Praktiski

23.dec 2019
Lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju lielākais izaicinājums, kas saistīts ar Ziemassvētkiem, ir izdomāt un atrast dāvanas– tas parasti sagādā visvairāk galvassāpju. Apkopojot dažādus pētījumu datus, var secināt, ka visdrošākā dāvanu izvēle Latvijas iedzīvotājiem ir praktiskas lietas, bet visvairāk cilvēki nevēlētos dāvanā saņemt tīrīšanas līdzekļus vai arī jebkuru citu dāvanu, kas jau kādreiz kādam bijusi uzdāvināta vai arī pirkta uz parāda.
 
22.dec 2019
Latvijā 54% aptaujāto iedzīvotāju joprojām izvēlas tradicionālo maltīšu pasūtīšanu klātienē restorānā pie kases, nevis klientiem paredzētos digitālos risinājumus, liecina ikgadējā ātrās ēdināšanas restorānu ķēdes "Hesburger" veiktā aptauja par pircēju paradumiem un ātrās ēdināšanas tirgus tendencēm Baltijas valstīs.
 
22.dec 2019
Vientulība ir plaši izplatīta visā pasaulē, arī Latvijā. To apliecina projekta "Parunāsim?" ietvaros veiktā aptauja par vientulības izplatību Latvijas iedzīvotāju vidū*. Vairāk nekā puse (52%) no aptaujātajiem Latvijas iedzīvotājiem ir atzinuši, ka ir jutušies vientuļi vismaz reizi gadā. Gandrīz puse (42%) respondentu ir norādījuši, ka vientulība cilvēku biežāk piemeklē tieši gada aukstajos mēnešos, savukārt 23% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju apgalvo, ka tas notiek svētkos.
 
22.dec 2019
Arvien biežāk daudzviet pasaulē internetā redzamas smaguma segu reklāmas, kas nezinātājos raisa izbrīnu, bet patiesībā tas ir zinātniski pamatots izstrādājums, raksta Popsugar.
 
21.dec 2019
Kaķis un mazulis – abiem vajadzīga uzmanība un rūpes. Bet ko darīt, ja minka kļūst pārlieku ziņkārīgs? Jeb greizsirdīgs? Kā sagatavot mīluli bērniņa ienākšanai ģimenē?
 
21.dec 2019
Ziemassvētku mūzika kalpo ne tikai noskaņai, bet arī mārketinga mērķiem, taču ne vienmēr šāda pieeja attaisnojas, izpētījuši amerikāņu praktiskie psihologi un patērētāju paradumu analizētāji, informē BestLife.
 
20.dec 2019
Līdzās pelēkajiem zirņiem Ziemassvētku galdā jābūt arī pupiņām. Senos laikos cilvēki pupas esot ēduši sausas un vārītas. Ja vēl gaļa un kāds taukumiņš klāt – tad pavisam labi. Šodien meklējam interesantākus veidus, kā pagatavot daudzkrāsainās pupas un pupiņas, kas audzētas tepat Latvijā vai mērojušas tālu ceļu no citām zemēm. Pasaulē ik gadu izaudzē ap 20 miljoniem tonnu pupiņu. Kādu puskilogramu no tām Ziemassvētkos un Vecgada vakarā, iespējams, pieveiks arī vidējā latviešu ģimene.
 
19.dec 2019
Ik gadu svētku laikā pieaug cietušu, satraukuma pārņemtu un tā rezultātā arī pazudušu mājdzīvnieku skaits: dzīvnieki sabīstas no uguņošanas trokšņiem, pārēdas svētku gardumus vai savainojas rotaļājoties. Kas būtu jāzina suņu un kaķu saimniekiem, lai svētkus pavadītu bez raizēm par mājdzīvnieku veselību un drošību, stāsta kluba “Rimi Mājdzīvniekiem” mājdzīvnieku veselības eksperte, sertificēta veterinārārste Anete Kalniņa.
 
19.dec 2019
Kad visa diena jāpavada birojā, sēžot pie datora, tas nāk par labu karjerai, taču ne veselībai. Aptuveni puse sēdošā darba darītāju ar laiku tiek pie liekā svara un jūt, ka pēcpusei krēslā kļuvis par šauru. Mazkustīgums nāk par sliktu mugurai, locītavām, kāju vēnām un faktiski visam ķermenim, jo daba to tomēr radījusi kustībai. Strādājot pie datora, cieš arī acu veselība. Labi, ja no darba brīvajā laikā var apmeklēt sporta klubu, baseinu vai vismaz pavingrot mājās. Taču ir dažas lietas, ko ikviens darbinieks var pasākt birojā, lai padarītu kustīgāku un veselīgāku savu ikdienu.
 
19.dec 2019
Ziemassvētki un Jaunais gads ir laiks, kad teju katrā mājā norisinās svinības, tiek dedzinātas sveces, kurinātas krāsnis un pirtis, gatavoti dažādi ēdieni, kā arī svētki padarīti krāšņāki ar pirotehnisko izstrādājumu palīdzību. Lai šie svētki nepārvērstos traģēdijā, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina cilvēkus neaizmirst par drošību.
 
19.dec 2019
Katrā mājoklī vismaz viens dūmu detektors - Latvijas realitāte jau no 2020. gada 1. janvāra. Kā uzsver speciālisti, ne mazāk svarīga par pašas ierīces esamību ir tās pareiza novietošana telpās. Kur izvietot dūmu detektorus un kur to nebūtu ieteicams darīt, skaidro apdrošināšanas akciju sabiedrības BALTA (PZU grupa) Fizisko personu īpašuma produkta vadītāja Līva Bogdanova.
 
18.dec 2019
Ziemassvētku un Jaunā gada sagaidīšanas laiks šogad mūs lutinās ar vairākām brīvdienām. Plānojot nedēļas nogali vai svētku atpūtu, ir vērts apmeklēt tepat kaimiņos esošo Tallinu ar tās brīnišķīgo Ziemassvētku tirdziņu, plašo kultūras vietu klāstu un ēdienu piedāvājumu. Lai padarītu jūsu apmeklējumu vieglāku un aizraujošāku, apkopojām 5 vietas, kuras nevajadzētu palaist garām šajā vienlaikus inovatīvajā un noslēpumainajā viduslaiku pilsētā ziemeļos. Un pats labākais –  tās visas atrodas pastaigas attālumā viena no otras!
 
15.dec 2019
Paspēt visus darbus, sagādāt dāvanas mīļajiem, izpušķot māju un parūpēties par svētku mielastu… Pirmssvētku laikā darāmo darbu saraksts ir tik garš! Un, protams, pašos svētkos vēlamies izskatīties īpaši labi. Kā parūpēties par ādu, lai svētku grims labi izskatītos? Kā kopt ādu pēc svinībām, lai tā ir vesela un skaista? Padomos dalās skaistuma konsultante Natālija Gavriļčenko.
 
14.dec 2019
Tikko no krāsns izņemts cepetis, štovēti kāposti, cepti kartupeļi un mērce – tas ir ierasts ēdiens uz ģimenes svētku galda, kuram pēc mirkļa seko vēl saldais ēdiens, salāti, dažādas uzkodas un dzērieni. Taču, ja ģimenē kādam ir cukura diabēts, var rasties jautājumi - ko lai gatavo, kādus produktus izvēlēties? Vai jāatsakās no visiem kārumiem? Patiesībā atbildes uz šiem jautājumiem nebūt nav tik sarežģītas. Cukura diabēta pacientam piemērotu maltīti var ēst visi ģimenes locekļi, un tas nenozīmē, ka jāatsakās no deserta.
 
13.dec 2019
Viņas vizītkartē rakstīts: reputācijas vadības uzņēmuma Lejiņa & Šleiers vecākā partnere. Vēl viņas vārds asociējas ar tādiem projektiem kā Digital Freedom Festival un Oratore. Meita, māsa, sieva, uzņēmēja, biznesa partnere – visi šie apzīmējumi ir par viņu. Sevi viņa nebaidās nosaukt par feministi. Rozā kedās ieautās kājas šūpodama, sarunas laikā nolako spilgti sarkanus nagus, pieskaņotus tikpat sarkanām lūpām. Lieliem, skanošiem auskariem ausīs viņa salauž visus stereotipus par biznesa sievietēm. Jo tāda ir Dagnija Lejiņa.
 
13.dec 2019
Modernās tehnoloģijas atvieglo ceļošanu, taču reizē arī rada lielākus riskus. Lai ceļojums būtu veiksmīgs, nedrīkst aizmirst ne par savu, ne arī par savu datu drošību, atrodoties tālu no mājām.
 
12.dec 2019
"Ziemas mulčas galvenais uzdevums ir pasargāt augus dārzā līdzīgi kā mežā, kur nobirušās lapas pilnībā nosegušas zemsedzi, un neviens augs nav stresā par gaidāmo ziemu," augu mulčēšanai ieguvumus uz ziemu skaidro Māris Narvils, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) vecākais dārzkopības eksperts.
 
12.dec 2019
Laiks mums visiem ir iedalīts vienādi, tikai jautājums: "Kā mēs to tērējam?" Sistemātiski veltot noteiktu laiku dienas, nedēļas, Jaunā gada un pat nākamās piecgades plānam, var sasniegt iecerēto, pieredzē dalās starptautiski sertificēta personīgās izaugsmes trenereEvija Šalte-Novicka.
 
11.dec 2019
73% respondentu uzsver, ka ir patīkami saņemt dāvanas Ziemassvētkos, tomēr tas neesot obligāti, savukārt 27% aptaujāto norādīja, ka šie svētki nav iedomājami bez dāvanām, liecina Biznesa augstskolas Turība veiktā aptauja. 24% aptaujas dalībnieku Ziemassvētkos vēlas saņemt paštaisītu, īpaši viņiem veidotu dāvanu, piemēram, dekoru, našķi vai apģērbu, 23% vēlas biļetes uz kultūras pasākumu, savukārt 20% - ceļojumu.
 
11.dec 2019
Lai veicinātu sabiedrības, jo īpaši bērnu un jauniešu, izpratni par pieaugošā sadzīves atkritumu daudzuma problemātiku, Vidzemes plānošanas reģions ir izstrādājis atkritumu audita rīku, kas palīdz izvērtēt atkritumu tvertnes saturu. Arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija nule uzsākusi kampaņu "Izmests nav pazudis", kas pievērš uzmanību pārtikas atkritumiem un saistītajam pārtikas iepakojumam.
 
9.dec 2019
Daudzi no mums piekritīs, ka šī intensīvā svētku sezona ir veselīgās ēšanas lamatas. Darba balles, pasēdēšanas draugu lokā un, protams, svinības kopā ar ģimeni. Neveselīgās un kārdinošās opcijas ir burtiski degungalā un ne katram izdodas turēties pie sava ierastā ēšanas plāna. Dr. Federa Vācijas-Latvijas Kardioloģijas Privātprakses uztura speciāliste Linda Federa mierina, ka nav vērts plinti mest krūmos, bet gan ievērot dažus ieteikumus, lai svētku sezonā vienīgā lieta, ko uzņemt, ir ciemiņi mājās, ne liekie kilogrami .
 
8.dec 2019
Gatavojoties Ziemassvētkiem, nereti tieši dāvanas vīriešiem atrast un izvēlēties ir grūtāk. Ja sieviešu vēlmju saraksts ir garš un veikalu piedāvājums plašs, tad atrast labāko veidu, kā iepriecināt vīrus, tēvus un draugus, kas visu nepieciešamo bez lielas domāšanas ir paši sagādājuši, mēdz būt ievērojami sarežģīti. Izvērtējot populārākos un interesantākos šī gada iedzīvotāju pirkumus, apkopotas dāvanu idejas, piemeklējot tās atbilstoši vīriešu interesēm.