Praktiski

1.nov
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) sadarbībā ar Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžu aivadītajā nedēļā rīkoja pasākumu, lai atgādinātu satiksmes dalībniekiem, ko darīt gadījumos, kad aizdegusies automašīna, kā arī par pareizu rīcību pēc ceļu satiksmes negadījumiem.
 
31.okt
Bezvadu austiņas ir viens no ērtākajiem viedierīču aksesuāriem, kas ļauj ērti klausīties mūziku vai runāt pa telefonu. Mūsdienās bezvadu austiņas pat ir kļuvušas par daļu no ikdienas stila, jo tās arvien biežāk pamanām cilvēkiem uz ielas vai citās publiskās vietās. Vienlaikus šis aksesuārs var sniegt daudz vairāk funkciju, nekā sākotnēji varam nojaust. Vai esat pārliecināti, ka zināt un izmantojat visas savu bezvadu austiņu funkcijas?
 
31.okt
Ēdiens mēdz būt aktuāls temats daudzās ģimenēs – te bērni ēd par daudz, te pārāk neveselīgi. Bet ko darīt, ja bērns negrib ēst, ja bērnam nav izteiktas apetītes un vecākiem šķiet, ka dienas laikā mazais teju neko neapēd, skaidro veselīgas ēšanas eksperte, uztura speciāliste Olga Ļubina.
 
30.okt
„Vai zināt, higiēnas un dezinfekcijas prasības, ja mājās slimnieks? Piemēram, kā mazgāt slima cilvēka drēbes un veļu?” vaicā farmaceite Ērika Pētersone. Par to mēs neaizdomājamies pieņemot, ka veļas mazgājamā mašīna pati par visu parūpēsies.
 
27.okt
Vidēji Latvijā izmaksas par elektroenerģiju no mājsaimniecības budžeta veido ap 3%, kamēr par siltumu un dabasgāzi - 5%. Tomēr potenciāls samazināt ikmēneša elektroenerģijas izmaksas vēl nav pietiekami izmantots.
 
24.okt
Rudens sezonā īpaši svarīgi stiprināt savu organismu un nodrošināt to ar nepieciešamajām uzturvielām un enerģiju ikdienai. Pētījumā* noskaidrots, ka 43% aptaujāto izmanto riekstus kā uzkodu starp ēdienreizēm, bet 17% riekstus izmanto papildu enerģijas lādiņam vai brīžos, kad nepieciešams koncentrēties. Riekstu izvēli visvairāk ietekmē: garša, kvalitāte un cena.
 
15.okt
Pērn Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) reģistrējis kopumā ap 9000 ugunsgrēku, no kuriem aptuveni 3300 izcēlušies dažādās dzīvojamās un nedzīvojamās ēkās. Katru trešo ēku ugunsgrēku izraisījusi klienta īpašumā esoša nedroša elektroinstalācija vai bojātas elektroierīces. AS "Sadales tīkls" uzsver: novecojis vai nekvalitatīvs iekšējais elektrotīkls bojā ikdienā izmantojamās elektroiekārtas un rada ne vien ugunsgrēku, bet arī elektrotraumu riskus. Iestājoties gada tumšajam un aukstajam laikam, kas var palielināt elektroierīču lietošanas intensitāti, iedzīvotāji tiek aicināti pārliecināties, ka īpašuma iekšējais elektrotīkls ir drošs un nepieciešamības gadījumā tā tehnisko pārbaudi vai remontdarbus uzticēt sertificētam speciālistam.
 
12.okt
“No mikologa viedokļa skatoties, baravikām ir vismaz trīs dažādas sugas. Ir vasaras baravikas, kas aug vasaras sākumā, ap Jāņiem, tās aug zem lapu kokiem – liepām, parkos, tādos mežos, kuros ir ozoli un liepas. Tradicionālās egļu baravikas aug zem eglēm, bērziem. Priežu baravikas, kuras ir sarkanbrūnas ar sarkanīgiem kātiņiem, jāmeklē priežu mežos” RīgaTV 24 jaunās sezonas raidījumā “Saimnieks.Zeme.Valsts” sēņošanas noslēpumus atklāja Latvijas Nacionālā dabas muzeja komunikācijas nodaļas vadītāja, mikoloģe Diāna Meiere.
 
11.okt
Šobrīd ceļošanas iespējas ir ierobežotas, tomēr daudzi pavada lielu daļu mūža tādā režīmā, it kā pastāvīgi mainītu laika zonas. Ar to saskaras, piemēram, naktsmaiņu darbinieki un tie, kam darbs sākas ļoti agri. Tiek izjaukts organisma dabiskais ritms, jo cilvēkam visu laiku jāmostas agrāk, nekā gribētos. Tā notiek arī tad, ja cilvēks nedēļas nogalē guļ ilgāk nekā darba dienās.
 
11.okt
Viens no mājokļa centrālajiem elementiem, pie kura ikdienā pulcējas ģimenes, bērni un draugi, ir televizors. Nereti tā veiksmīgai iekļaušanai viesistabas interjerā nākas saskarties ar vairākiem izaicinājumiem.
 
10.okt
Aptuveni 20% senioru (vecumā virs 62) lieto internetu savā mobilajā telefonā. Salīdzinājumā pirms trim gadiem to izmantoja tikai nepilni 5% senioru. Stabili palielinās arī to senioru skaits, kuru rīcībā ir viedtelefoni, kas ļauj gados vecākiem cilvēkiem izmantot mobilā interneta sniegtās priekšrocības. Šobrīd viedtelefonus lieto jau 54% senioru, bet pirms trim gadiem tādu bija tikai 22%.
 
9.okt
Lai mazinātu gadījumu skaitu, kuros mājdzīvnieki paliek bez saimnieka un pajumtes, tirdzniecības centra “Alfa” iniciētās sociālās kampaņas “Mājdzīvnieka mājas ir cilvēks” ietvaros apkopoti padomi, kas var palīdzēt izvērtēt mājdzīvnieku iegādes nepieciešamību.
 
4.okt
Pētījuma ietvaros Latvijas, Lietuvas un Igaunijas iedzīvotājiem tika jautāts, cik bieži tiek veikta automašīnas maiņa un kāds pēdējoreiz bija iemesls. Lūdzot norādīt iemeslu, visu trīs valstu iedzīvotāju biežākā izvēle bija vienāda - Lietuvā (35 procenti), Latvijā (34 procenti) un Igaunijā (30 procenti) atzina, ka automašīnas remonts kļuvis pārāk apnicīgs.
 
4.okt
Interneta lietotāji visā pasaulē joprojām nav iemācījušies efektīvi izmantot paroles, lai aizsargātu sevi tiešsaistē. Kaspersky pētījumi liecina, ka ļaudis apdraud savu drošību internetā, pieņemot nepareizus lēmumus par parolēm un pieļaujot vienkāršas paroļu kļūdas, kam var būt tālejošas sekas.
 
4.okt
Gaisā vēl virmo atvasara, bet arī zelta rudens vairs nav aiz kalniem. Dārzu īpašniekiem tas nozīmē ne tikai krāšņu skatu aiz loga, bet arī cīņu ar kritušajām lapām. Kādam lapu grābšana šķiet patīkama, meditatīva nodarbe svaigā gaisā, citam – uzdevums, ko gribas pabeigt pēc iespējas ātrāk. Kādus darbarīkus izvēlēties kritušo lapu savākšanai, stāsta produktu speciālists Kristaps Krūmiņš.
 
4.okt
Aptaujā* noskaidrots – kamēr tikai nepilni 3% kafijas cienītāju visā pasaulē iegādājas kafiju savās līdzi paņemtajās krūzēs**, Latvijā šādu iespēju izmanto katrs piektais iedzīvotājs, un tikpat daudzi to labprāt izmēģinātu, kaut arī pašlaik šādu paradumu nepiekopj. Galvenais iemesls, kāpēc iedzīvotāji kafijas dzērienus pilda savās krūzēs vai termokrūzēs, ir vēlme atbalstīt dabai draudzīgu dzīvesveidu, samazinot vienreiz lietojamā iepakojuma patēriņu.
 
2.okt
Vai tev šķiet, ka par bišu produktiem jau sen zināms pilnīgi viss? Tā nav! Attīstoties zinātnei un augot tehnoloģiskajām iespējām, izdodas arvien labāk izpētīt vielas, produktus un to lieliskās īpašības. Šis tas svarīgs atklāts arī par medu un bišu maizi.
 
1.okt
Lai arī rudens saistās ar ziedēšanas sezonas izskaņu, šis ir piemērots brīdis, lai paskatītos uz savu dārzu un pagalmu no malas un iekoptu to. Atbrīvošanās no aizlūzušiem zariem, lapu grābšana un apkārtnes iekārtošana ir vien daži no rudens aktuālajiem darbiem.
 
29.sep
Pārtikas atkritumi ir izplatīti Latvijas mājsaimniecībās, 74% Rimi Latvia aptaujas dalībnieki atzina, ka izmet ēdienu 1-2 reizes nedēļā, vien 18% Latvijas iedzīvotāju apgalvo, ka nekad neizmet ēdienu. Kā norādīja aptaujas dalībnieki, augļi un dārzeņi ir visizplatītākie pārtikas produkti, kas nonāk atkritumos (54%), aiz tiem seko mājās gatavota pārtika, kuru izmet 48% mājsaimniecību.
 
25.sep
Teju katram somā vai kabatā glabājas moderns viedtālrunis ar dažādām funkcijām. Piemēram, fotokameru kvalitāte ar katru nākamo viedtālruņa modeli tikai pieaug, tāpēc tās ir teju pielīdzināmas profesionāliem fotoaparātiem. Lai izmantotu šādu kameru potenciālu, noteikti vērts apgūt pāris vērtīgus trikus, kas uzņemtos attēlus padarīs gandrīz ideālus. 
 
24.sep
D vitamīnu nereti sauc par saules vitamīnu. Taisnība! Taču cerēt uz to, ka mūsu, Ziemeļu saule aplaimos ar pietiekamu D vitamīna devu būtu naivi - aptuveni 82% Latvijas iedzīvotāju tā trūkst. Kādēļ ir tik svarīgi sasniegt optimālo šī vitamīna līmeni un kur slēpjas lielā D spēks?
 
23.sep
“Katram daudzdzīvokļu dzīvokļa īpašniekam ir jārūpējas, lai kāpņutelpas būtu noslēgtas, logi salikti, aizvērti un bēniņu telpas būtu ciet. Un temperatūras režīmam jābūt noregulētam atbilstoši savām iespējām maksāt,” RīgaTV 24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” ieteikumus, kā taupīt siltumu un samazināt maksu par to, uzskaita AS "Rīgas siltums" valdes priekšsēdētājs Normunds Talcis.