Tukuma novada pašvaldība iecerējusi pilsētā izveidot jaunu pirmsskolas izglītības iestādi, šonedēļ notikušajā videotiešraidē paziņoja Tukuma novada domes priekšsēdētājs Ēriks Lukmans ("Tukuma pilsētai un novadam").
Sākot ar 2018./2019. mācību gadu, skolās un pirmsskolās Latvijā tiks sākta pakāpeniska pāreja uz pilnveidotu mācību saturu un mācīšanas pieeju, lai rezultātā skolēni attīstītu dzīvei 21. gadsimtā svarīgas zināšanas un prasmes. Pārmaiņas pirmie jau šajā rudenī uz savas ādas izjutīs pirmsskolas. Izglītības jomā strādājošie norāda – saturs nav revolucionārs apvērsums, mainījies gan ir fokuss – bērnu izglītošanā svarīgāks būs process, nevis rezultāts. Jautājumu un neskaidrību gan vēl daudz. Bērnu vecāki arī norāda – līdztekus jautājumiem, ko un kā mācīt bērniem pirmsskolā, uzmanība jāpievērš arī citiem aspektiem – vai bērns uz bērnudārzu maz dodas ar prieku un kāda vide viņu tur sagaida.
Vērojot siltināto skolu un bērnudārzu ēku dekoratīvo apdari, rīdzinieki jau paguvuši Rīgas domei izteikt gan atzinību, gan pretenzijas. Uz kādas Pārdaugavas skolas īstenotā monumentālā glezniecība dažiem šķietot vecmodīga, atgādinot pagājušā gadsimta 60. gadus. Arī no dažiem arhitektiem ir dzirdēts aizrādījums, ka nevajag tik aktīvas fasādes.
Šobrīd bērnudārzu rinda pastāv 15 Latvijas pašvaldībās, kur bērni apmeklē privātos dārziņus vai viņus pieskata aukles. Tā kā pašvaldībās vidējās izmaksas par bērna izglītošanu pirmsskolas izglītības iestādē krasi atšķiras, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir izstrādājusi metodiku izmaksu noteikšanai. Tā stājās spēkā šā gada 1. janvārī.
Rīgas dome aicina pirmsskolas vecuma bērnu vecākus pārbaudīt sava bērna pieteikumus rindā uz pašvaldības bērnudārziem, jo, iespējams, tie visi vairs nav aktuāli.
No 1. oktobra atalgojums pedagogiem, kas nodrošina 5 un 6 gadus veco bērnu sagatavošanu skolai 2009./2010.mācību gadā, atkal tiks nodrošināts no valsts budžeta.