Praktiski

27.jun
Ir iestājies ilgi gaidītais skolēnu brīvlaiks ar jautrām rotaļām un neaizmirstamiem piedzīvojumiem. Taču diemžēl joprojām ne visi bērni zina, ka droša peldēšanas vieta ir ūdenstilpe ar zīmi "Peldēties atļauts" vai ka nedrošas situācijas gadījumā ir jāzvana 112, liecina zināšanu pārbaudes testa rezultāti, kuru mācību gada izskaņā pildīja bērni līdz 12 gadu vecumam visā Latvijā.
 
26.jun
Lielākā daļa jeb 77% Latvijas iedzīvotāju, vecumā no 18 līdz 75 gadiem, uzskata, ka viņiem būtu nepieciešams papildināt savas digitālās prasmes, lai spētu efektīvāk strādāt ar pieejamajām jaunākajām tehnoloģijām.
 
26.jun
Pandēmijas ierobežošanai ieviesto ierobežojumu un attālināto pakalpojumu un e-komercijas straujas attīstības apstākļos būtiski pieaudzis interneta lietotāju skaits Baltijas valstīs.
 
25.jun
Nekustamā īpašuma atrašanās vieta un tuvākā apkaime ir viens no izšķirošajiem faktoriem, pieņemot lēmumu par jauna mājokļa iegādi. Kā noteikt, vai apkārtne, kurā noskatīts mājoklis, būs atbilstoša pircēja vajadzībām un vēlmēm, skaidro mājokļu kreditēšanas eksperts Kaspars Sausais.
 
25.jun
Aptaujā noskaidrojies, ka astoņi no desmit Latvijas iedzīvotājiem izvēlas dzīvot ilgtspējīgāk, ikdienā dažādos veidos taupot resursus. Tomēr daudzi aptaujas dalībnieki uzskata, ka dzīvot dabai draudzīgāk traucē nesakārtota infrastruktūra, ka tas ir dārgi vai pārāk laikietilpīgi. Vides eksperts un IKEA interjera dizaina speciālists stāsta, kā dzīvot zaļāk pavisam vienkārši, turklāt samazinot tēriņus.
 
24.jun
Smart-ID autentifikācijas rīka uzturētāja uzņēmuma SK ID Solutions veiktajā aptaujā bažas rada fakts, ka Latvijas iedzīvotāji vieglprātīgi izturas pret autentifikācijas rīka izvēli. Tajā pat laikā viņi par vienu no svarīgākajiem rīka izvēles faktoriem nosauc drošību. 10% arī atzīst, ka ir iekrituši krāpnieku nagos.
 
23.jun
Latvijā vairums jeb 70% sabiedrības domā par savu ietekmi uz vidi. Turklāt puse aptaujāto cilvēku norāda, ka iesaistās ietekmes uz vidi mazināšanā, šķirojot atkritumus, sekojot ūdens un elektrības patēriņam, kā arī veicot pārdomātus pirkumus, noskaidrots alus darītavas un bezalkoholisko dzērienu ražošanas uzņēmuma "Cēsu alus" un kompānijas "Norstat" veiktā pētījumā.
 
23.jun
Gada īsākajā naktī zied ne tikai pļavas un papardes, bet arī līgotājas. TC “Alfa” un stiliste Laura Valuta apkopojuši ieteikumus, kas jāņem vērā, ja gada maģiskāko nakti vēlies aizvadīt patiesi modīgi.
 
23.jun
Nākamnedēļ visā Latvijā svinēsim Līgo un Jāņu dienu, kad cilvēki atpūtīsies dabā, peldēsies, kurinās ugunskurus un grilus. Šogad svētku laikā daudziem būs piecas brīvdienas, tāpēc Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) atgādina drošības pamatnoteikumus, kurus jāievēro, lai svētkus un brīvdienas neaptumšotu traģiski nelaimes gadījumi.
 
23.jun
Sagaidot vasaras saulgriežus un svinot latviešu gadskārtas svētkus Līgo, varam pieredzēt īpaši skaistas dabas ainavas, krāšņas debesis un miglas peldes pļavās. Lai notvertu īstos svētku mirkļus vairs nav nepieciešama profesionāla kamera - galvenais, lai viedtālrunis ir pie rokas.
 
23.jun
Latvijā Jāņu ir piecreiz vairāk nekā Līgu, taču uz ceļiem tautiskākā vīriešu kārtas vārda "nēsētāji" galvassāpes citiem ceļu satiksmes dalībniekiem un darbu policistiem sagādā nesalīdzināmi biežāk.
 
23.jun
Vasaras saulgrieži jeb Līgo svētki šogad ir īpaši, jo tos varēsim sagaidīt plašākā ģimenes, draugu vai citu cilvēku lokā ievērojot epidemioloģiskās prasības. Tāpēc jo īpaši svarīga ir piesardzība šajā svētku laikā. Lai Līgo svētki tiktu aizvadīti bez starpgadījumiem, "Drošības profesionāļu asociācija" valdes loceklis, Biznesa augstskolas Turība absolvents Mārtiņš Melnis sniedz dažus ieteikumus drošai svētku pavadīšanai.
 
23.jun
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi aicina svētkus pavadīt droši, jo, kā liecina dienesta dati, diemžēl Jāņos traumu un nelaimes gadījumu skaits pieaug divkārt un ik gadu ar dažādām traumām NMPD mediķi slimnīcā nogādā pat vairāk nekā 300 cilvēkus.
 
22.jun
Jāņuzāles ir vasaras saulgriežu būtisks elements: ar tām tiek pīti vainagi un izdaiļota māja un sēta, turklāt iet lūkoties un iegūt savvaļas augus ir brīnišķīga pieredze pati par sevi. Kāpēc procesa noslēgumā ir svarīgi rūpīgi nomazgāt rokas? Kas plūcams un kas atstājams? Latvijas Dabas fonda eksperti ir apkopojuši, kas jāņem vērā, vācot jāņuzāles.
 
21.jun
Līgo svētki ir vieni no populārākajiem latviešu svētkiem, neizpaliek ne ugunskurs, ne bagātīgi klāts galds. Kā, svinot Līgo svētkus, padomāt ne tikai par tradicionālajām aktivitātēm un to, ko likt galdā, bet arī par to, lai svinēšana ir dabai draudzīga?
 
21.jun
Plānojot pārtikas produktu pirkumus Līgo svētkiem, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) aicina uzmanību pievērst pārtikas produktu derīguma termiņam un iegādāties tikai tādus produktus un tādā daudzumā, cik var paspēt izlietot derīguma termiņa ietvaros.
 
20.jun
Sūtītāja e-pasta adrešu viltošana ir falsificētu e-pasta adrešu, kas izskatās īstas, izveide, lai piespiestu maldinātos lietotājus rīkoties uzbrucēju labā. Tas var ietvert ļaunprogrammatūru lejupielādi, piekļuves nodrošināšanu sistēmām vai datiem, personas datu sniegšanu vai naudas pārskaitīšanu.
 
19.jun
Ērču pārnēsātās slimības suņiem ir tēma, kas aktualitāti nezaudē gadu no gada. Pārsteidzoši, ka tik mazs organisms kā ērcei spēj sagādāt tik daudz problēmu. Ērces mūsu dabas apstākļos un silto ziemu ietekmē ir braši savairojušās un sastopamas ne tikai laukos, mežos un piejūrā, bet gana daudz arī pilsētās, jo tām pietiek ar pāris centimetru garu zāli, lai no tās pieķertos sunim un spētu nodarīt lielu kaitējumu. Jāņem vērā, ka pasargāt savu draugu būs vienkāršāk, nekā cīnīties ar ērču pārnēsāto slimību sekām - daļa no tām ir drauds ne tikai suņa veselībai, bet arī dzīvībai, skaidro veterinārārste un Rimi Mājdzīvniekiem eksperte Anete Kalniņa.
 
18.jun
Mēs bieži mēdzam teikt, ka dzīvojam tehnoloģiju laikmetā. Attīstība ir straujāka nekā jebkad, un arvien jauni rīki tiek izmantoti teju visās nozarēs.
 
13.jun
Lai zāle būtu zaļāka un debesis zilākas ne tikai nostalģiskās atmiņās, bet arī nākotnē, būtiska nozīme ir ne vien atkritumu šķirošanai, bet arī atkritumu apjoma mazināšanai un pārstrādei.
 
13.jun
Jaunais dzīvesveids ir dzīvot mājās vairāk nekā jebkad agrāk. Un gribas, lai ir mājīgi, lai mājās būšana dara laimīgu un priecīgu, vai ne? Nav brīnums, ka viena no tendencēm, kas spilgti iezīmējās pagājušajā gadā, ir aizraušanās ar telpaugiem, īpaši pilsētnieku vidū. Kā augi var palīdzēt justies labāk?
 
12.jun
Kurš gan kaut reizi nav ilgojies pēc vasaras ziemas spelgonī vai balta, mirdzoša sniega vasaras tveicē! Laika apstākļus aiz loga ietekmēt nevaram, toties varam likt savā interjerā valdīt jebkuram gadalaikam.