Drošības tēma kara laikā ir viena no galvenajām vairumam ukraiņu, saistībā ar kuru daudzi Ukrainas iedzīvotāji sev jautā, vai ir vērts pamest savas mājas, darbu, ierasto dzīvesveidu un doties uz ārzemēm, meklējot klusu vietu, raksta "Prozoro".
Šajā gadījumā nav pareizas atbildes, jo ikviens dara to, ko saka viņa sirds. Bet ko par to domā mākslīgais intelekts "Chat GPT"? Mākslīgā intelekta asistents var veikt dziļu analīzi, pamatojoties uz internetā pieejamajiem datiem, tāpēc tā atbildē nav cilvēciskā faktora, un lūk, ko tas atbild:
"Plusi: pirmkārt, drošība. Ārpus Ukrainas jūs neriskējat ar savu dzīvību apšaudes, mobilizācijas vai infrastruktūras iznīcināšanas dēļ. Ārzemēs ir stabila veselības aprūpe, izglītība un sociālās garantijas. Ja jums ir bērni, jūs dodat viņiem iespēju normālai bērnībai. Tā ir arī iespēja psiholoģiski atpūsties un sākt visu no jauna. Lai gan pastāv iespēja aizbraukt, tā ir izvēle, kuras vēlāk var nebūt.
Mīnusi: jaunā valstī jūs nonāksiet svešinieka lomā. Viss būs jāsāk no nulles: jāapgūst valoda, jāmeklē mājoklis, jāstrādā, jāpielāgojas jaunai sabiedrībai, kurai nepiederat. Radinieki, draugi un pazīstamā vide paliks Ukrainā, un tas var radīt vientulības vai vainas sajūtu. Turklāt pastāv risks iestrēgt neziņā - kad jau esat aizbraucis, bet nejūtaties īstajā vietā un nesaprotat, kurp doties tālāk."