Cik ilgi būs derīgs vakcinācijas digitālais sertifikāts?

© Romāns Kokšarovs/F64

Vakcinācijas projekta nodaļas pārstāve Inga Vasiļjeva kanāla TV24 raidījumā "Uz līnijas" atbildējusi uz skatītāja jautājumu, kad zināsim, cik ilgi būs derīgs digitālais vakcinācijas sertifikāts.

"Es varu atbildēt tikai to, ka šobrīd spēkā esošiem digitālajiem sertfikātiem nav derīguma termiņa," norāda I. Vasiļjeva.

Tomēr viņa atzīmē, ka ir dažas valstis, tostarp Eiropas Savienībā, kuras "gājušas citu ceļu", kamēr lielākoties visur kārtība ir tāda pati kā Latvijā.

"Ja gadījumā cilvēki dodas ārpus Latvijas, tomēr vienmēr mēs iesakām iepazīties ar katras konkrētās valsts ieceļošanas noteikumiem," rekomendē Vakcinācijas projekta nodaļas pārstāve.

Kā zināms, tīmekļvietnē "covid19sertifikats.lv" ir iespēja apskatīt iegūtos digitālos Covid-19 sertifikātus. Mājaslapā pieejami trīs veidu sertifikāti - sertifikāts par veikto vakcināciju pret Covid-19, sertifikāts par Covid-19 laboratorisko analīžu rezultātiem un sertifikāts par Covid-19 izslimošanas faktu.

Sākums

Pirmo reizi gandrīz desmit gadu laikā „SpaceX” raķete piedzīvoja neveiksmi un uzņēmuma interneta satelīti nonāca tik zemā orbītā, ka tie ir lemti sadegšanai mūsu planētas atmosfērā, raksta nationalpost.com.

Svarīgākais