Mūzikas apskats

24.jun
Jaunā dziedātāja Agnesse, īstajā vārdā Agnese Stengrevica, apskatnieka blociņa sadaļā “Vērts sekot” ierakstījās jau pirms trīs gadiem, kad izdeva dziesmu “Šampis līst” (vēl pirms tam, 2020. gadā, viņa kopā ar JJ Lush laida klajā “Saku tev atā”), arī pērn viņai bija pāris veiksmīgi singli. Nu viņa izdevusi EP jeb mini albumu.
6.mai
Latvju “doom / stoner / sludge” grupa “Almyth” parādījās teju no nekurienes – pērn Latvijas Metālmūzikas Gada balvai tika iesniegts tās albums “Almyth”, kas izrādījās tik ļoti interesants un cerīgs, ka lika sākt sekot šīs grupas gaitām ar pastiprinātāku interesi.
28.dec 2023
Tiekot pie Latvijas mūzikas ierakstu Gada balvai “Zelta mikrofons” iesniegto ierakstu vērtēšanas, sanāk teju vai netīšām noklausīties arī ļoti labus albumus, kuri kaut kādu iemeslu dēļ pasprukuši garām. Lūk, viens no tādiem – jau aprīlī izdotais repera E.V. (īstajā vārdā Kārlis Pauls Šēnhofs) un bītmeikera Veidera kopdarbs albumā “Jaunā pagrīde”. Ierakstu un pēcapstrādi veicis Kaizers – arī ne tas pēdējais cilvēks latvju hiphopa aprindās, turklāt ierakstos piedalījies iespaidīgs viesmākslinieku pulks, tostarp Edavārdi, Xantikvariāts, Goča, Hotte, Marko, Henny u.c.
12.nov 2023
Kultūrtelpa “Vagonu Hall” jau otro gadu pēc kārtas Valsts proklamēšanas svētkus 18. novembrī piedāvā noslēgt ar neordinārākas mūzikas koncertu – pērn tur šajā datumā uzstājās “Les Attitudes Spectrales” un “Židrūns”, bet šogad uz skatuves kāps “stoner doom” žanra izcilnieki “Kannabinõid” no Igaunijas un pašmāju spēcīgākā šī stila pārstāve “Zintnieks”.
9.dec 2022
“Nav jau viss mūžīgs – ne ziema, ne sals / Vēji, kad pūtīs, lai sasilda sirdsbalss” – tā savā jaunākajā dziesmā “Sirdsbalss” pauž grupa “Otra Puse” un viņu ilggadējā skatuves partnere Antra Stafecka.
9.dec 2022
Līdz ar Ziemas saulgriežu tuvošanos, Jānis Šipkēvics izziņojis sava soloprojekta Shipsea koncertus “Siltā gaismā”, kas notiks nākamā gada 14. un 15. februārī Latvijas Nacionālajā teātrī, un, kā vēsta viņa menedžments, “klausītāju dvēselēs ielies siltu gaismu par godu visiem mīlētājiem un pēc mīlestības izslāpušajiem.”
18.nov 2022
Latvijas svētku nedēļai un Neatkarības dienai par godu dziesmā “Cīnieties vēl” apvienojusies it kā absolūti nesavienojama kompānija - “The Hobos Club”, Štrausa stīgu kvartets, Sonora Vaice un Horens Stalbe.
10.nov 2022
Par latvju ārtroka (vismaz viņi sevi paši pozicionē šajā žanrā) apvienības “Perestroika” debijas albumu apskatniekam pilnas ausis piežūžoja mūzikā drēbi saprotoši ļaudis, tā kā nebija, kur sprukt – nācās vien iepazīties ar šī dīvainā nosaukuma grupas daiļradi. Uzreiz jāsaka, ka labi vien bija, ka piežūžoja, jo ar šo projektu nudien ir vērts iepazīties tuvāk.
9.nov 2022
Par Latvijas lielāko hiphopa apvienību “Kreisais Krasts” runāts, dzirdēts un rakstīts daudz un ilgi, šīs daudzgalvainās komūnas sastāvā ietilpstošie reperi laiduši klajā albumus viens pēc otra, bet, kas to būtu domājis, ka viens no tās dibinātājiem Pionieris, īstajā vārdā Juris Šteinfelds, pats joprojām ir bez šāda vēsturiskā ieraksta savā CV! Nu šī netaisnība ir likvidēta, un klausītāji beidzot sagaidījuši Pioniera debijas albumu.
26.okt 2022
Pērn nāca klajā Reiniku ģimenes lolojums¬ – muzikālā lācēna Ričija Rū pirmā grāmata un dziesmu albums “Ričijs Rū rīko koncertu”, kas guva galvu reibinošus panākumus un iemantoja tūkstošiem bērnu un viņu vecāku sirdis. Šonedēļ grāmatnīcās nonākusi jauna grāmata.
26.okt 2022
Šo sestdien, 29. oktobrī, klubā “Melnā Piektdiena” uzstāsies divas savdabīgas smagmetāla grupas – itāļu “Fleshgod Apocalypse” un somu “Omnium Gatherum”.
26.okt 2022
Vieni no pasaules metālkora un grūvmetāla līderiem, grupa “Lamb Of God” aplaimojuši savus pielūdzējus ar pēc skaita devīto studijas albumu, kas uzreiz iekļuva gan Amerikas Top 20 (ja precīzāk – tas bija 15. pozīcijā), gan Vācijas Top 20 (gandrīz), gan arī citur bija augstās vietās.
26.okt 2022
Ņemot vērā skatītāju lielo interesi un izpārdotos koncertus, dziedātājs Igo izsludinājis savas 60 gadu jubilejas koncerttūres papildkoncertus, kas turpināsies līdz pat nākamā gada pavasarim.
14.jūl 2022
Pirms pāris mēnešiem pašmāju alternatīvā metāla grupa “Sever” laida klajā debijas albumu, kurš vietnē “Spotify” jau ir sasniedzis vairāk nekā 600 000 straumējumu – vērā ņemams skaitlis. Grupa aktīvi darbojas arī sociālajos tīklos, bet interneta vietnē “YouTube” var uziet 11 šīs grupas mūzikas video – arī nepavisam nav slikts rādītājs! Kas tad ir šie “Sever”?
14.jūl 2022
Pie klausītājiem nonācis mūziķa Raum (īstajā vārdā Reinis Straume) jaunais singls “K.O.”, kurā piedalās arī jaunais reperis Zeļģis.
14.jūl 2022
Dziedātāja un mūzikas producente Būū laidusi klajā jaunu vasaras singlu, kurā aktualizē SPF krēmu lietošanu, lai novērstu sārtus vaigus un degungalu pēc svelmīgas tikšanās ar vasaru.
14.jūl 2022
Šo piektdien sāksies “Positivus Festival”, kas ilgs divas dienas – 15. un 16. jūlijā, un izcelsies ar vairākām novitātēm, ieskaitot jaunu tā norises vietu: kā zināms, šoreiz pasākums notiks Rīgā, Lucavsalā.
9.jun 2022
“Have No Heroes” ir jau vairākus gadus pastāvoša grupa no Latvijas, kas spēlē itin cerīgu poppanku “Green Day”, “Blink-182” un tamlīdzīgu grupu garā, taču par kuru pie mums gandrīz nekas nav zināms – vismaz ne latviskajos medijos, un, iespējams, ka iemesls tam meklējams tajā faktā, ka publiskajā telpā “izlec” ne tikai “HNH” lapa “Facebook”, bet arī “VKontakte”…
12.mai 2022
Pašmāju “heavy/thrash metal” grupas “Iron Wings” jaunākais albums, atšķirībā no tā priekšteča, 2020. gada pavasarī izdotā diska “Dzejnieks”, ir pilnībā angļu mēlē. Kaut kur interneta plašumos iepriekš jau cirkulēja dziesmas “Apathy” un “Angel”, nesen tām piebiedrojās arī “Devil’s Lullaby”, bet kopumā jaunajā ripulī ir 11 skaņdarbi.
6.mai 2022
Hiphopa mūziķis Fiņķis un eksperimentālās mūzikas duo “Pragaii”, kura sastāvā ir “elektroniķis” Kashuks jeb Kaspars Kubeckis un Aleksis Luriņš, izdevuši šī projekta debijas albumu ar 11 skaņdarbiem, ieskaitot publikas atzinību jau ieguvušos singlus “Maza Rīga” un “Kā pavadīt jaunību”.