Žurnālā "Chemosphere" publicēts jauns pētījums, kurā atklāts, kādi virtuvē plaši izmantoti priekšmeti var apdraudēt veselību, veicinot vēža šūnu attīstību.
"The Sun" raksta, ka zinātnieki pārbaudīja 203 virtuves priekšmetus, cenšoties noskaidrot, vai kāds no tiem saskarē ar karstumu izdala potenciāli kaitīgas ķīmiskas vielas, kas var apdraudēt cilvēku veselību.
Diemžēl zinātnieku bažas apstiprinājās. Atsevišķiem virtuves priekšmetiem nonākot saskarē ar karstumu, izdalās toksiskas "vēzi izraisošas ķīmiskās vielas". Tie ir virtuves priekšmeti, kas darināti no melnas plastmasas.
Zinātnieki norāda, ka kulinārijā nevajadzētu izmantot melnos plastmasas piederumus, piemēram, lāpstiņas. Plastmasas piederumu vietā labāk izvēlēties no koka darinātus piederumus. Tāpat veselībai kaitīgi var būt melnas krāsas līdzņemšanas plastmasas trauciņi. Visi šie priekšmeti var saturēt toksisku daudzumu bromētu liesmas slāpētāju (BFR).
Pētījuma laikā BFR tika konstatēts 85% produktu, un to kopējā koncentrācija bija līdz 22 800 ppm ķīmisko vielu.
Lai gan BFR nav saistīts tieši ar vēža attīstību, daži zinātnieki ir uzskata, ka BFR var radīt endokrīnās sistēmas traucējumus, neirotoksicitāti un reproduktīvās toksicitātes risku, jo satur kancerogēnas vielas.
Saskaņā ar Vides aizsardzības aģentūras datiem, BFR parasti atrodami plastmasā, televizoros un elektronikā.