"Traumē visu ģimeni." Daļa vecāku vēlas "izbeigt piespiedu diendusas dārziņos"

© Depositphotos

Atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 890 pirmsskolās ir jānodrošina bērniem atpūta pēc pusdienām, turklāt iespēja tās laikā gulēt, bet tie nenosaka bērniem gulēšanu kā obligātu prasību. Taču realitātē daļa bērnudārzu šo alternatīvu - atpūsties, nevis gulēt - nemaz nepiedāvā... Jāguļ piespiedu kārtā.

"Varbūt kāda partija Rīgas domes vēlēšanās var apsolīt izbeigt piespiedu diendusas dārziņos, piemēram, no 4-5 gadu vecuma! Tās varbūt mazliet atvieglo dienu pedagoģēm, bet notraumē visu ģimeni. Redz, kāda man trauma, ja reiz par to domāju, esot tālu prom," vietnē "X" raksta Karna.

Daira: Bērns mācījās Rīgas pašvaldības pii, un diendusa nebija piespiedu pasākums. To pat tā nesauca, bet gan par “kluso stundu”. Tas sevī ietvēra mierīgu būšanu gultā vai nu lasot, vai veicot kādu citu klusu vai relaksējošu nodarbi, bet tie, kam nāca miegs, snauda. Pretenziju nebija.

Agni: Šī vecā tradīcija tiešām jāizbeidz. Un jāņem vērā bērnu vajadzības. Sūdzamies, ka bērni nav gatavi skolai. Varbūt ļaujiet viņiem lasīt, nevis liekat ar varu gulēt?

Zii: Diendusa NAV obligāta. Obligāta ir atpūta ar IESPĒJU apgulties. Nevis obligāti gultā zem segas un acis ciet. Mēs piecgadniekiem ļaujam mierīgi skatīties grāmatas vai pazīmēt, ja negrib gulēt.

Vaivare: Manējā arī nekad negulēja. Iemācījās tēlot, ka guļ.

Eivars: Kā Norvēģijā. Bērnudārzs tikai izglītošanai. No 08:00 līdz 14:00. Priekš ēšanas un gulēšanas ir domātas mājas. Problēma atrisināta.

Mamma: Bieži vien tad audzinātājas izmanto brīdi, lai sagatavotos nodarbībām. Ir jāveido dekorācijas, jāiztīra un jāizvēdina telpas, jāsagriež rombiņi un aplīši un vēl sazin kas, jo aktīvajā periodā tas nav iespējams un mājās darbu nenesīs, tā ka neko neatvieglo, darbs turpinās.

Es: Tiešām?! Šim vajag partiju? Tak aizejiet un pasakiet audzinātājai, lai neliek gulēt. Vai arī mainiet bērnudārzu.

Svarīgākais