Jaunā pētījumā atklāts - jo gudrāks esat, jo lielāks risks ir saslimt ar nopietniem smadzeņu darbības traucējumiem un doties mūžībā agrāk, nekā neizglītotiem cilvēkiem, vēsta "The Sun".
Zinātnieki no Roterdamas universitātes atklājuši, ka cilvēkiem ar augstāko izglītību un tiem, kuri turpina izglītoties visa mūža garumā, ir lielāks risks saslimt ar demenci un tās dēļ doties mūžībā agrāk nekā tiem, kuri ir mazāk izglītoti.
Demence ir smadzeņu darbības traucējumi, kas izsauc neatgriezeniskus prāta funkciju traucējumus.
Cilvēkiem, kuri pavada vairāk gadu skolā un mācās, ātrāk var attīstīties neirodeģeneratīvās slimības, liecina atklājumi.
Zinātnieki analizēja 261 gadījumu un konstatēja, ka paredzamais dzīves ilgums pēc demences diagnozes apstiprināšanas izglītotiem cilvēkiem ir īsāks, nekā tiem, kuri savas dzīves laikā mazāk mācījušies. Ar demenci sirgstoši cilvēki, pēc diagnozes apstiprināšanas, parasti dzīvo 10,5 gadus. Bet pētnieki atklāja, ka katrs gads, ko cilvēki pavadījuši mācoties, samazina dzīves ilgumu par aptuveni 2,5 mēnešiem. Tas nozīmē, ka cilvēks, kurš ir ieguvis bakalaura grādu 21 gada vecumā, dzīvotu par gadu mazāk nekā tas, kurš pametis skolu 16 gadu vecumā.
Pašlaik demenci nevar izārstēt, taču ir pieejamas dažādas ārstēšanas metodes, kas palīdz pārvaldīt simptomus.