Praktiski

19.aug 2018
Internets turpina savienot digitālo un fizisko pasauli – arī autovadītājiem palīgā dodas aizvien vairāk mūsdienu izgudrojumu. Tehnoloģijas palīdz nodrošināt ērtāku un drošāku braucienu, kā arī pilnībā "atbrīvot rokas", netraucējot koncentrēšanos automobiļa vadīšanai, skaidro mobilo sakaru operatora BITE tehnoloģiju eksperts Dainis Dembovskis.
 
19.aug 2018
Lai optimāli uzturētu sava īpašuma vērtību, kā arī, lai veiksmīgi realizētu objektu nekustamā īpašuma tirgū, nepieciešams sakārtot visu ar īpašumu saistīto dokumentāciju. Savukārt tiem, kuri noskatījuši savu jauno īpašumu, un, lai pasargātu sevi no iespējamiem sarežģījumiem nākotnē, nepieciešams izpētīt visu informāciju, kas ir pieejama par īpašumu.
 
17.aug 2018
Daudzi Instagram lietotāji ir izolēti no saviem kontiem un apgalvo, ka nespēj atjaunot piekļuvi. Cietušie informē, ka, tiklīdz noziedznieki ir nolaupījuši kontu, tie maina konta segvārdu, profila attēlu, e-pasta adresi un tālruņa numuru, tādējādi padarot piekļuves atjaunošanu gandrīz neiespējamu.
 
16.aug 2018
Pirmais septembris ir tepat aiz durvīm, un ikviena ģimene zina, cik finansiāli mokoši tas var būt - sagatavot bērnu jaunajam mācību gadam. Izdevumi aug ar katru gadu un, ja tev ir divi, trīs vai pat vairāk bērnu, slogs maciņam ir pieklājīgs. Ferratum Bank aicina iepazīties ar padomiem, kā ietaupīt naudu, sagatavojot bērnu jaunajam mācību gadam.
 
15.aug 2018
Baudot vasaras noslēgumu un sagaidot košo rudeni, daudzas ģimenes izvēlas aktīvo atpūtu un dodas ceļojumā ar velosipēdu. Apceļot Latviju ar velosipēdu, aicina arī Latvijas simtgades svētku organizatori. Lai veloceļojums būtu skaistu mirkļu nevis sāpīgu atmiņu piepildīts, apdrošināšanas sabiedrība “Seesam” pirms došanās ceļā iesaka ne tikai par pārdomātu un fiziskajām spējām piemērotu maršrutu, bet arī par drošību, it īpaši tad, ja dodaties ceļā kopā ar bērniem.
 
12.aug 2018
Nodilušas riepas, laikus neapkopta bremžu sistēma un dažādi “tautas tūninga” elementi ik gadu ir viens no traģisko negadījumu galvenajiem iemesliem ceļu satiksmē. Katru gadu Valsts tiesu ekspertīžu birojs (VTEB) vidēji veic 725 autotehniskās ekspertīzes par strīdīgām un neskaidrām avārijām, tostarp analizējot transportlīdzekļu tehnisko stāvokli, par ceļu satiksmes negadījumiem, kuros cietuši vai gājuši bojā autovadītāji, pasažieri un citi satiksmes dalībnieki.
 
11.aug 2018
Karstais laiks daudzus mudina doties piknikā un ieturēt maltīti dārzā, kas nozīmē - jāpievērš īpaša uzmanība pareizai pārtikas, jo īpaši gaļas, uzglabāšanai un gatavošanai. Vistas gaļa ir viena no iecienītākajām vasaras maltīšu sastāvdaļām, tādēļ Latvijas vadošais putnu gaļas ražotājs “Putnu fabrika Ķekava” sniedz padomus, kādu vistas gaļu izvēlēties un kam pievērst īpašu uzmanību, plānojot maltīti.
 
29.jūl 2018
Mūsdienās pāri nereti uzskata, ka attiecību reģistrēšana neko nemaina. Tomēr tā ir tikai puspatiesība. Kopdzīve laulībā ir ne tikai finansiāli izdevīgāka, bet novērš arī virkni risku nodokļu, mantojuma, medicīnas aprūpē un citās jomās.
 
14.jūl 2018
Kā zināms, pavisam nesen Latvijā ieviesti jauni sodi par pārkāpumiem ceļu satiksmē. Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis raidījumam "Zebra" atklāj, par kādiem pārkāpumiem autovadītāji tiks sodīti visbargāk.
 
6.jūl 2018
Kāds autovadītājs auto ekspertam un raidījuma "Zebra" vadītājam Paulam Timrotam vaicājis, kā tad vislabāk ietaupīt degvielu.
 
24.jun 2018
Vairums (65%) Latvijas iedzīvotāju pauž gatavību kļūt par galvotāju citas personas kredītam gadījumā, ja saņemtu šādu lūgumu, - liecina Swedbank Finanšu institūta veiktā aptauja. Lai gan šāda rīcība ir apsveicama dažādās krīzes situācijās vai gadījumos, kad tas skar pašus tuvākos līdzcilvēkus, liela daļa iedzīvotāju līdz galam neizprot galvotāja atbildības līmeni saistību uzņemšanās brīdī un tādējādi pakļauj sevi finansiālu problēmu riskam.
 
24.jun 2018
Jebkurš cilvēks savu pēdējo gribu par to, kā būtu sadalāma viņa manta un īpašumi pēc nāves, var paust testamentā. Latvijā pie zvērinātiem notāriem to dara vidēji 3 000 cilvēku katru gadu. Tā kā mūsu valstī testaments joprojām var tikt sastādīts un glabāts arī mājās, reālais cilvēku skaits, kas rakstiski atstāj informāciju par savu pēdējo gribu, ir daudz lielāks.
 
18.jun 2018
Grilēt var dažāda veida gaļu, zivis, dārzeņus un pat augļus, bet katram no šiem produktiem izteiktu garšu var piešķirt ar dažādām šķidrajām un sausajām marinādēm, kā arī BBQ mērcēm, rosina AS Santa Maria sabiedriskās ēdināšanas daļas vadītāja Sanda Stalbova.
 
18.jun 2018
Gaidot uz pārmaiņām izglītībā, arī paši vecāki ik dienas var palīdzēt vairot bērnu zināšanas un prieku mācīties. Praktiskos ieteikumos, kā to vislabāk izdarīt, dalās trīs “Iespējamās misijas” skolotājas - latviešu valodas un literatūras skolotāja Līga Sudare, dabas zinību skolotāja Laura Riekstiņa-Zauska un ekonomikas un sociālo zinību skolotāja Antoņina Nenaševa.
 
15.jun 2018
Izlaidumi, ceļojumi, festivāli, ballītes un pārgājieni - vasarā netrūkst skaistu mirkļu, kurus nevēlamies palaist garām vai aizmirst. Lai skaisti iemūžinātu savus piedzīvojumus un dalītos tajos ar draugiem un ģimeni, ir vērts padomāt par viedtālruņa papildināšanu ar dažādiem aksesuāriem, tā pārvēršot telefonu par visnotaļ cienījamu foto ierīci.
 
30.mai 2018
Valsts ieņēmumu dienests (VID) vērš uzmanību, ka nekustamā īpašuma pārdošana ir viens no gadījumiem, kad fiziskai personai var būt jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis 20% apmērā no saņemtā ienākuma. Tādēļ pirms jebkādiem darījumiem ar nekustamo īpašumu aicinām konsultēties VID un noskaidrot, vai konkrētajā situācijā nodoklis ir jāmaksā, kā tas aprēķināms un kāds ir tā samaksas termiņš.
 
10.okt 2014
«Šovasar nomainīju ūdens skaitītājus dzīvoklī. Tā kā grasījos remontēt virtuvi un bija bojāts ūdens krāns, krietni ilgi nelietoju ūdeni virtuvē. Liels bija mans un santehniķa pārsteigums, kad, pieslēdzot ūdeni, karstā ūdens skaitītājs negriezās, bet aukstā ūdens skaitītājs sāka skriet atpakaļ,» stāsta rīdziniece Gunta.
 
10.okt 2014
Rīgā šajās dienās uzsākta apkures sezona, bet jaunums ir tāds, ka apkure netiek pieslēgta vienlaikus, piemēram, visām SIA Rīgas namu pārvaldnieks (RNP) apsaimniekotajām mājām.
 
21.mai 2014
Durbenieki Mudīte un Jānis Spāģi teic, ka dārzs nav tapis izrādīšanai citiem, bet savam priekam. Darbs gan ieguldīts milzīgs, līdz ar brikšņiem apaugušu teritoriju izdevies pārvērst skaistā zonā.
 
20.mai 2014
Negaisa izraisīto bojājumu dēļ bez elektrības padeves otrdienas vakarā ir vairāk nekā 20 000 mājsaimniecību, aģentūru LETA informēja AS "Sadales tīkli" preses sekretāre Ilze Rubene.
 
20.mai 2014
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina cilvēkus sagatavoties spēcīgajām vēja brāzmām un atgādina par drošu rīcību negaisa laikā, lai pasargātu sevi un apkārtējos no tā radītajiem postījumiem.
 
19.mai 2014
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) ceturtdien, 22.maijā, plkst.10 uz trim minūtēm visā Latvijā iedarbinās trauksmes sirēnas, aģentūru LETA informēja VUGD sabiedrisko attiecību speciāliste Viktorija Šembele.