Mūzikas apskats

14.jūl
Pirms pāris mēnešiem pašmāju alternatīvā metāla grupa “Sever” laida klajā debijas albumu, kurš vietnē “Spotify” jau ir sasniedzis vairāk nekā 600 000 straumējumu – vērā ņemams skaitlis. Grupa aktīvi darbojas arī sociālajos tīklos, bet interneta vietnē “YouTube” var uziet 11 šīs grupas mūzikas video – arī nepavisam nav slikts rādītājs! Kas tad ir šie “Sever”?
 
14.jūl
Pie klausītājiem nonācis mūziķa Raum (īstajā vārdā Reinis Straume) jaunais singls “K.O.”, kurā piedalās arī jaunais reperis Zeļģis.
 
14.jūl
Dziedātāja un mūzikas producente Būū laidusi klajā jaunu vasaras singlu, kurā aktualizē SPF krēmu lietošanu, lai novērstu sārtus vaigus un degungalu pēc svelmīgas tikšanās ar vasaru.
 
14.jūl
Šo piektdien sāksies “Positivus Festival”, kas ilgs divas dienas – 15. un 16. jūlijā, un izcelsies ar vairākām novitātēm, ieskaitot jaunu tā norises vietu: kā zināms, šoreiz pasākums notiks Rīgā, Lucavsalā.
 
9.jun
“Have No Heroes” ir jau vairākus gadus pastāvoša grupa no Latvijas, kas spēlē itin cerīgu poppanku “Green Day”, “Blink-182” un tamlīdzīgu grupu garā, taču par kuru pie mums gandrīz nekas nav zināms – vismaz ne latviskajos medijos, un, iespējams, ka iemesls tam meklējams tajā faktā, ka publiskajā telpā “izlec” ne tikai “HNH” lapa “Facebook”, bet arī “VKontakte”…
 
12.mai
Pašmāju “heavy/thrash metal” grupas “Iron Wings” jaunākais albums, atšķirībā no tā priekšteča, 2020. gada pavasarī izdotā diska “Dzejnieks”, ir pilnībā angļu mēlē. Kaut kur interneta plašumos iepriekš jau cirkulēja dziesmas “Apathy” un “Angel”, nesen tām piebiedrojās arī “Devil’s Lullaby”, bet kopumā jaunajā ripulī ir 11 skaņdarbi.
 
6.mai
Hiphopa mūziķis Fiņķis un eksperimentālās mūzikas duo “Pragaii”, kura sastāvā ir “elektroniķis” Kashuks jeb Kaspars Kubeckis un Aleksis Luriņš, izdevuši šī projekta debijas albumu ar 11 skaņdarbiem, ieskaitot publikas atzinību jau ieguvušos singlus “Maza Rīga” un “Kā pavadīt jaunību”.
 
24.mar
Savulaik smagmūzikas grupa “Lawnmower Deth” uzmanību piesaistīja jau ar savu nosaukumu, kas aptuvenā tulkojumā domāts kā “zālespļāvēja nāve” – leģenda vēsta, ka šie humoru mīlošie vīri nolēmuši, ka Nāve ar izkapti esot pagātnes atlieka, daudz vērā ņemamāku ražu tā taču varētu ievākt, ja tās rīcībā būtu mūsdienīgas tehnoloģijas, piemēram, zālespļāvējs...
 
24.feb
Pie mums vienubrīd ar koncertiem gluži kā uz darbu braukājušais britu mūziķis King Charles (īstajā vārdā Čārlzs Kosta) laidis klajā jaunu EP “All I Know Is How I Feel”, kas aizsāk minialbumu sēriju, kurā viņš plāno eksperimentēt ar dažādiem žanriem un skanējumiem.
 
29.jan
Igaunijas vadošais mūzikas industrijas pasākums “Tallinn Music Week” atklājis pirmos konferences viesus, kuru vidū ir ierakstu izdevniecības “Bella Union” dibinātājs Saimons Reimonds un britpopa virziena iniciatore Džeina Sevidža, kā arī “Mute Song” direktors Deivids Makginiss.
 
28.jan
“Grēcīgo Partizānu” idejiskais līderis ir grupās “Tavas Māsas Nāsis”, “Zintnieks” un citur manītais Kārlis Pūķis (balss, ģitāra, bandžo), bet kā otrs zināmākais minams Emīls Koļesņikovs jeb Pops (“Tavas Māsas Nāsis”), kurš šajā projektā spēlē sešstīgu bandžo. Pārējie - Arno Titovs (vijole, mandolīna), Anete Dance (veļas dēlis) un Laine Luīze Freidenberga (kontrabass), kura gan grupu šobrīd jau esot atstājusi.
 
27.jan
Ar grupu “bfnl” sanākusi atkalredzēšanās ar gada amplitūdu – uz kārtējo Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvu “Zelta mikrofons”. Uz iepriekšējo viņi bija iesnieguši albumu “Eboniāde”, trumpī liekot dziesmu ar atmiņā paliekošo nosaukumu “Jāp*š man iekurīt” (starp citu, līdz nelabumam lipīgs gabals), bet uz šo viņiem bijis atrādāms jauns veikums “/be/”.
 
8.jan
Pagājušajā gadā kaut ko līdzīgu sprādzienam latvju neatkarīgās mūzikas skatuvē izraisīja meiteņu (un viena puiša) grandža pankroka grupa ar “garšīgo” nosaukumu “ŠŅK” – tā izrunājas kā “šņik” un grupas logo redzamas šķēres.
 
7.jan
Rokgrupa “N0Tinghila” ir ģitārista un elektroniskās mūzikas producenta Mr. Myster jeb Matīsa Runtuļa, bundzinieka Matīsa Repša un basistes Aigas Preimanes kopīgais projekts, kas radies 2019. gada pavasarī, un spēlēja Matīsa dziesmas “impresionistiski radītas un intuitīvi agresīvā formā”.
 
27.dec 2021
Ar Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvai “Zelta Mikrofons” iesniegto debitantes Loretes Mednes darbu žūrijai radās problēmas – kura žanrā nominācijā to ievietot?!
 
23.dec 2021
Ja latvju populārajā mūzikā tiktu noskaidrots Gada aktīvākais mūziķis, tad viens no drošākajiem kandidātiem uz šo balvu būtu čellists Valters Pūce, kurš nespēj nosēdēt mierā ne mirkli: neskaitāmi koncertbraucieni ar grupu “Dagamba”, tās jubilejas svinības paša rīkotā starpžanru festivāla “Laivā” ietvaros, pāris kopā ar Patrishu sacerēti skaļi hiti jaunajai Dārtai Stepanovai utt., bet tagad arī albums kopā ar grupas kolēģi, pianistu Daini Teni.
 
20.dec 2021
Pašmāju “blackened death metal” grupa “Deodium” ir vieni no tiem, kuriem pēdējo pandēmijas lielierobežojumu dēļ pietrūka burtiski tikai dažu dienu līdz jaunā albuma prezentācijai klausītājiem klātienē – šie vīri to bija paredzējuši 29. oktobrī Tallinas kvartālā, pie viena atzīmējot arī desmit gadus kopš sava pirmā koncerta.
 
17.dec 2021
Pašmāju garāžroka grupa “Nova Koma” aktīvi darbojas latvju neatkarīgās mūzikas vidē jau kopš 2015. gada, regulāri koncertējot un izdodot jaunus ierakstus. Viņu kontā ir albumi “Mīlēt var tikai cilvēkus” (2016) un “Zem cita režīma” (EP, 2017), bet plašāku atpazīstamību grupa guva ar albumu “Vismaz 9 reizes” (2020), kas tika radīts sadarbībā ar reperiem Edavārdi un Idus Abra, un tika pat Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvas “Zelta mikrofons” roka albumu nominācijas Top 5.
 
12.dec 2021
Uz gada beigām daudzas latvju jaunās komandas steidz izdot albumus – grib pavilkt svītru 2021. gadā sadarītajam vai arī vēlas pretendēt uz Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvas “Zelta mikrofons” nominācijām?
 
10.dec 2021
Dziedātāja Markus Rivas jaunais studijas albums latviešu valodā, pie kā mūziķis darbu uzsācis, iestājoties pandēmijai. “Pazudīšu pilsētā” ir kopskaitā septītais albums Markus karjerā, bet tikai otrais, kurā dziesmas ir tikai un vienīgi latviski.