Otrdiena, 23.aprīlis

redeem Georgs, Jurģis, Juris

arrow_right_alt Latvijā

LVC brīdina: Daudzviet Latvijā ir ļoti apgrūtināti braukšanas apstākļi

© f64.lv, Kaspars Krafts

Šorīt uz plkst. 9.30 atkalas un lietus dēļ ļoti apgrūtināta braukšana ir pa valsts vietējās un atsevišķiem reģionālās nozīmes autoceļiem Kuldīgas, Talsu, Tukuma, Dobeles, Limbažu, Valkas, Valmieras, Cēsu, Alūksnes, Balvu, Gulbenes, Madonas, Ludzas, Rēzeknes un Krāslavas apkārtnē. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, uz ceļiem strādā 73  ziemas dienesta tehnikas vienības.   

Apledojuma dēļ īpaši apgrūtināta pārvietošanās pa vietējiem autoceļiem patlaban var būt kravas transportam, tāpēc aicinām smago tehniku neizmantot šos ceļus, līdz braukšanas apstākļi uzlabosies.

Grants ceļiem, ko ziemā uztur ar piebraukta sniega kārtu, bīstamās vietas kaisa ar pretslīdes materiāliem un rievo, taču šādos laikapstākļos uzturēšanas darbi nav neefektīvi. Aicinām autovadītājus izvēlēties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un distanci, ļoti uzmanīgiem šādos laika apstākļos ir jābūt arī gājējiem un velosipēdistiem.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir:

  • Tallinas šoseja (A1) posmā no Zvejniekciema stacija līdz Ainažiem;
  • Vidzemes šoseja (A2) posmā no Vangažiem līdz Valkai;
  • Valmieras šoseja (A3) posmā no Vangažiem līdz Veclaicenei
  • Rēzeknes šoseja (A12) posmā no Varakļāniem līdz Terehovai;
  • autoceļš Krievijas robeža (Grebņeva)-Rēzekne-Daugavpils-Lietuvas robeža (Medumi) (A13) no Rušenicas līdz Bērzgalei.

Atgādinām, ka šādos apstākļos ceļa stāvoklis var mainīties ļoti strauji un arī pēc apstrādes ar pretslīdes līdzekļiem nokrišņu un laikapstākļu ietekmē apledojums var veidoties atkārtoti.

Meteorologi prognozē, ka valsts ziemeļaustrumu rajonos šodien turpināsies atkala jeb sasalstošs lietus, veidosies spēcīgs apledojums. Valsts teritorijā šodien gaidāma arī slapja snigšana, vietām apledojuma dēļ arī var lūst koki un koku zari.