Ceturtdiena, 30.maijs

redeem Lolita, Vitolds

arrow_right_alt Sports

Izaicini sevi un piedalies Baltijas baso pēdu ultramaratonā

© F64

Šā gada 27.augustā jau ceturto reizi notiks Baltijas Baso pēdu ultramaratons, kas ikvienam interesentam piedāvā iespēju pārbaudīt savus spēkus 53 km, 34 km un 11 km skrējienā. Šīs sacensības ir vienas no retajām Latvijā, kas piedāvā dalībniekiem mērot ultramaratona distanci, ir arī vienas no retajām Eiropā, kurās baskāju skrējēji tiek vērtēti atsevišķā kategorijā, tādējādi aicinot ikvienu izmēģināt dabiskas kustības prieku.

Baltijas Baso pēdu ultramaratons ir pirmās skriešanas sacensības Baltijā, kuras sāka dalībniekiem piedāvāt startēt atsevišķā vērtēšanas kategorijā - skrienot basām pēdām -, tādējādi cenšoties pievērst cilvēku uzmanību dabiskai, veselīgai sportošanai un fiziskām aktivitātēm dabā. Skriešanai basām pēdām ir īpaša nozīme veselīga dzīvesveida uzturēšanā - tā tiek uzskatīta par vismazāk traumatisko, turklāt arī par visdabiskāko, visekonomiskāko un videi draudzīgāko skriešanas veidu.

Baltijas Baso pēdu ultramaratonu jau ceturto gadu pēc kārtas organizē Latvijas Baskāju skriešanas biedrība. Sacensību dalībniekiem tiek piedāvātas trīs distances: 53 km, 34 km un 11 km gar Baltijas jūras krastu posmā no Mazirbes līdz Rojai. Sacensībās ir aicināti piedalīties arī visi tie, kas vēl nav gatavi sacensību distanci veikt basām pēdām, piedaloties skrējienā sev ērtos apavos. Tomēr skrējēji, kas distanci veiks basām pēdām, tiks vērtēti atsevišķā kategorijā.

Baltijas Baso pēdu ultramaratona garākā distance (53 km) ir iekļauta Latvijas Čempionāta ultra garajos skrējienos kopvērtējumā un ir čempionāta 5. posms.

"Baltijas Baso pēdu ultramaratons ir kļuvis par neatņemamu skriešanas sezonas sastāvdaļu. Esam ļoti priecīgi, redzot, ka mūsu skrējienam jau ir izveidojies patstāvīgs dalībnieku pulks, kurā ir gan Latvijas labākie skrējēji, gan nūjotāji. Esam pagodināti, ka skrējiens ir iekļauts Latvijas Čempionāta ultra garajos skrējienos reitingā, tādējādi padarot cīņu par sacensību pirmajām vietām vēl aizraujošāku. Katru gadu skrējienam piesakās arvien vairāk jaunu dalībnieku, tostarp ārzemju viesi. Šogad skrējienā tiks pārstāvētas vismaz 7 valstis. Uzskatām to par lielisku iespēju ārvalstu viesiem parādīt Latvijas dabas skaistumu un Baltijas jūras piekrastes burvību!" saka Latvijas Baskāju skriešanas biedrības dibinātājs Edgars Rencis.

Ik gadu sacensības tiek rīkotas vienā datumā ar Senās uguns nakti, tādā veidā cenšoties uzsvērt un atgādināt Baltijas jūras nozīmi Baltijas valstu vēsturē un arī ikdienā, kā arī pievērst uzmanību vides saudzēšanai un aizsardzībai.

Godalgoto vietu ieguvēji saņems balvas no sacensību atbalstītājiem, savukārt ikviens finišētājs saņems piemiņas veltes. Pasākumu atbalsta: Muki.lv, Rojas novada pašvaldība, Dundagas novada pašvaldība, Kolkas rags, Banga, Red Bull, Malum, Volkswagen komerctransports, Cēsu alus ar "Vitamin perfomance", Libertu bio vīns, G. Rusova ortopēdijas centrs, Greenwalk.eu, Nutriless, Möller’s un MILZU! spēkpārslas.

Pieteikties skrējienam ir iespējams līdz š. g. 26.augustam. Plašāka informācija par sacensībām, kā arī sacensību nolikums un pieteikuma forma ir atrodama pasākuma mājaslapā: http://www.bbultramarathon.com. Tāpat papildu informācija atrodama pasākuma Facebook kontā: www.facebook.com/BarefootUltra.

Latvijas Baskāju skriešanas biedrība dibināta 2012. gada 4.aprīlī ar mērķi popularizēt baskāju dzīvesveidu Latvijā, informēt sabiedrību par veselīgu dzīvesveidu, kas saistīts ar dabisku sportošanu, veicināt veselīga dzīvesveida īstenošanu plašākā sabiedrībā un kopīgiem spēkiem paplašināt baskāju skriešanas kustību. Šobrīd biedrība apvieno 89 basās skriešanas entuziastus, kas piedalās skriešanas sacensībās gan Latvijā, gan ārpus tās robežām.