Pirmdiena, 20.maijs

redeem Salvis, Selva, Venta

arrow_downwardIzglītība&Karjera

Darba tirgus pieprasa ne tikai teorētiski, bet arī praktiski sagatavotus jaunos profesionāļus, kuru zināšanas ir balstītas uz reālām situācijām, ne tikai iegūtas grāmatu lappusēs. Transporta un sakaru institūts (TSI), ejot līdzi laikam, dalās pieredzē, kā mūsdienīga augstskola ir mainījusi studiju procesu un programmas, kurās arvien lielāka loma ir nozaru ekspertiem, praksēm un pieredzēm.
12.mai 2022 Daiga Stokenberga
Profesijas izvēle ir viens no grūtākajiem uzdevumiem jaunietim pēc pamatskolas vai vidusskolas absolvēšanas. Liepājas Valsts tehnikums ir pierādījis, ka jauniešiem šeit tiek dota iespēja ne tikai kvalitatīvi apgūt vispārizglītojošo vidējās izglītības kursu, kas paver ceļu uz augstāko izglītību, bet arī ielikt kārtīgus pamatus profesionālajai izaugsmei.
12.mai 2022 Daiga Stokenberga
Profesionālās izglītības kompetences centrs (PIKC) “Rīgas Valsts tehnikums” (RVT) ir viena no modernākajām profesionālās vidējās izglītības iestādēm. Cieši sadarbojoties ar darba devējiem, tehnikums izglītības ieguves iespējas sniedz jau vairāk nekā 100 gadu garumā. Sistemātiski atjaunojot esošās un izstrādājot jaunas profesionālās izglītības programmas, RTV darba tirgum piedāvā labi sagatavotus jaunos speciālistus.
17.mar 2022 Daiga Stokenberga
“Neatkarīgā” vaicā izglītības un zinātnes ministrei Anitai Muižniecei (turpinājums no 22.02.)
23.feb 2022 Daiga Stokenberga
Santa Paula strādā bērnudārzā par audzinātāju, viņas otra sirdslieta ir ainavu dizains, kas hobija līmenī interesēja jau kopš pusaudzes gadiem. Santa nolēma šo aizraušanos papētīt dziļāk un pieteicās pieaugušo izglītības projektā, kura galvenais mērķis ir veicināt strādājošo konkurētspēju. Tagad Santai savā ziņā jau ir divas profesijas un pirmie klienti dārzu izveidē.
22.feb 2022 Līga Nestere-Nikandrova
Lai gan 100% valstij piederošs un teju simt gadu sens uzņēmums var asociēties ar birokrātisku “papīru” darbu, konservatīvu darba kultūru un nelokāmām tradīcijām, darbs VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” (turpmāk – LVRTC)  šo mītu atspēko.
22.feb 2022 Publicitātes materiāls
Ekonomikas ministrijas analīze parāda, ka Latvijā ir liels STEM, it īpaši IT jomas, speciālistu trūkums un šī tendence saglabāsies tuvākajā nākotnē. Viena no augstskolām, kas sagatavo konkurētspējīgus STEM jomas speciālistus, ir Transporta un sakaru institūts.
22.feb 2022 Daiga Stokenberga
Vēlies kļūt par ārstu, programmētāju vai skolotāju, bet neesi izvēlējies izglītības iestādi? Vai varbūt vēl nezini, ko studēt?  Tad tev no 11. līdz 13. martam ir jāapmeklē izstādē “Skola 2022”! Trīs dienas Ķīpsalā varēs iepazīties ar izglītības iespējām Latvijā un ārzemēs, konsultēties ar studentiem, pasniedzējiem un karjeras konsultantiem, apmeklēt izglītojošus seminārus un piedalīties aizraujošās aktivitātēs.
22.feb 2022 Publicitātes materiāls
Augstākās izglītības iestāžu absolventu nodarbinātības dati (informācija publiskota par 2017.–2018. gadu) atklāj, ka darbu ar diplomu kabatā iegūst aptuveni 88% absolventu, nepilni 4% papildina bezdarbnieku rindas, 1% nolemj pamest valsti, pārējie – ekonomiski neaktīvi vai par viņiem nav iegūta informācija.
22.feb 2022 Līga Nestere-Nikandrova
Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU) ir viena no lielākajām universitātēm Latvijā, kas sagatavo spējīgus, darba tirgū pieprasītus speciālistus 53 studiju programmās inženierzinātnēs, biozinātnēs un sociālajās zinātnēs. Mūsdienīga studiju vide, atbalsta programmas, iespēja iesaistīties pētniecībā un starptautiskajos projektos, kā arī plašs brīvā laika pavadīšanas piedāvājums – tie ir tikai daži aspekti, kāpēc studēt Jelgavā, kas izsenis zināma kā studentu pilsēta.
22.feb 2022 Publicitātes materiāls
Profesionālās izglītības kompetences centrs Liepājas Valsts tehnikums (LVT) Latvijā ir vadošais partneris trīs jomās – enerģētika, telemehānika un loģistika un komerczinības. Tehnikums ik gadu nāk klajā ar jaunām mācību programmām, kas ir tiešā saskaņā ar Latvijas tautsaimniecības attīstības tendencēm.
22.feb 2022 Daiga Stokenberga
“Neatkarīgā” vaicā izglītības un zinātnes ministrei Anitai Muižniecei.
22.feb 2022 Daiga Stokenberga
No 2018. līdz 2021. gadam valsts pētījumu programmā “Latviešu valoda” Liepājas Universitātes zinātnieki viesojās pirmsskolas izglītības iestādēs, lai veiktu bērnu valodas pētījumus Kurzemē, Latgalē un Rīgā. Pētījumos piedalījās arī sešas studentes, topošās logopēdes.
14.okt 2021 Dace Markus
Klāt 1. septembris, kad beidzot, ievērojot virkni prasību, skolēni un skolotāji tiksies mācību iestādēs klātienē. Bet vai uz ilgu laiku? Izglītības un zinātnes ministrija norāda, ka tas atkarīgs no epidemioloģiskās situācijas valstī, piemēram, ja atkal valstī tiek izsludināta ārkārtējā situācija, skolas var tik aizvērtas.
30.aug 2021 Helmuts Nikandrovs
Transports un loģistika ir viena no nozīmīgākajām nozarēm mūsu valstī. Arī šī joma izjūt augstas raudzes speciālistu trūkumu – pārlūkojot Latvijā populārākos vakanču portālus, redzams, ka darba sludinājumi minētājā sfērā ir vairāki simti, arī atalgojums profesionālim ir ap 2000–3000 eiro. Par to, kāpēc ir vērts studēt loģistiku plašāk, stāsta Transporta un sakaru institūta (TSI) profesionālā bakalaura studiju programmas „Transporta un biznesa loģistika” direktors un uzņēmuma „GEFCO Baltic” pārdošanas nodaļas vadītājs Aleksandrs Kotļars.
26.jūl 2021 Helmuts Nikandrovs
Transporta un sakaru institūts (TSI) izsludina studentu uzņemšanu 2021./2022. studiju gadam. TSI piedāvā aktuālas un nozarē pieprasītas studiju programmas IT un robotikas, loģistikas un aviācijas, vadības un biznesa jomās. Talantīgākajiem reflektantiem ir pieejamas budžeta vietas, kas sedz studiju maksu līdz pat 100%. Pievienojies un kļūsti par TSI studentu un absolventu kopienas biedru, kas Tevi sagatavos starptautiska līmeņa karjerai!
18.jun 2021 Publicitātes materiāls
Lai veicinātu iedzīvotāju ekonomisko aktivitāti un labklājību, “Maxima Latvija” vasaras periodā piedāvā darbu jauniešiem vecumā no 18 gadiem modernākajos un lielākajos “Maxima XXX” formāta veikalos Rīgā. Abpusējas intereses gadījumā pēc vasaras iespējams arī turpināt darbu ilgtermiņā. Jauniešiem ir iespēja pieteikties uz tādām vakancēm kā kasieris, zāles darbinieks un pārdevējs.
10.jun 2021 Publicitātes materiāls
Liepājas Universitāte jau pavisam drīz gaidīs topošos studentus. Tā kā universitāte ir vienotā uzņemšanas sarakstā, tad vietnē latvija.lv studijām elektroniski ir iespējams pieteikties jau no 28. jūnija, bet no 6. līdz 12. jūlijam savs pieteikums ir jāapstiprina klātienē. Savukārt maģistra studijām pieteikšanās laiks nedaudz ilgāks – no 6. līdz 16. jūlijam.
10.jun 2021 Publicitātes materiāls
Pandēmija ir parādījusi, cik ļoti nozīmīgs un neaizvietojams sabiedrībai un katram atsevišķam tās loceklim ir veselības aprūpē strādājošo darbs. Laikā, kad praktiski visa pasaule ir apturēta, diendienā varam redzēt to kluso varonību, kas katram mediķim ir ikdiena.
10.jun 2021 Publicitātes materiāls
Neatkarīgās uzrunātās augstskolas cer, ka vakcinācijas rezultātā valstī būtiski uzlabosies epidemioloģiskā situācija, lai jau rudenī studijas varētu atsākties klātienē. Rīgas Stradiņa universitāte ir paziņojusi, ka augstskolas studiju darbā varēs piedalīties vakcinētas personas, personas, kas izslimojušas Covid-19 vai var uzrādīt negatīvu Covid testu. Citas augstskolas tik striktas savos nosacījumos nav. Vai arī vēl nav izlēmušas, kā rīkosies.
10.jun 2021 Helmuts Nikandrovs