Praktiski

17.apr
Pandēmija ir ieviesusi izmaiņas ikviena cilvēka ierastajā ikdienā, tai skaitā paradumos, kas saistīti ar skaistumu un veselību.
 
17.apr
Gads ierobežojumu zīmē ir pagājis un mēs esam mainījuši ne tikai savus ikdienas paradumus, bet arī garderobi. Vakarkleitas, augstpapēžu kurpes, smokingus un biznesa uzvalkus izkonkurējuši ērtāki mājās valkājami apģērbi un sportiskām aktivitātēm piemēroti tērpi.
 
17.apr
Fiziskās aktivitātes un sportošana var likt mums sajusties labāk gan fiziski, gan emocionāli, turklāt uzlabo miegu un daudzus citus organisma procesus. Taču vai zinām, kas notiek mūsu organismā, kad sportojam?
 
14.apr
Līdz ar pavasara sezonas sākumu, arvien vairāk cilvēku ikdienā izvēlas pārvietoties ar videi draudzīgiem transportlīdzekļiem.
 
14.apr
Neraugoties uz to, ka ēdināšanas uzņēmumu apgrozījums Covid-19 pandēmijas laikā ir nokrities no 50 līdz 70%, vienreizējā iepakojuma apjoms pieaudzis vairāk nekā divas reizes, liecina Latvijas Restorānu biedrība (LRB), Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija (LVRA) un Latvijas lauku tūrisma asociācija "Lauku ceļotājs" dati.
 
13.apr
Vairāku uzdevumu vienlaicīga veikšana nenodrošina tādu pašu kognitīvo elastību jeb spēju kvalitatīvi uztvert informāciju, kā fokusēšanās tikai uz vienu lietu reizē.
 
11.apr
Četri no desmit Latvijas iedzīvotājiem (43%), iestājoties pavasarim un siltākam laikam, ir nolēmuši sākt vai atsākt nodarboties ar fiziskām aktivitātēm, liecina Apotheka un tirgus pētījumu aģentūras Norstat veiktā aptauja.
 
10.apr
Krāpšanas mēģinājumiem atsaucas katrs desmitais uzrunātais, liecina Finanšu nozares asociācijas īstenotā eksperimenta rezultāti.
 
10.apr
Kas zirnekļu zīdam kopīgs ar bruņu vestēm? Kā virtuālās realitātes rīki var izglābt cilvēka dzīvību? Kā t-krekls var koriģēt mūsu stāju? Šie ir tikai daži no Latvijā radīto “deep-tech” jeb zinātnē bāzēto jaunuzņēmumu izstrādātajiem risinājumiem, kuriem ir potenciāls izmainīt mūsdienu un nākotnes medicīnu.
 
10.apr
Attālinātais darbs kā darba izpildes veids mūsdienās iegūst aizvien lielāku popularitāti kā privātajā sektorā, tā arī valsts pārvaldē. Covid-19 pandēmijas apstākļos tas ir drošākais darba organizācijas veids, lai parūpētos gan par savu, gan sabiedrības veselību, tāpēc arī Latvijā iedzīvotājiem, kuru daba specifika ļauj strādāt attālināti, savi pienākumi jāturpina veikt no mājām.
 
7.apr
Šodien, 7. aprīlī, tiek atzīmēta Pasaules Veselības diena, lai atgādinātu cilvēkiem par veselības nozīmi, aktualizējot ikviena tiesības saņemt veselības aprūpes pakalpojumus.
 
7.apr
Latvijā pieaug no nelegāliem pārpircējiem un ievedējiem iegādāto mīļdzīvnieku skaits, atzīst Latvijas Veterinārārstu biedrība (LVB).
 
5.apr
Latvijas Radio raidījuma "Kā labāk dzīvot" viesi norādā, ka pavasarī nevajadzētu dzert ūdeni, bet koku sulas. Raidījums skaidro, cik tās ir noderīgas un kā pareizi izmantot dabas veltes veselības uzturēšanai.
 
5.apr
Eiropas Komisijas pasūtītā sabiedriskās domas pētījuma īpašā Eirobarometra dati liecina, ka ~80% smēķētāju savu smēķēšanas pieredzi ir sākuši un arī turpina ar tradicionālajām cigaretēm.
 
4.apr
38% autovadītāju jūtas pārliecināti par sevi jebkuros laikapstākļos ziemā, bet 48% novērtējuši savas spējas kā daļējas, atzīstot, ka uz slidena ceļa un sniegputenī prasmes varētu būt labākas.
 
4.apr
Kad dzirdam runas par kosmosa izpēti, tad droši vien vispirms domājam par zondēm, robotiem, satelītiem, astronautiem, lidaparātiem, dažādiem mērinstrumentiem un tamlīdzīgi. Lai kas tas arī būtu, šķiet, ka tam ir maz sakara ar Zemi, tās iemītniekiem un to labklājību.
 
4.apr
Aktualizējoties ilgtspējas jautājumam pasaulē un Latvijā, 2020.gada oktobrī, otro gadu pēc kārtas, "Orkla" grupa veica pētījumu par dažādu ilgtspējas jautājumu aktualitāti Baltijas un Ziemeļvalstu iedzīvotāju vidū.
 
4.apr
Arvien lielāku popularitāti gan Latvijā, gan pasaulē gūst finanšu tehnoloģiju risinājumi (FinTech) dažādiem naudas darījumiem, tomēr tikai 14% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka pilnībā uzticas FinTech risinājumiem, ja runa ir par naudas darījumu pārvaldīšanu – norēķiniem, pārskaitījumiem, uzkrājumiem un tamlīdzīgi informē Jana Saulīte "Communications&Strategies".
 
3.apr
Lai arī 49% miega režīms pēdējo 12 mēnešu laikā nav mainījies, tomēr gandrīz trešdaļai jeb 31% aptaujāto kopš pandēmijas sākuma miega režīms ir kļuvis kopumā neregulārāks (iešana gulēt, celšanās, miegā pavadītais laiks), kamēr 17% atzinuši, ka pēdējā gada laikā miega režīms ir kļuvis regulārāks.
 
3.apr
Biežākās ādas problēmas, ar ko cilvēki saskaras pēc ziemas sezonas, ir jutīga, sausa, sasprēgājusi un iekaisusi āda, kā arī pelēks, nevienmērīgs sejas tonis. Pavasaris ir īstais laiks, lai ķertos pie sejas un ķermeņa ādas sakopšanas vasaras sezonai.
 
3.apr
Lieldienu dzērienu “karalis” viennozīmīgi ir olu liķieris – šajos svētkos to labprāt nobauda pat tie, kas nav olu liķiera cienītāji.
 
3.apr
Svētki ir laiks, tad atļaujamies apēst vairāk un uzturā iekļaut vairāk svētku našķu. Lieldienas nav izņēmums! Taču vai zinām, kā galveno Lieldienu ēdienu olas, pagatavot droši un pareizi? Un kā to atbilstoši uzglabāt?