Piektdiena, 1.decembris

redeem Arnolds, Emanuels

arrow_downwardPraktiski

Elektroenerģijas rēķinu pamatā veido trīs daļas, divas būtiskākās – maksa par elektroenerģiju un maksa par elektrības piegādi. Trešā daļa ir pievienotās vērtības nodoklis (PVN). Iepriekš papildu izmaksas veidoja arī obligātā iepirkuma komponente (OIK), taču pērnā gada decembrī apstiprinātie grozījumi Elektroenerģijas tirgus likumā paredz, ka elektroenerģijas lietotājiem vairs nav jāsedz obligātā iepirkuma izmaksas (rēķinos šajā ailē redzama nulle).
16.apr Portāls nra.lv
Tradicionālā Lieldienu rota ir košas, krāsainas un raibas olas. Taču vai zinām, kā Lieldienu olas pareizi uzglabāt un kā iegūt visdažādākos krāsu toņus ar dabiskām krāsvielām? Par šiem un citiem veselīgu Lieldienu svinēšanas jautājumiem stāsta BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, sertificēta uztura speciāliste Liene Sondore un BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.
7.apr Portāls nra.lv
Lai iegādātos jaunu mājokli, automašīnu vai uzsāktu studijas, ar saviem uzkrājumiem var nepietikt un, iespējams, būs vajadzīgs aizdevums kādā no finanšu institūcijām. Taču kredītu vai līzingu izsniegs tikai tad, ja godprātīgi esi norēķinājies par savām iepriekšējām finanšu saistībām. Nereti kavēti kredīta maksājumi vai nenomaksāti rēķini par komunālajiem pakalpojumiem var kļūt par šķērsli sava sapņa īstenošanai. Kā izvērtēt, vai esi gatavs jaunam aizdevumam, skaidro "Kredītinformācijas Birojs" (KIB) komercdirektors Intars Miķelsons.
25.mar Portāls nra.lv
Aptuveni 4-6 gadu vecumā mazos pasaules izzinātājus sāk interesēt jautājumi par to, kā viņi piedzimuši, kā radušies. Rimi Bērniem labsajūtas eksperte, ārste-psihoterapeite Laura Valaine uzsver - bērnam tas ir tikpat ikdienišķs jautājums kā, piemēram, ko mēs šodien ēdīsim pusdienās. Tādēļ speciāliste aicina pārvarēt mulsumu un sniegt atbildes.
19.mar Portāls nra.lv
Bērnībā mana ome mums vārīja cūku pupas, tas laikam notika vienu reizi gadā. Un tad mēs ar māsu kārtīgi tās saēdāmies turpat pie katla, metot pākstis atpakaļ. Tas ir tik šarmanti, ka Latvijā mēs daudzi esam uzauguši tur, kur pie mājas ir savs dārzs, lai cik gardas lietas mēs varam atrast Rīgas nakts tirgū, nekas nestāv klāt tikko norautam tomātam, pābērtam ar sāli.
18.mar Santa Miķelsone
Pieaugot apkures cenām, aktuāls kļuvis jautājums - kā ietaupīt? Lai to darītu ne vienmēr nepieciešams ieguldīt lielus līdzekļus, pietiek izmainīt ikdienas paradumus un likt lietā mazliet radošuma. Siltumtehnoloģiju pētniece dalās ar praktiskiem padomiem, kā ietaupīt, saglabājot mājoklī komfortablu temperatūru.
19.feb Portāls nra.lv
Uz jautājumu, kā viņi glabā fotogrāfijas, vairāk nekā puse jeb 54% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem ir norādījuši, ka fotogrāfijas glabā datorā, liecina “Kantar TNS” veiktā aptauja TV3 raidījumā "900 sekundes".
4.feb Portāls nra.lv
Aizvadītajā gadā četru lielāko Latvijas banku klientiem, pašiem apstiprinot maksājumu, izkrāptās naudas līdzekļu apjoms sasniedzis 12 miljonus eiro, kas ir par 8% vairāk nekā gadu iepriekš, liecina Finanšu nozares asociācijas dati. Bankas Citadele eksperti apkopojuši padomus, kas palīdzēs izvairīties no krāpnieku lamatām.
15.jan Portāls nra.lv
Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju tradicionāli svin Ziemassvētkus ģimenes vai draugu lokā pie svētku galda, liecina SEB bankas veiktā aptauja. Šogad vairāk nekā puse iedzīvotāju (63%) svētku mielasta sagādāšanai veltīs tikpat daudz naudas kā pērn - lielākoties tam atvēlot summu ap 100 eiro.
24.dec 2022 Portāls nra.lv
Lai svētku prieku neaizēnotu raizes par sabojātu mājokli, svecītes eglītē nepārvērstos bīstamās liesmās, lampiņas neradītu īssavienojumu un svētku salūts nenodarītu kaitējumu tā vērotājiem, apdrošināšanas sabiedrība ERGO aicina svētkus svinēt atbildīgi un atgādina par galvenajiem drošības pamatprincipiem.
24.dec 2022 Portāls nra.lv
Tuvojas Ziemassvētki, un, lai svētki būtu prieka un gaišu noskaņu piepildīti, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) aicina īpašu uzmanību pievērst drošu Ziemassvētku apgaismojuma virteņu iegādei un drošai to izmantošanai.
21.dec 2022 Portāls nra.lv
Tuvojoties Ziemassvētkiem un dāvināšanas laikam, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) speciālisti atgādina par drošu dāvanu sagatavošanu bērniem un iesaka izvēlēties tādas, kad neapdraud viņu veselību un dzīvību, saka slimnīcas pārstāvji.
12.dec 2022 Ziņu aģentūra LETA
Par to, ka tētis ir neatsverams palīgs jaundzimušā aprūpē un viņa iesaiste jau kopš pirmajām dienām ir ļoti svarīga, mūsdienās diez vai kāds vēl šaubās. Taču realitātē ne vienmēr viss iet ik gludi. Kā nenobiedēt tēti ar jaunajiem pienākumiem un gudri iesaistīt mazuļa aprūpē? Kas jāņem vērā māmiņām brīdī, kad tētis ir gatavs līdzdarboties? Par to savos padomos dalās “Māmiņu kluba” eksperte, psihoterapeite Diāna Zande.
4.dec 2022 Portāls nra.lv
Aptuveni trešā daļa Latvijas iedzīvotāju jau laikus gatavojas lielākiem tēriņiem gada nogalē, proti 32% respondentu naudu Ziemassvētku dāvanu iegādei sāk krāt jau laicīgi, liecina SEB bankas aptauja. Salīdzinoši vien 22% Lietuvas un 23% Igaunijas iedzīvotāju krāj naudu Ziemassvētkiem jau iepriekš.
3.dec 2022 Portāls nra.lv
Sniegs un sals liek mums ne tikai siltāk ģērbties, bet arī mainīt ieradumus un uzvedības stilu pie auto stūres, jo satiksmes dalībnieku pēkšņi manevri uz slidenā ceļa var novest pie nepatīkamiem incidentiem, stāsta "IC24.lv" pārstāvis Ivars Klints.
27.nov 2022 Portāls nra.lv
Iestājoties aukstam laikam, mainās ne vien mūsu garderobe, bet arī prioritātes kosmētikas līdzekļu izvēlē. Reizēm ādai šajā laikā nepieciešami barojošāki līdzekļi un tādi, kas pasargā ādu no auksto laikapstākļu un apkures sausā gaisa ietekmes. Ar kuriem kosmētikas līdzekļiem ziemā ir vērts papildināt savu kosmētikas maciņu, ja tos neizmantojāt iepriekš? Iesaka BENU Aptiekas farmaceite Liene Graudiņa.
24.nov 2022 Portāls nra.lv
Pēdējo divu gadu laikā palielinājies iedzīvotāju skaits, kas veic pirkumus vai pasūtījumus interneta veikalā – pašlaik jau 61,7% Latvijas iedzīvotāju ir veikuši pirkumus internetā. Šajā laikā iepirkšanās laikā parasti ļoti aktivizējas arī krāpnieki, kuri pastāvīgi izdomā jaunus veidus, kā apkrāpt interneta veikalu pircējus. Luminor e-komercijas un karšu risinājumu daļas vadītājs Viktors Saulītis skaidro, kam jāpievērš uzmanība, lai neiekristu krāpnieku nagos iepērkoties internetā.
20.nov 2022 Portāls nra.lv
Svētki mēdz pienākt, vēl pirms paspēts saplānot iepirkumu sarakstus un galda klājumu noformējumu. Piedāvājam vienkāršas Latvijas tiktokeru videoreceptes svētku galda iedvesmai.
18.nov 2022 tautaruna.lv
Tiesībsargs izstrādājis īsu un mūsdienīgu videopamācību - "Kā rakstīt iesniegumu?", lai vairotu sabiedrības iespējas veiksmīgi sazināties ar dažāda veida iestādēm un organizācijām.
17.nov 2022 Portāls nra.lv
Kosmētikas ražotājs “H.A.Brieger” paplašina populārā zīmola "Dzintars" matu kopšanas līdzekļu klāstu. Jaunā produktu sērija “Dižciems” ir paredzēta dažādu matu un galvas ādas problēmu risināšanai.
4.nov 2022 Portāls nra.lv
Noteikti ir pamanīts, ka dažos lielveikalos ir mazāk apgaismojuma, ka pilsētās mazāk elektroenerģijas tiek tērēts ēku un ielu apgaismojumam, vairākas Eiropas valstis un lielās pilsētas ir izsludinājušas vispārējus enerģijas taupības pasākumus, piemēram, Somija oktobrī īsteno nacionālo kampaņa, kuras mērķis ir pārliecināt iedzīvotājus taupīt enerģiju. Energoresursu cenu pieauguma dēļ ikvienam no mums ir jāiemācās taupīt elektroenerģiju un arī siltumenerģiju - ne tikai mājokļos, bet arī birojos. Ne tikai tāpēc, lai nebūtu jāapmaksā ievērojami rēķini, bet tas ir arī veids, kā veicināt mūs energoneatkarību, uzsver Toms Lācis, Elektrum Energoefektivitātes centra projektu vadītājs.
30.okt 2022 Portāls nra.lv
Eļļa var būt līdzeklis ēdiena pagatavošanai un dažādu garšas nianšu piešķiršanai, kā arī vienlaikus vērtīgu vielu avots. Pieejamais eļļu klāsts ir tik plašs, ka ir viegli tajā apjukt. Turklāt eļļas plaši izmanto ne vien pārtikā, bet arī profilaksē un skaistumkopšanā. Kā izvēlēties veselīgu eļļu ikdienas uzturam, kā to pareizi uzglabāt un kādas ir dažādu eļļu vērtīgās īpašības? Stāsta BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, sertificēta uztura speciāliste Liene Sondore un BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.
27.okt 2022 Portāls nra.lv