11 000 cilvēku Latvijā tā arī neatnāca uz otro Covid poti; kāpēc?

© f64.lv, Dmitrijs Suļžics

Nacionālais veselības dienests (NVD) min dažādus iemeslus, taču neslēpj: patiešām ir tādi, kuri pēc pirmās potes vienkārši mainīja savas domas, vēstīts Rus.LSM.lv raidījumā "Šovakar".

“Ir tādas situācijas, kad diemžēl ir cilvēki, kuri saņēma pirmo vakcīnas devu, bet pēc tam pameta šo pasauli. Ne vakcīnas, bet vecuma, slimību dēļ.

Ir tādi gadījumi, kad pēc pirmās vakcīnas, īpaši pavasarī, cilvēki ļoti ātri saslima ar Covid-19. Viņi gaidīja noteiktu laiku un tikai tagad var veikt otro poti. Kāds gaidīja brīdi, kad viņiem ļaus sajaukt vakcīnas - ja pirmā bija AstraZeneca, tad otr varēja būt Pfizer vai Moderna, ” pastāstīja Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļas pārstāve Inga Vasiļjeva.

NVD saka, ka starp 11 000 cilvēku, kuri nesaņēma otro vakcīnas devu, ir arī tādi, kuri vienkārši mainīja savas domas par otrās vakcīnas veikšanu: “Ir cilvēki, kuriem bija diezgan smagas blakusparādības - viņi nezina, vai tas ir normāli vai nav un šaubās, vai veikt otro devu. Vai ietekme būs izteiktāka nekā pēc pirmās vakcinācijas."

Līdz šim neviens nav zvanījis cilvēkiem, kuri nebija ieradušies uz otro vakcīnas devu, un nav pārliecinājis viņus pabeigt vakcinācijas kursu. Taču jau tuvākā mēneša laikā Nacionālais veselības dienests plāno to sākt darīt, apliecināja Vasiļjeva: “Atsevišķās vakcīnās - Pfizer vai Moderna - ir ļoti svarīgi ne agrāk kā nepieciešamajā periodā tikt pie otrās vakcīnas devas. Bet periods pēc tam - protams, tas var būt nedaudz garāks, nekā rakstīts instrukcijās."

Citi

Aprīļa vidū Rīgas lidosta vēstīja, ka papildus ierastajai apmaksai atbilstoši katra taksometru pārvadātāja noteiktajiem laika un attāluma tarifiem Rīgas lidostas Apmeklētāju centrā pasažieriem turpmāk būs iespējams iegādāties arī vaučerus braucienam ar taksometru no lidostas uz pilsētas centru un Pārdaugavu.

Svarīgākais