Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu rezultātu apstrīdēšana būtu bezjēdzīga un tā būtu tikai lieka laika tērēšana, šorīt intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja partijas "Saskaņa" līderis Jānis Urbanovičs.
Šodien plkst.12 Rātsnama Kamīnzālē sāksies Rīgas domes koalīcijas veidošanas sarunas, informē "Attīstībai/Par!" un partijas "Progresīvie" (AP/P) pārstāvji.
Latvijas Zaļā partija (LZP) un Latvijas Zemnieku savienība (LZS) startēja kopīgā Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) sarakstā, taču Rīgas domē neiegūs mandātus, jo nepārvarēja 5% barjeru, iegūstot 4,07% nobalsojušo vēlētāju atbalsta. Tas ir vairāk nekā iepriekšējās vēlēšanās, tomēr nav pietiekami.
Kaut arī ar katastrofāli zemu vēlētāju aktivitāti, tomēr Rīgas domes vēlēšanas ir notikušas, un tajās vismaz nomināli uzvarējis politiskais spēks, kuram to solīja sabiedriskās domas aptaujas un kurš arī pats bija pārliecināts, ka Rīga ir tā bastions, – “Attīstībai/Par!” un “Progresīvo” apvienotais saraksts. Apvienības mēra amata kandidāts cer uz ātru koalīcijas izveidi un domes darba atsākšanu.
Partijas "KPV LV" mērķauditorija - neizlēmušie vēlētāji - šoreiz izvēlējās neatnākt uz vēlēšanām, tā "KPV LV" neveiksmi Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās skaidroja "KPV LV" priekšsēdētājs, Saeimas deputāts Atis Zakatistovs.
Arī strādājot Rīgas domes opozīcijā, "Saskaņa" varēs izpildīt vēlētājiem dotos solījumus, šādu viedokli pauda politiskā spēka Rīgas domes vēlēšanu līderis un jaunievēlētais deputāts Konstantīns Čekušins.
Vairāk nekā divas trešdaļas jeb 70% no Rīgas domē ievēlētajiem deputātiem ir vīrieši, bet 30% - sievietes, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotie dati.
Partija "Gods kalpot Rīgai" (GKR) varētu būt politiskais spēks, kas nākotnē apvienos pragmatiski noskaņotos krieviski runājošos un latviešu vēlētājus, teica GKR Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu saraksta līderis Oļegs Burovs.
Aizvadītajās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās lielāko atbalstu, saņemot visvairāk plusu, ieguvis Mārtiņš Staķis (AP/P), bet svītrojumu līderis ir Kārlis Šadurskis (JV), kas gan nav liedzis viņam iegūt deputāta mandātu, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas dati.
"Sākotnēji Rīgas domes koalīcijas veidošana izskatās salīdzinoši vienkārša, taču vēlāk var izrādīties, ka tā būs nedaudz sarežģītāka," prognozēja Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes dekāns Jānis Ikstens.
Uz aizvadītajām Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām varētu "nebūt atnākuši" partijas "Saskaņa" vēlētāji, kuri jutās nodoti, skaidrojot vēlētāju zemo aktivitāti Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās, pieļāva "Attīstībai/Par!" un partijas "Progresīvie" (AP/P) saraksta līderis Mārtiņš Staķis.
Partija "Alternative" kopā ar juristiem gatavos iesniegumu tiesībsargājošajām iestādēm par vairākiem simtiem neapzīmogoto aplokšņu, kas tika konstatēti divos vēlēšanu iecirkņos, sacīja "Alternative" deputāta kandidāts Aleksejs Rosļikovs.
Nākamajā Rīgas domē gandrīz divas trešdaļas būs jaunie deputāti - jaunajā domes sasaukumā ievēlēts 21 iepriekšējā sasaukuma deputāts, kā arī 39 jaunievēlēti deputāti.
No "Attīstībai/Par" un "Progresīvo" (AP/P) apvienotā saraksta Rīgas domē visvairāk varētu būt ievēlēti partijas "Progresīvie" pārstāvji, kuri pēc pašreiz redzamajiem provizoriskajiem vēlēšanu rezultātiem ieguvuši pusi no AP/P izcīnītajām 18 vietām.
No "Gods kalpot Rīgai" saraksta Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās lielāko atbalstu saņēmuši Oļegs Burovs, Dainis Turlais un Juris Radzevičs, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā publicētā informācija.
Neapzīmogotās vēlēšanu aploksnes un tajās esošās vēlēšanu zīmes nolemts atzīt par nederīgām, apliecināja Rīgas vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Juris Kokins.
"Attīstībai/Par!" un partijas "Progresīvie" (AP/P) saraksta līderis Mārtiņš Staķis pirmdien aicinās Rīgas domē ievēlēto partiju pārstāvjus uz pirmajām oficiālajām sarunām par Rīgas domes jaunās valdošās koalīcijas veidošanu.
Viena Rīgas domes deputāta mandāta iegūšana vislielākos priekšvēlēšanu aģitācijas tēriņus varētu būt prasījusi Jaunajai konservatīvajai partijai (JKP), bet vismazāk - "Attīstībai/Par!" un partijas "Progresīvie" (AP/P) apvienotajam sarakstam, liecina aprēķini, balstoties uz Korupcijas novērošanas un apkarošanas birojam (KNAB) sniegtajiem partiju provizoriskajiem priekšvēlēšanu tēriņiem pāris dienas pirms vēlēšanām.
Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās rīdzinieku sajūtas un pārdomas par pilsētas nākotni nevar raksturot vienā vārdā. Tās var raksturot kā pilnīgu pretstatu – daļa vēlētāju ļoti apņēmīgi un ar lielām cerībām devās uz galvaspilsētas pašvaldības vēlēšanām, savukārt citi – lai arī uz vēlēšanu iecirkni atnākuši, uzskata, ka viņu balsij nozīmes nav, un viņi pat īsti neesot zinājuši, par ko vēlēt.