Praktiski

10.okt
Šoruden aukstam laikam iestājoties agrāk nekā ierasts, daudzviet gan daudzdzīvokļu namos, gan privātmājās apkures sezona uzsākta jau septembrī. Diemžēl tās sākums ik gadu iezīmē paaugstinātu noslodzi ugunsdzēsējiem, kas saistīta ar nepienācīgi apsaimniekotām ēku apkures sistēmām. Gjensidige Latvija atgādina, ka ugunsnelaimes un citas ar apkures sistēmām saistītas avārijas iespējams novērst, laicīgi un pareizi sagatavojoties apkures sezonai.
 
10.okt
Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde (EFSA) īsteno kampaņu, kuras ietvaros vērš iedzīvotāju uzmanību uz svarīgiem pārtikas drošības aspektiem. Viena no tēmām, kas tiek aktualizēta Latvijā, ir par akrilamīdu.
 
10.okt
Palielinoties tendencei iepirkties internetā, ko pēdējā laikā tikai pastiprinājusi Covid-19 pandēmijas izplatība, nesnauž arī krāpnieki, turpinot radīt aizvien jaunus viltus interneta veikalus.
 
9.okt
Tāpat kā plastmasa, stikls, elektropreces un citu kategoriju atkritumi, arī nepareizi utilizētas pannas, katli vai dažādi metāla virtuves piederumi var radīt būtisku vides piesārņojumu, tādēļ ir svarīgi no tiem atbrīvoties atbildīgi, proti, nododot pārstrādei, uzsver virtuves piederumu un aksesuāru ražotāja "Fissman" vadītāja Latvijā Kristīne Giņko.
 
3.okt
Lielākā daļa cilvēku zina, ka pirms jebkura treniņa uzsākšanas ir nepieciešama 5 – 10 minūšu iesildīšanās, kas palīdz sagatavot ķermeni fiziskām aktivitātēm. Taču daudzi nezina vai arī nepievērš pietiekamu vērību tam, ka arī pēc treniņa ir nepieciešams veikt noteiktus vingrinājumus, palīdzot ķermenim uzsākt atkopšanās procesu. Eksperts – skriešanas treneris Andris Ronimoiss skaidro, kā pareizi noslēgt treniņu, lai tas nekaitētu veselībai.
 
3.okt
Telefonkrāpnieki masveidā sākuši jaunu krāpšanas metodi, kopējot un izmantojot eksistējošus Latvijas mobilo telefonu numurus, informē "Bite".
 
2.okt
Katru gadu kosmētika tiek pilnveidota, un līdzekļi  lūpu, acu un ādas izdaiļošanai kļūst arvien noturīgāki. Nepienācīgi notīrīta kosmētika ar laiku var būtiski pasliktināt ādas stāvokli un paātrināt ādas novecošanos.
 
1.okt
Patērētāju izvēli pārtikas produktu iegādē ietekmē vairāki faktori, taču būtiskākie ir produkta cena, produkta veselīgums un tā ražošanas ietekme uz vidi, šodien Latvijas izcelsmes pārtikas produktu zīmola "Novada garša" konferencē "Vietējie produkti - nākotnes virzītājspēks" sacīja pētījumu kompānijas "Baltic Studies Centre" pētnieks Miķelis Grīviņš.
 
1.okt
Septembra beigās visā pasaulē atzīmē Pārtikas atkritumu dienu, aicinot rūpīgāk pārdomāt savus iepirkšanās paradumus un lietderīgi izmantot visu iegādāto pārtiku, arī ēdienu atlikumus, lai pēc iespējas mazāk pārtikas nāktos izmest atkritumos.
 
30.sep
Latvija otrdien saņēmusi vēl 19 200 ražotāja "Johnson & Johnson" vakcīnas devas. Tās tiks novirzītas visu iedzīvotāju grupu vakcinēšanai ģimenes ārstu praksēs, ārstniecības iestādēs, vakcinācijas punktos tirdzniecības centros un izbraukumu vakcinācijai.
 
29.sep
Valsts zemes dienesta paspārnē atrodas viena no lielākajām valsts digitālo datu krātuvēm. Tajā pieejamā informācija ilgus gadus ir bijusi pieejama vien par maksu, vēsta ReTV. Jau nākamā gada sākumā plašākai sabiedrībai varētu būt pieejams adrešu reģistrs.
 
26.sep
Sajūta, kad desmito reizi tiek lasīts viens un tas pats, mēģinot atcerēties informāciju, taču domās tukšums, nav patīkama. Labā ziņa – atmiņu var trenēt ar dažādiem informācijas apstrādes paņēmieniem, tādēļ eksperti dalās ar ieteikumiem, ko darīt ar informāciju, lai to būtu vieglāk atcerēties.
 
19.sep
Vasara pagājusi, bet mūsu spēkos ir to paildzināt! Ziedoša pļava mājās pat ziemā? Svaigi garšaugi jebkurā gadalaikā? Eksotiski augi un krāšņi ziedi, kad pasauli aiz loga pārņem rudens? Kā likt vasarai zaļot jūsu mājokļos, stāsta  speciāliste Līna Spure.
 
19.sep
Ogas apvienojumā ar ceptiem sīpoliem, sarkanvīnu un sinepēm lieliski papildina steiku vai citus gaļas ēdienus.
 
19.sep
Internets ļauj vienā mirklī saņemt daudz vērtīgas informācijas un bērniem tas kalpo ne tikai par izglītošanās, bet arī izklaides avotu.
 
18.sep
Daudz un dažādi mīti tiek dzirdēti katru dienu un neapšaubāmi ikkatrs no mums ir vismaz reizi dzīvē kādam no tiem noticējis. Vairums no tiem izrādās nepatiesi, vietā nākot jauniem un vēl pārspīlētākiem apgalvojumiem.
 
18.sep
Arvien biežāk dzirdam speciālistu ieteikumus par to, ka dažādi ausu tīrīšanas ieradumi, piemēram, vates kociņu lietošana, var būt kaitīgi mūsu ausīm un dzirdei. Kā zināt, vai, tīrot ausis ierastajā veidā, nenodarām tām pāri? Kā drīkstam tās pareizi tīrīt un kādos gadījumos ir noteikti jādodas pie speciālista, konsultē farmaceite Ļubova Blaževiča.
 
17.sep
Sulīgi biskvīti ar kanēļa un vaniļas aromātu, riekstiem un rozīnēm, biezs krēmsiera pildījums – ideāla kombinācija! Neticami maigs, gards un oriģināls deserts kļūs par ģimenes iecienītāko, bet draugi lūgs dalīties ar recepti.
 
16.sep
Pagatavo mīkstus, maigus un smaržīgus ābolu cepumiņus, kas rudenī un ziemā atgādinās vasaru. Ja ģimenei garšo mājās cepti gardumi, noteikti gatavo uzreiz divas porcijas.
 
14.sep
Sekojot baristu trendiem pasaulē, iesakām izmēģināt kādu no četriem kafijas dzērieniem ar rudens garšu, lai ikdienišķo kafijas baudīšanu padarītu interesantāku.
 
11.sep
"Sērfojot" internetā, ne katrs no mums aizdomājas par to, vai un cik lielu ietekmi patērētie interneta dati var atstāt uz dabu. Taču šobrīd - interneta un tehnoloģiju uzplaukuma laikmetā - tam, cik zaļi ir dati, ko ikdienā lietojam, ir lielāka nozīme kā jebkad agrāk.
 
10.sep
Tēva diena ik gadu tiek atzīmēta septembra otrajā svētdienā.