Upmane-Holšteine par dēla leikēmiju: Slimība tika vienīgajam ģimenē, kurš varēja to nest

© Dāvis Ūlands/F64

Mūziķe Māra Upmane-Holšteine Ievas Brokas materiālā "Mēs ejam tālāk" izdevumā "OK!" atklāti stāsta par dēla Ezras saslimšanu ar leikēmiju.

Uz jautājumu, vai Mārai bija jādomā, ka saslimt pašai būtu vieglāk nekā piedalīties bērna slimībā, viņa atbild noliedzoši, taču neslēpj, ka bija par to aizdomājusies.

"Sapratu: lai cik briesmīgi tas skanētu, slimība tika vienīgajam ģimenē, kurš varēja to nest. Jo mazulīte ir par mazu. Lielā meita ir ārkārtīgi trausla un jūtīga dvēsele. Bet es kā mamma biju vajadzīga arī pārējiem bērniem," saka Māra.

Apjausma, ka Ezra bija tas, kas varēja ģimenē izturēt slimību, pēc Māras teiktā, nāca vēlāk, kad pats zēns bija saradis ar situāciju. Vēl nebija pabeigts ķīmijterapijas pamatkurss, kad Ezra pēkšņi teica: "Vai ne, ka es esmu drosmīgākais puika pasaulē, kurš pats vinnēja savu slimību?"

Toreiz mūziķe gan sev, gan vīram Jānim teica - jāklausās, ko bērns saka, viņš zina, ko runā.

Jau vēstījām, ka Upmane-Holšteine sociālajos tīklos bija atklājusi, ka viņas dēlam Ezram Klāvam pirms kāda laika atklāta leikēmija.

Dīvaini

Pagarināts laiks kosmosā nav gluži nekaitīgs cilvēka ķermenim. Radiācija, izmainīta gravitācija, miega zudums var nopietni ietekmēt astronautu spējas. Daži pat tiek hospitalizēti pēc atgriešanās uz Zemes. Nelielām kļūdām kosmosā var būt postošas ​​sekas, tāpēc ir svarīgi zināt, kā šīs spriedzes var ietekmēt astronauta kognitīvās funkcijas, vēsta “Popular Science”.

Svarīgākais