pirmsskola

5.jun
"Atsūtiet man fotogrāfijas ar traukiem, ko bērns lieto ēšanas laikā," - šādus un līdzīgus, teiksim tā, nedaudz dīvainus lūgums nereti nākas uzklausīt pirmsskolu darbiniekiem no vecākiem. Par to aizsākusies spraiga diskusija vietnē "X".
23.mar
Nepietiekamas valsts valodas zināšanas šajā mācību gadā līdz šim konstatētas 14 bērnudārzu pedagogiem Rīgā, aģentūru LETA informēja Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD).
14.mar
Rīdziniece Linda kā parasti savu četrgadīgo meitu darba dienas rītā aizveda uz bērnudārzu, bet pēcpusdienā saņēma ziņu no bērnudārza, vēsta "Bez tabu".
28.sep 2023
Saskaņā ar 2022. gada 29. septembrī Saeimā pieņemtajiem grozījumiem izglītības likumā līdz 2025. gadam visām izglītības iestādēm pakāpeniski jāpāriet uz mācībām tikai valsts valodā (izņēmumi pieļaujami tikai ES oficiālajās valodās). Jau ar šī gada septembri šis punkts attiecas uz bērnudārziem, kur līdz šim oficiāli vai pusoficiāli darbojās latviešu un krievu grupas.
20.aug 2023
Garnadžiem nekas nav svēts - viņi ir gatavi "nočiept" pat dārza labumus no pirmsskolas.
17.aug 2023
Viens no pirmsskolas uzdevumiem ir palīdzēt bērniem pēc iespējas veiksmīgāk sagatavoties skolas gaitu uzsākšanai, taču, kā sagatavoties pašai pirmsskolai? Kādi aspekti jāņem vērā vecākiem, lai pirmsskolas apmeklēšana būtu gaidīts un patīkams notikums gan pašiem, gan bērnam? Kāpēc šim notikumam jāgatavojas ne tikai bērniem, bet arī viņu vecākiem? Skaidro “CreaKids” pirmsskolas vadītāja Ilze Griga.
3.jūl 2023
Samaksājot ieejas maksu, dažus laikam pārņem sajūta, ka tagad nu varu konkrētajā vietā izpausties pēc sirds patikas. Vietnē "Facebook" lielu rezonansi izpelnījies kādas atpūtas vietas saimnieces sāpju un vilšanas stāsts par kādas pirmskolas audzinātāju izpratni par atpūtu.
29.jun 2023
Satversmes tiesa (ST) šodien par neatbilstošām Satversmei atzina normas, kas nosaka pirmsskolas izglītības pedagogu zemāko darba algas likmi, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.
18.jan 2023
Rīgas dome trešdien, 18. janvārī nolēma palielināt līdzfinansējumu privātajiem bērnudārziem
17.nov 2022
Šogad vērojams būtisks samazinājums gaidītāju rindā, kam nepieciešams pirmsskolas izglītības pakalpojums, proti, rindā atrodas 829 bērni līdzšinējo 1888 vietā, aģentūrai LETA skaidroja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļas Komunikācijas pārvaldes pārstāvis Raimonds Grants.
16.nov 2022
Rīgas dome plāno jaunas pirmsskolas izglītības iestādes būvniecību Dignājas ielā 4B, Bišumuižā, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.
5.okt 2022
Skolotāju vidējās faktiskās algas Latvijā būtiski pieaugušas no 2015.gada līdz 2021.gadam, liecina Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas dalībvalstu (OECD) izglītības pārskats "Education at a Glance 2022".
9.nov 2020
Pirmdien Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) pieņēmis lēmumu, ka mājas karantīna jāievēro Valmieras pirmsskolas izglītības iestādes "Varavīksne" visu grupu bērniem, ziņoja pašvaldība.
20.sep 2019
Zemkopības ministrijai (ZM) plāno ēdināšanas pakalpojumu sniedzēju pārbaudes visās pirmskolas izglītības iestādēs Latvijā, informēja ZM, komentējot rīcību saistībā ar premjera Krišjāņa Kariņa (JV) uzdevumu veikt pārbaudes par iespējamiem pārtikas aprites pārkāpumiem Latvijas bērnudārzos.
28.jan 2019
Kamēr Rīgā pašvaldības bērnudārzos vietas nav brīvi pieejamas, citviet Latvijā pirmsskolas mācību iestādes reorganizē. Savukārt Rīgā, turpinot attīstīt Skanstes apkaimi, vieta paredzēta arī jaunam bērnudārzam.
22.okt 2018
Šobrīd pašvaldības dibinātās skolās mācās 89 269 skolēni, kas ir par 1225 vairāk nekā iepriekšējā gadā. Tas noticis, pateicoties pieaugumam piecgadīgo un sešgadīgo vecuma grupā, jo pārējos posmos kopumā ir neliels kritums. Vairāk gan skolēnu ir arī vidusskolas posmā, it īpaši to skaits pieaudzis valsts ģimnāzijās.
27.jūl 2018
Pagājušajā gadā izglītības iestādēs nebija reģistrēti 1723 obligāto izglītības vecumu jeb piecu sešu gadu vecumu sasnieguši bērni, liecina Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) 2017.gada publiskais pārskats.
22.apr 2018
Tukuma novada pašvaldība iecerējusi pilsētā izveidot jaunu pirmsskolas izglītības iestādi, šonedēļ notikušajā videotiešraidē paziņoja Tukuma novada domes priekšsēdētājs Ēriks Lukmans ("Tukuma pilsētai un novadam").
30.jan 2018
Sākot ar 2018./2019. mācību gadu, skolās un pirmsskolās Latvijā tiks sākta pakāpeniska pāreja uz pilnveidotu mācību saturu un mācīšanas pieeju, lai rezultātā skolēni attīstītu dzīvei 21. gadsimtā svarīgas zināšanas un prasmes. Pārmaiņas pirmie jau šajā rudenī uz savas ādas izjutīs pirmsskolas. Izglītības jomā strādājošie norāda – saturs nav revolucionārs apvērsums, mainījies gan ir fokuss – bērnu izglītošanā svarīgāks būs process, nevis rezultāts. Jautājumu un neskaidrību gan vēl daudz. Bērnu vecāki arī norāda – līdztekus jautājumiem, ko un kā mācīt bērniem pirmsskolā, uzmanība jāpievērš arī citiem aspektiem – vai bērns uz bērnudārzu maz dodas ar prieku un kāda vide viņu tur sagaida.
20.dec 2016
Vērojot siltināto skolu un bērnudārzu ēku dekoratīvo apdari, rīdzinieki jau paguvuši Rīgas domei izteikt gan atzinību, gan pretenzijas. Uz kādas Pārdaugavas skolas īstenotā monumentālā glezniecība dažiem šķietot vecmodīga, atgādinot pagājušā gadsimta 60. gadus. Arī no dažiem arhitektiem ir dzirdēts aizrādījums, ka nevajag tik aktīvas fasādes.