Praktiski

27.jan
Ziema pie mums ir viltīga - te vienu dienu ir piesalis, bet jau nākamajā - atkusnis, tāpēc braukšana ziemas apstākļos var būt izaicinājums kā jauniem, tā arī pieredzējušiem autovadītājiem.
 
26.jan
Sejas maskas nēsāšana nu jau ir ikdienas norma. Vairums cilvēku atzīst, ka vairs pat nemana tās esamību, taču citādi ir, ja maska jāsalāgo ar brillēm.
 
24.jan
Videi draudzīgs pārtikas iepakojums pēdējos gados kļuvis par pašsaprotamu mērķi ilgtspējīgi domājošu uzņēmumu dienaskārtībā. Taču arvien biežāk diskusiju krustpunktos nonāk paši pārtikas produkti un veids, kā tie iegūti. Mazumtirgotāji cenšas rast dabai pēc iespējas draudzīgākus risinājumus, dodot priekšroku vietējo ražotāju produktiem un saīsinot pārtikas piegādes ķēdes. Kā mūsu ēšanas paradumi ietekmē klimata pārmaiņas, un vai mazas izmaiņas ikdienā var glābt planētu?
 
23.jan
Latvijā strauji pieaug mērķtiecīgi un masīvi kiberuzbrukumi, kuru upuri ir vienkāršie interneta lietotāji un viņu personīgie dati, kā arī uzņēmumi. Kā liecina globālās kiberdrošības firmas "ESET" dati, izplatītākie apdraudējumi internetā pieauguši līdz pat 95%, kas nozīmē to, ka katra interneta lietotāja uzdevums ir apzināties, ka šobrīd ir ļoti liela iespēja kļūt par kibernoziedznieku upuri un ir nepieciešama īpaša piesardzība, lietojot internetu.
 
23.jan
Tehnoloģiju jomā pat viens gads var nest lielas pārmaiņas, jo jaunu risinājumu radīšanai un ieviešanai visā pasaulē tiek veltīti ievērojami resursi. Tieši tāpēc ir skaidrs, ka pēc pieciem gadiem tehnoloģiju loma mūsu ikdienas dzīvē pavisam atšķirsies no tā, kāda tā ir šobrīd. Pateicoties lietu interneta (IoT), 5G un mākslīgā intelekta tehnoloģiju attīstībai, nākamo 5 gadu laikā arvien vairāk cilvēku pasaulē izvēlēsies robotus kā palīgus ikdienas darbos, savukārt rūpniecībā arvien biežāk tos redzēsim, veicot monotonus un bīstamus uzdevumus. Šīs un citas tendences, kas ienāks mūsu dzīvē līdz 2025.gadam, prognozē Huawei tehnoloģiju eksperti.
 
22.jan
Šobrīd pastāvošajā situācijā, ceļošana un lidojumi notiek, bet ievērojami citādāk nekā gadu iepriekš. Aviācijas profesionāļi ir raduši strādāt paaugstinātas drošības apstākļos, kā arī ceļotāji – ievērot dažādus drošības pasākumus. Tomēr šobrīd ir ievesta virkne papildu nosacījumu, lai garantētu drošu un ērtu gaisa satiksmi, kas ierobežotu Covid-19 izplatību, informē Latvijas Aviācijas asociācija.
 
20.jan
Jo zemāks ir termometra stabiņš un garāka nedēļas nogale, jo vairāk problēmu transportlīdzekļu īpašniekiem. Sals ietekmē ne tikai braukšanas, bet arī transportlīdzekļa motora un elektronikas kvalitāti.
 
18.jan
Šogad esam sagaidījuši lielo salu un sniegu, kas nozīmē, ka sniega un ledus kārta klāj ne tikai ceļus, bet arī automašīnas. Tas nozīmē, ka pirms kaut kur doties ar auto, ir nepieciešams veltīt vairāk laika, lai sagatavotos braucienam un attīrītu automašīnu no sniega un ledus.
 
18.jan
Kā liecina Eiropas Patērētāju informēšanas centra un SIA "Gemius Latvia" veiktais pētījums "Latvijas iedzīvotāju preču pirkšanas un atgriešanas pieredze", 56% aptaujāto pēdējā pusgada laikā iegādājušies preces ārzemju tiešsaistes veikalos, infortmē PTAC Patērētāju atbalsta un komunikācijas daļas vadītāja.
 
17.jan
Salam iestājoties, daļa cilvēku atsakās no vingrošanas ārā un pārceļas uz sporta zāli. Taču laikā, kad trenažieru zāļu darbība ir ierobežota, arvien vairāk cilvēku ir sastopami vingrojot ārā arī aukstā laikā. Ja ir nolemts turpināt aktivitātes svaigā gaisā arī aukstās sezonas laikā, jāievēro vairāki drošības pasākumi, lai saglabātu nekaitētu ķermenim.
 
17.jan
Kādu krāsu paleti sienām, tapetēm vai dekoriem izvēlēties 2021.gadā, lai jūsu mājokļa interjers būtu moderns un aktuāls? Veidojot interjeru, ir svarīgi ņemt vērā ne tikai dizaina tendences, bet arī savu personīgo gaumi un vēlmes, lai interjerā izmantotās krāsas bagātina, nevis nomāc jūsu dzīves telpu, atgādina "Kesko Senukai Latvia" kategorijas vadītājs Andris Tēraudkalns.
 
16.jan
Latvijas Ornitoloģijas biedrība atgādina, ka ziemā gulbji un citi ūdensputni bieži mēdz atpūsties uz ledus, īpaši gadījumos, kad blakus ir neaizsalis ūdens laukums. Līdz ar to gulbim, kurš atrodas uz sniega vai ledus un nav acīmredzami savainots, un citiem savvaļas putniem nav nepieciešama cilvēka vai glābēju palīdzība.
 
15.jan
Lai arī pēdējos gados Latvijas ziema nav pārsteigusi ar lieliem mīnusiem un salu, atbilstoši meteorologu prognozēm šajā nedēļas nogalē gaidāms stiprākais sals kopš 2019. gada pirmā ceturkšņa vai pat garākā laika posmā. Prognozēts, ka gaisa temperatūra vietām, galvenokārt valsts austrumu un arī centrālajos rajonos, varētu pazemināties līdz – 20° C, atsevišķos rajonos līdz pat – 24° C. Aukstajā laikā sasildīties palīdzēs elektriskie sildītāji – lai to lietošana nesagādātu nepatīkamus pārsteigumus, AS "Sadales tīkls" aicina pievērst uzmanību to elektrodrošai izmantošanai.
 
9.jan
Par pēdu veselību biežāk tiek runāts siltajā laikā, kad pēdas biežāk ir redzamas citu skatienam. Tomēr tieši ziemas laiks, ko mūsu pēdas daudz vairāk pavada slēgtos apavos, var ietekmēt pēdu un to ādas veselību un labsajūtu. Kā kopt pēdu ādu ziemā? Kā pareizi veikt pēdu vanniņas un kā parūpēties par nogurušu pēdu labsajūtu? Iesaka skaistuma konsultante Natālija Gavriļčenko un farmaceite Zanda Ozoliņa.
 
8.jan
Analizējot attālinātā darba apstākļus, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) un Vidzemes augstskolas zinātnieki secinājuši, ka liela daļa mājas biroju nav atbilstoši iekārtoti un rada dažādas veselības problēmas, tāpēc īpaši svarīgi ir rūpēties par fiziskām aktivitātēm mājas apstākļos. Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) asistente un P.Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas fizioterapeite Dace Driba iesaka vienkāršus vingrinājumus, ko var veikt mājās bez īpaša aprīkojuma.
 
7.jan
Šajā gada aukstajā laikā par savu ādu vajag palutināt vairāk kā jebkad, tomēr visi SPA saloni ciet. Ar šiem paša gatavotajem skrubjiem āda pat nemanīs atšķirību, tā būs pabarota un neticami maiga.
 
31.dec 2020
Lai gan šo pirmssvētku un svētku laiku iedzīvotāji biežāk pavadīs mājās nekā citus gadus, par mājokļu drošību jārūpējas aizvien! Pēdējo mēnešu laikā vairākas zādzības no privātmājām Rīgā un Pierīgā izdarītas, kad saimnieki atradušies mājās, taču bieži vien nebija pietiekami parūpējušies par drošību.
 
30.dec 2020
Droši vien ir dzirdēts par spiegošanas lietotnēm — viedtālruņu novērošanas programmatūrām, kas ir paredzētas kāda ziņojumu, zvanu un citu personas datu slepenai kontrolēšanai. Dažs var nodomāt, ka par tām ir jāuztraucas tikai plaši pazīstamām personām, piemēram, slavenībām, augsta līmeņa politiķiem vai uzņēmējiem, tomēr patiesībā mobilie spiegi var ietekmēt ikviena dzīvi.
 
30.dec 2020
Gada nogalē ikkatrs cenšas radīt īpašu svētku atmosfēru, rotājot māju un aizdedzot svētku ugunis. Taču nereti svētki izvēršas citādi, nekā plānots, jo netiek ievēroti ugunsdrošības noteikumi. Gjensidige Latvija atgādina - atklātu uguni nedrīkst atstāt bez uzraudzības, bet svētku uguņošana ir rūpīgi jāplāno un jāveic ar lielu piesardzību.
 
29.dec 2020
Ņemot vērā valdības noteiktos ierobežojumus, šogad pašvaldības neorganizēs svētku uguņošanu. Aizliegums neattiecas uz privātpersonām, tāpēc pastāv iespēja, ka daudzi cilvēki vēlēsies paši organizēt nelielu uguņošanu. Tas palielina negadījumu risku, tāpēc SIA “Sanitex” drošības dienesta vadītājs, Biznesa augstskolas Turība absolvents Artūrs Āmars sniedz ieteikumus, kas jāņem vērā, lai pirotehnikas lietošana būtu droša un svētki noritētu bez starpgadījumiem.
 
29.dec 2020
Aukstais gada periods vienmēr pieprasa īpašas rūpes par roku ādu – zemā gaisa temperatūra un mitrums ārā, siltais un sausais gaiss iekštelpās ādu izsausina, savukārt šī brīža režīms ar biežo roku dezinficēšanu ir papildu kairinājums, kas grauj ādas aizsargspējas un bojā to. Kāpēc šobrīd ir īpaši svarīgi pievērst uzmanību roku kopšanai un kā šajos apstākļos saglabāt ādas veselību, skaidro farmaceite Ivanda Krastiņa.
 
29.dec 2020
Brīžos, kad operatīvais transports un atbildīgie dienesti steidzas palīgā, lai glābtu kāda dzīvību vai nodrošinātu sabiedrības drošību, ātra un efektīva pārvietošanās ir būtiska. Operatīvie dienesti - Valsts policija (VP), Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) - atgādina, kāda ir pareizā rīcība, lai nestātos ceļā tiem, kas steidzas palīgā, jo katra minūte vai pat sekunde ir no svara.