Praktiski

7.feb
Lai pagatavotu ideālas kartupeļi pankūkas, katrai saimniecei ir savi noslēpumi. Dalāmies ar vienu no tiem.
 
6.feb
Pelmeņus vienmēr var pagatavot neticami garšīgi, ja seko līdzi tam, cik kvalitatīvas ir sastāvdaļas. Taču gala rezultāts būs atkarīgs ne tikai no mīklas un gaļas kvalitātes: ir svarīgi arī tos pareizi pagatavot.
 
6.feb
Lai gan stēviju jau vairākus gadu simtus senā pagātnē Dienvidamerikas reģiona indiāņu ciltis izmantojušas tējas saldināšanai un arī ārstniecībā, Eiropā oficiāli kā pārtikas saldinātāju to atļauts izmantot tikai kopš 2011.gada.
 
5.feb
Katrā virtuvē ir savi likumi, un katrai mājsaimniecei savi kulinārijas triki. Atklāts, kas jāpievieno maltajai gaļai, lai kotletes būtu mīkstas un sulīgas un vienkārši izkustu mutē, raksta belnovosti.by.
 
4.feb
Dzīvnieku patversme "Ķepu Ķepā" dalījusies ar vērtīgiem padomiem, kā rīkoties brīdī, kad pazudis mājas mīlulis.
 
3.feb
Nealtiekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) dalījies ar praktiskiem ieteikumiem, kam jābūt ikvienas mājsaimniecības aptieciņā.
 
30.jan
Kļūt par dezinformācijas upuri mūsdienās ir vieglāk nekā jebkad. Šodien dezinformācijas nolūkos ne vien teksts, bet arī fotogrāfijas, audiovizuālais saturs, tīmekļvietnes, pastkastītē saņemtas vēstules var tikt radītas ar nolūku izplatīt dezinformāciju un maldināt.
 
30.jan
Pēdējā laikā vērojama pastiprināta finanšu krāpnieku aktivitāte, kuri, piedāvājot ieguldīt akcijās, obligācijās, fondos un kriptovalūtā, izvilina no iedzīvotājiem lielus naudas līdzekļus.
 
29.jan
Kaut arī citrusaugi saistās ar sauli un vasaru, to īstā sezona ir ziema, kad tie parādās arī Latvijas veikalos - gan augļu, gan pašu augu formātā. Kaut arī citrusaugi saistās ar sauli un vasaru, to īstā sezona ir ziema, kad tie parādās arī Latvijas veikalos - gan augļu, gan pašu augu formātā. Citrusaugi ir dekoratīvi, ziedot brīnišķīgi smaržo un, ja tiek pareizi kopti, nogatavina augļus tieši uz palodzes - atliek vien pastiept roku un noplūkt. Ko darīt un ko nedarīt, lai tas izdotos, stāsta eksperte Līna Spure.
 
29.jan
Vēl mēnesi rīdziniekiem bez maksas izvedīsim svētku eglītes, lai nogādātu tās otrreizējai pārstrādei, infomrē uzņēmums "Clean-R".
 
25.jan
Bijušais iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens raidījumam "Nekā personīga" iesniedzis pirmstiesas pretenziju par goda un cieņas aizskaršanu, kā arī nepatiesas informācijas atsaukšanu.
 
23.jan
Saskaņā ar valdības pieņemto lēmumu, no 25.janvāra publiskās vietās drīkstēs lietot tikai medicīniskās maskas vai ne zemākas klases kā FFP2 respiratorus bez vārsta. Daudzkārt lietojamās auduma sejas maskas publiskās vietās lietot vairs nevarēs. Pieņemto noteikumu rezultātā radīsies ievērojams apjoms vienreizlietojamu plastmasas izstrādājumu - izlietotu masku un respiratoru -, par kuru vairumam iedzīvotāju trūkst izpratnes, kā tās pareizi utilizēt pēc izlietošanas.
 
21.jan
Bērnu klīniskā universitātes slimnīca (BKUS) izstrādājusi rekomendācijas vecākiem, ja bērns inficējies ar jauno koronavīrusu.
 
16.jan
Šī gada 1.janvārī stājās spēkā izmaiņas dabas resursu nodokļa likmē par nešķiroto atkritumu apglabāšanu poligonos, kas ietekmē arī izmaksas par atkritumu izvešanu iedzīvotājiem un uzņēmumiem.
 
15.jan
Centrālās statistikas pārvaldes publiskotie dati liecina, ka 2021. gada decembrī attiecībā pret 2020. gada decembri vidējais pakalpojumu un preču cenu pieaugums ir 7,6%. Tajā pašā laikā pārtikas preces kļuvušas par vidēji 9% dārgākas.
 
9.jan
Ūdens piedalās dažādos cilvēka organisma procesos - tas uzlabo asins cirkulāciju, regulē ķermeņa temperatūru, "ieeļļo" un aizsargā locītavas, mitrina ādu, palīdz uzturēt optimālu ķermeņa svaru, kā arī izvada nevajadzīgās vielas no organisma. Tomēr cilvēka organisms neuzkrāj ūdeni, tāpēc ir ļoti svarīgi regulāri to uzņemt pietiekamā daudzumā. Kā to darīt pareizi un kādos gadījumos nepieciešams uzņemt vairāk ūdens, padomus sniedz farmaceite Anna Kivleniece.
 
3.jan
Aizvadīto nedēļu laikā pie Drossinternets.lv vērsušies vairāki iedzīvotāji, kuriem ir uzlauzts Instagram konts. Lai atgūtu pieeju sociālo mediju kontam, krāpnieki pieprasa naudu.
 
2.jan
"Rūpes un kopšana ādai nepieciešama visos gadalaikos, tomēr tieši ziemas laikapstākļi, āra un iekštelpu temperatūras kontrasts ādai sagādā lielu stresu - tā kļūst sausāka, trauslāka, dažkārt pat plaisā," pauž farmaceite Ērika Pētersone.
 
30.dec 2021
Šogad nenotiks plaši publiski pasākumi un uguņošanas, tomēr, iespējams, mājsaimniecībās gadumijas svinībās tiks izmantoti pirotehniskie izstrādājumi. Lai Jaungada svinības neaizēnotu liekas rūpes un raizes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina iedzīvotājus neaizmirst par drošību!
 
27.dec 2021
Augu eļļu sveces, lai arī gatavotas no atjaunojamiem resursiem, par videi draudzīgām ne vienmēr var uzskatīt, norādīja inženierzinātņu doktore, biedrības "Ekodizaina kompetences centrs" valdes priekšsēdētāja Jana Simanovska, vēsta lsm.lv.
 
27.dec 2021
Ceturtā daļa iedzīvotāju savu ideālo auto gatavi meklēt ne ilgāk kā mēnesi, un puse pircēju iecerējuši par to maksāt ne vairāk kā gada algu, noskaidrojies bankas "Citadele" veiktajā Baltijas iedzīvotāju aptaujā.
 
25.dec 2021
Lietojot savus iemīļotos skaistumkopšanas un dekoratīvās kosmētikas līdzekļus, vērts padomāt, vai pietiekami bieži parūpējamies par pareizu higiēnas ievērošanu.
 

Komentētākie