Politiskās partija "Alternative" trešdien Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) iesniegusi pieteikumu, ar kuru apstrīd Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu rezultātus, informēja "Alternative" valdes priekšsēdētājs Valērijs Petrovs.
Partiju apvienības "Attīstībai/Par!" un partijas "Progresīvie" (APP) kopīgā saraksta līdera Mārtiņa Staķa veidojamajā Rīgas domes "pārmaiņu koalīcijā" par vicemēru varētu kļūt partiju apvienības "Jaunā vienotība" mēra amata kandidāts Vilnis Ķirsis, liecina rīcībā esošā informācija.
Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu oficiālajā aģitācijas periodā politiskās partijas deklarējušas izdevumus, kuru kopējā summa sastāda 1 314 142,90 eiro, aģentūra LETA noskaidroja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB).
Rīgas domē neiekļuvusī partija "Jaunā saskaņa" Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) apstrīdējusi Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu rezultātus, noskaidroja CVK.
Partijas "Saskaņa" un partiju apvienības "Jaunā vienotība" (JV) mandātu skaitu jaunievēlētajā Rīgas domē var ietekmēt Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās neieskaitītas vēlēšanu aploksnes, noskaidroja Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK).
Rīgas domes jaunveidojamā koalīcija, kas sevi jau nosaukusi par "Pārmaiņu koalīciju", varētu likvidēt vienu vicemēra amatu un pārveidot arī komitejas, liecina rīcībā esošā informācija.
Vēlēšanu komisijas pārstāvji Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu dienā, 29.augustā, nav ieradušies pie vairākiem cilvēkiem, kuri bija pieteikuši balsošanu savā atrašanās vietā, noskaidroja aģentūra LETA.
Rīgas pašvaldības ārkārtas vēlēšanās tika pārkāpti Satversmē ietvertie demokrātijas principi, tāpēc vēlēšanu rezultāti nebūtu jāapstiprina, uzskata Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) loceklis Aleksandrs Maļcevs.
Rīgas domes vēlēšanās visvairāk balsu ieguvušā “Attīstībai/Par!” un “Progresīvo” kopējā saraksta mēra amata kandidāts Mārtiņš Staķis uzsācis sarunas par jaunās domes koalīcijas veidošanu. Pašlaik gan izskatās, ka ātri viņam tas neizdosies, jo vairāk tādēļ, ka pagaidām dažos vēl neizveidotās koalīcijas partneros gruzdot vēlme mēra amatā redzēt cita politiskā spēka pārstāvi.
"Attīstībai/Par!" un partijas "Progresīvie" (APP) kopīgā saraksta Rīgas mēra amata kandidāts Mārtiņš Staķis neplāno palielināt Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieku skaitu.
Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu abu iecirkņu komisiju vadītājiem, kuros konstatētas neapzīmogotas aploksnes, "administratīvas parunāšanas" laikā izteikts mutisks aizrādījums, pastāstīja Rīgas pilsētas Vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Juris Kokins.
Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās piedalījās tikai 40,6 procenti no balsstiesīgajiem vēlētājiem. Tik zema vēlētāju aktivitāte nebija pat iepriekšējās krīzes laikā. Tomēr, neskatoties uz dramatiski zemo vēlētāju aktivitāti, jaunā Rīgas dome ir ievēlēta.
Lai arī Rīgas domes (RD) vēlēšanas beigušās it kā bez īpašiem pārsteigumiem, tomēr daži jāpiemin. Pirmkārt, šo vēlēšanu zemā aktivitāte. Tā gan bija sagaidāma, ņemot vērā apātisko noskaņojumu tradicionālo “Saskaņas” vēlētāju vidū. 2017. gadā par S/GKR bloku nobalsoja 127 tūkstoši vēlētāju, bet šogad par dažādām bijušās koalīcijas atlūzām kopā uz pusi mazāk – 66 tūkstoši. Taču galvenais vēlēšanu pārsteigums bija partijas “Progresīvie” triumfs.
Salīdzinot Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu rezultātus ar 2018. gada Saeimas vēlēšanu rezultātiem Rīgas velēšanu apgabalā, var secināt, ka visvairāk savus atbalstītājus zaudējusi sociāldemokrātiskā partija “Saskaņa”, KPV LV un JKP, bet vislabāk savu atbalstītāju skaitu divu gadu laikā ir izdevies palielināt “Attīstībai/Par!” un “Jaunajai Vienotībai”.
Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu rezultātu apstrīdēšana būtu bezjēdzīga un tā būtu tikai lieka laika tērēšana, šorīt intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja partijas "Saskaņa" līderis Jānis Urbanovičs.
Šodien plkst.12 Rātsnama Kamīnzālē sāksies Rīgas domes koalīcijas veidošanas sarunas, informē "Attīstībai/Par!" un partijas "Progresīvie" (AP/P) pārstāvji.
Latvijas Zaļā partija (LZP) un Latvijas Zemnieku savienība (LZS) startēja kopīgā Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) sarakstā, taču Rīgas domē neiegūs mandātus, jo nepārvarēja 5% barjeru, iegūstot 4,07% nobalsojušo vēlētāju atbalsta. Tas ir vairāk nekā iepriekšējās vēlēšanās, tomēr nav pietiekami.
Kaut arī ar katastrofāli zemu vēlētāju aktivitāti, tomēr Rīgas domes vēlēšanas ir notikušas, un tajās vismaz nomināli uzvarējis politiskais spēks, kuram to solīja sabiedriskās domas aptaujas un kurš arī pats bija pārliecināts, ka Rīga ir tā bastions, – “Attīstībai/Par!” un “Progresīvo” apvienotais saraksts. Apvienības mēra amata kandidāts cer uz ātru koalīcijas izveidi un domes darba atsākšanu.
Partijas "KPV LV" mērķauditorija - neizlēmušie vēlētāji - šoreiz izvēlējās neatnākt uz vēlēšanām, tā "KPV LV" neveiksmi Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās skaidroja "KPV LV" priekšsēdētājs, Saeimas deputāts Atis Zakatistovs.