko nozare vispār nav informēta.
 
30.okt
Rīgā šodien avārijā uz Salu tilta cietuši trīs cilvēki, informēja Valsts policija.
 
30.okt
Pirmdien, 2.novembrī, sasaukta Satiksmes un transporta lietu komitejas sēde, kurā deputāti spriedīs par iespējamiem risinājumiem veloinfrastruktūras attīstībai Aleksandra Čaka ielā, informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.
 
29.okt
Uz Tallinas šosejas (A1) posmā no divlīmeņu krustojuma ar Vidzemes šoseju (A2) līdz stāvlaukumam pie Pulksteņezera aiz Gaujas tilta (0,00.-13,85. km) tiek sākti satiksmes organizācijas izmaiņu darbi, kuru rezultātā tiks ievērojami uzlabota satiksmes drošība.
 
29.okt
Vienlaikus ar dzelzceļa līnijas "Rail Baltica" projektu Torņakalnā iecerēts izveidot Raņķa dambja un Vienības gatves savienojumu, ceturtdien publiskajā diskusijā par "Rail Baltica" lokālplānojuma un būvprojekta risinājumiem Torņakalna teritorijai posmā no Jelgavas ielas līdz Friča Brīvzemnieka ielai informēja lokālplānojuma izstrādātāja SIA "Grupa 93" eksperti.
 
28.okt
Pastāv nopietns risks, ka bezvienošanās breksita gadījumā var ciest daudzi Latvijas OCTA polišu īpašnieki, kuri darba vai privātās vajadzībās ar automašīnu apmeklē Apvienoto Karalisti, atzina Profesionālo apdrošināšanas brokeru asociācijas valdes priekšsēdētājs Agris Auce.
 
28.okt
Saskaņā ar Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (turpmāk - LTAB) datiem, pērn pieņemti 1007 lēmumi par atlīdzību izmaksu ceļu satiksmes negadījumos (CSNg) cietušajiem no Garantijas fonda (turpmāk – GF). OCTA likums nosaka, - ja CSNg ir izraisīts ar neapdrošinātu spēkratu, cietušajiem radītie zaudējumi tiks segti no GF, taču vēlāk zaudējumu summa tiks piedzīta no CSNg izraisītāja – neapdrošinātā transportlīdzekļa īpašnieka vai vadītāja.