ZooSargs

Vakar, 12:15
130 izbēgušu kāmju dēļ uz vismaz piecām dienām tika apturēta kādas lidmašīnas izmantošana Portugālei piederošo Azoru salu lidostā, vēsta “Daily Express”.
15.nov
Tas, kas vieno dažādas kaķu šķirnes, ir tas, ka daži to pārstāvji mīl gulēt uz spilveniem. Vidēji kaķi guļ 15 stundas dienā, un daži var gulēt 20 stundas, par to raksta Catster.
13.nov
Pagājušajā mēnesī tika publicēts deviņus gadus ilgs pētījums, kurā konstatēts, ka ziloņi 86 procentos gadījumu izvairās apmeklēt fermas ar bitēm, vēsta thesouthafrican.com.
11.nov
Kādu Āzijas ziloņu mātīti Eiropas zinātnieki tikko ir nosaukuši par "dušas karalieni". Pavisam netīši tika nofilmēts, kā dzīvnieks Berlīnes zoodārzā savā nodabā mazgājas ar šļūteni, demonstrējot "ievērojamu prasmi", vēsta “The Independent”.
10.nov
Šimpanzes labāk paveic dotos uzdevumus, kad tās vēro citi - tāpat kā daudzi cilvēki to dara darbā. Saskaņā ar nesenākajiem Japānas zinātnieku atklājumiem, lielie pērtiķi ir jutīgi pret auditorijas efektu, kas ilgu laiku tika uzskatīts par unikālu tikai cilvēkiem, vēsta “Sky News”.
8.nov
Tāpat kā cilvēku mazuļiem, arī kucēniem visvairāk ir nepieciešams miegs, kad tie ir ļoti mazi, un, kļūstot vecākiem, viņiem tas ir nepieciešams mazāk. Protams, miegu katru dienu var ietekmēt tādas lietas kā fiziskās aktivitātes līmenis, barošana un cilvēka faktori, piemēram, spēles vai treniņi. Uzziniet, cik daudz kucēniem ir jāguļ un kādi ir kucēniem piemērotākie gulētiešanas ieradumi, kas var palīdzēt viņiem izveidot veselīgus miega ieradumus.
3.nov
Runājot par ēdiena izvēli, pastaigu rutīnu un kopšanu, kaķu un suņu īpašnieki ir diezgan pedantiski. Bet viņi daudz mazāk uzmanības pievērš vannošanās jautājumam, uzskatot, ka dzīvniekus nevajadzētu bieži mazgāt.
1.nov
Kā izrādās, kaķi ir ļoti apmācāmi, un viņi to dara bez atlīdzības. Dzīvnieki var atpazīt cilvēka runu, un viņi mācās diezgan ātri. Mēģiniet turēt rokā gaļas gabalu vai citu kārumu un piespiest suni apsēsties vai apgulties. Tiklīdz dzīvnieks sapratīs, ko no tā vēlas, tas ar lielu prieku sāks izpildīt komandu. Garšīgs ēdiens vai iecienītākā spēle ir lieliska motivācija sunim.
31.okt
Cilvēki zina pietiekami daudz anekdošu par savvaļas dzīvniekiem, kuri uzvedas "piedzērušies" pēc ierūgušu augļu ēšanas, taču, neskatoties uz to, tiek uzskatīts, ka etanola lietošanas gadījumi zīdītāju vidū, ir reti un nejauši. Tomēr jaunā pētījumā ekologi apstrīd šo pieņēmumu, vēsta “Science Daily”.
26.okt
Polijas zooloģiskais dārzs atzīmē četru Sumatras tīģeru mazuļu ierašanos šajā pasaulē. Par mazuļu piedzimšanu tika paziņots piektdien. Fakts nedēļām ilgi tika glabāts noslēpumā, jo aprūpētāji baidījās, ka tīģerēni varētu neizdzīvot, vēsta “The Associated Press”.
25.okt
Cilvēkus vienmēr ir interesējis jautājums: kas bija pirmais – vista vai ola? Evolūcijas eksperti ir izsvēruši šo klasisko noslēpumu. Olas kā pavairošanas metode parādījās ilgi pirms pirmajiem putniem. Tie pastāv jau kopš dinozauru laikiem un pat senāk, kad tos izmantoja senie jūras organismi. Paleontoloģe Elena Matere atzīmē, ka dinozauri pirmās olas ar cieto čaumalu izdēja apmēram pirms 195 miljoniem gadu.
23.okt
Bezpeļņas dzīvnieku tiesību aizsardzības organizācija "Eesti Suurkiskjad", kas iesniedza prasību tiesā pret Vides departamentu saistībā ar lāču medību atļaušanu jau ir uzvarējusi divās tiesu instancēs, kas nozīmē, ka lāču medības Igaunijā līdz šim ir notikušas nelikumīgi, paziņoja organizācija.
23.okt
Mainoties gadalaikiem un iestājoties aukstākam laikam, mājdzīvnieku īpašniekiem jāzina daži padomi, ko ievērot rudens mēnešos. Mājdzīvnieku īpašniekiem, protams, ka nepatīk redzēt savu kaķi vai suni stresainu vai ar sliktu veselību, tāpēc rudens sezonā mīluļi jāuzrauga īpaši, lai apzinātos jebkādas briesmas.
22.okt
Suņi ir dzimuši, lai socializētos ar cilvēkiem, jo ​​tos tā audzina. Divus mēnešus veci kucēni jau var atpazīt, kad cilvēki rāda uz priekšmetiem, un skatīsies uz saimnieka seju, kad ar viņiem runā. Abas pazīmes liecina, ka suņiem ir iedzimta spēja mijiedarboties ar saimnieku, izmantojot ķermeņa valodu.
15.okt
Zinātniskajā literatūrā ir daudz piemēru par priekšrocībām, ja ģimenē ir mājdzīvnieki. Tomēr jaunākajā pētījumā par mājdzīvnieku ietekmi uz bērnu emocionālo veselību, uzvedības un kognitīvo attīstību zinātnieki negaidīti izdarījuši ne tikai pozitīvus secinājumus.
12.okt
Kā zināms, delfīni bieži tiek novēroti zemūdens akrobātikas priekšnesumos, spēlējoties ar priekšmetiem un dzenoties viens otram pakaļ. Tagad zinātnieki ir atklājuši, ka viņi rotaļu laikā arī “smaida” viens otram, vēsta raidsabiedrība BBC.
11.okt
Līdz 2026. gadam Skotijas augstienēs tiks atkārtoti ieviesti tauri - milzīgu savvaļas liellopu šķirne. Tiek cerēts, ka tie palīdzēs atjaunot bioloģisko daudzveidību, uzglabāt oglekli un veicināt ekotūrismu, vēsta euronews.com.
10.okt
Jauni pētījumi liecina, ka bites un citi apputeksnētāji, visticamāk, uz stresu reaģēs ar pesimismu, gluži kā cilvēks, kas glāzi vienmēr redz "pustukšu", vēsta BBC.
8.okt
Katrs saimnieks vēlas, lai viņa mīļotais mājdzīvnieks viņus pēc iespējas labāk saprastu. Šajā gadījumā svarīga ir apmācība, uzticības līmenis un pat tādas nianses kā runas ātrums, norāda zinātnieki. Kā runāt ar suni, lai tas tevi saprastu, noskaidroja Ženēvas Universitātē.
30.sep
Suņi var palīdzēt cilvēkiem ar hroniskām sāpēm. Pie šādiem secinājumiem Berlīnes Humbolta universitātes zinātnieki nonāca pēc pētījuma veikšanas. Pēc «Deutsche Welle» domām, dzīvnieka klātbūtne vien var ietekmēt sāpju uztveri un sajūtu, kā arī cilvēka uzvedību. Berlīnes Humbolta universitāte septembrī iepazīstināja ar šiem datiem.