Praktiski

22.aug
Kad bērniem sākt mācīt rīkoties ar naudu? Kad ir īstais laiks kabatas naudai, vai tiešām bērnam vajag savu norēķinu karti? Kā iemācīties sakrāt un saprast, ka iztērētie līdzekļi nākamajā dienā neuzradīsies atkal paši no sevis?
 
21.aug
Raža novākta un puķes nozied? Tas nebūt nenozīmē, ka par dārzu var aizmirst līdz nākamajam gadam. Kaut arī lielākie stādīšanas darbi dārzā veicami pavasarī, augsne jāsagatavo ziemas sezonai. Mēslošana vasaras izskaņā bagātinās augsni, lai pavasarī uzreiz varētu ķerties pie stādīšanas. Kas dārza labā paveicams vasaras izskaņā un kādu rudens mēslojumu izvēlēties, augu speciāliste Līna Spure.
 
19.aug
Spānijas kailgliemezis ir ierindots starp simts visinvazīvākajām sugām (vietējās sugas apdraudoša svešzemju suga) Eiropā.
 
17.aug
Iestājoties pubertātei un tīņu vecumam, ierasti atsaucīgie un smaidīgie bērni piedzīvo nozīmīgas fizioloģiskas un psihoemocionālas pārmaiņas. Tā rezultātā nereti notiek attālināšanās no vecākiem, pieaug konfliktu riski, tīņiem veidojas saasināta pasaules uztvere, kā arī parādās vēlme pēc brīvības un pozitīva vienaudžu vērtējuma. Sīkāk par tīņu vecuma raksturojumu un to, kā šo vecumu veiksmīgi pārdzīvot, stāsta eksperte, sistēmiskā ģimenes psihoterapeite un pedagoģijas doktore Maija Biseniece.
 
16.aug
Straujiem soļiem tuvojas vasaras beigas, kad, iespējams, sāk aptrūkties idejas, kā lietderīgi un interesanti pavadīt laiku ar bērniem.
 
15.aug
Lasīšanas veicināšanas projekts “Bibliotēka” uzsācis jaunu video sēriju “Iemīlēt grāmatu!”, kurā astoņas Latvijas ģimenes atklāj veidus, kā bērniem iemācīt mīlestību pret grāmatu jau mazotnē. Katrā video burtu apguve un lasītprasme atspoguļota mazliet citā gaismā, sniedzot idejas un paraugu vecākiem, kuru bērni pašreiz mācās lasīt vai veido savus lasīšanas paradumus.
 
14.aug
Šobrīd gan dārzā, gan mežā sastopamās ogas un garšaugi ir ne vien gardi, bet arī vitamīniem, organiskajām skābēm, minerālvielām un antioksidantiem bagāti, tāpēc to lietošana ikdienā palīdz stiprināt veselību. Visu svaigā veidā nav iespējams apēst, tādēļ ziemas periodā ir vērts šos vērtīgos produktus iekļaut uzturā saldētā, kaltētā vai žāvētā veidā. Vairāk par to, kas jāņem vērā, sagatavojot ogas un garšaugus lietošanai ziemā, skaidro farmaceite Laila Zālīte.
 
11.aug
"Krastu mača” gaidās Renārs Zeltiņš iesaka vienkāršas ikdienas izvēles, lai fiziskā forma nekad nepieviltu.
 
11.aug
Pērn Latvijas ūdeņi paņēma 96 cilvēku dzīvības. Diemžēl šogad no ūdenstilpēm izcelti jau 80 bojāgājušie, un gads vēl tikai pusē. Izdzisušās cilvēku dzīvības turpina akcentēt problēmu, kura pretstatā ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo statistikai valsts līmenī ik gadu tiek klusu nolikta malā: Latvijas iedzīvotāju peldētprasme un izpratne par drošību pie ūdens ir kritiski nepietiekama.
 
9.aug
Nav šaubu, ka līdz ar koronavīrusa pandēmijas beigām pasaule vairs nebūs tāda, kāda tā bija iepriekš. Viena no jomām, kur izmaiņas notiek mūsu acu priekšā, ir ceļošana ar auto, kas tagad kļuvusi ārkārtīgi populāra. Kamēr lidostas ir slēgtas, lidojumu galamērķu skaits - ierobežots, bet cita veida sabiedriskais transports nav īpaši pievilcīgs, aizvien vairāk ģimeņu metas piedzīvojumos uz četriem riteņiem.
 
8.aug
Apgrūtinātā ceļošana, sociālās distancēšanās dēļ ierobežotās masu izklaides iespējas un citas koronavīrusa pandēmijas ienestās izmaiņas dzīvē koriģējušas sabiedrības tēriņu paradumus. Tagad cilvēki visvairāk naudas aizņemas automašīnas iegādei un mājokļa remontam, liecina specializētās kredītu bankas Bigbank dati.
 
7.aug
Kā liecina “Fazer Latvija” un pētījumu aģentūras “Norstat” veiktais pētījums*, 29,3% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 – 74 gadu vecumam baltmaizi saista ar tās patīkamo garšu. Savukārt 27% iedzīvotāju uzskata, ka baltmaizi raksturo tās mīkstums, kukulīša forma (10%), baltums (9,3%), gaisīgums un vieglums (7,7%), kā arī svaigums (5,3%).
 
7.aug
Mūsu attiecības ar naudu nav vienkāršas. Tās lielā mērā veido gan mūsu ģimenes pieredze, gan naudas kultūra mums apkārt. Turklāt tās mainās, tāpēc parunāsim par galvenajiem posmiem sievietes attiecībās ar naudu viņas dzīves cikla laikā.
 
3.aug
Bīstamā augu karantīnas slimība - bakteriālā iedega - šogad līdz šim kopumā konstatēta trīs vietās Latvijā - Dobeles, Nīcas un Daugavpils novados, informēja Valsts augu aizsardzības dienestā (VAAD).
 
2.aug
Saskaņā ar automobiļu, autobūves un tehnoloģiju nozares ekspertu konsultatīvās padomes "Izjūtas uz jūdzi" prognozi tagad savienojamība ir iebūvēta 48% jaunu automobiļu visā pasaulē, bet līdz 2030.gadam šis skaitlis pieaugs līdz 96% (satīkloti auto / connected cars). Pārskatā arī teikts, ka klientu vēlmes mainās no vienkāršām viedtehnoloģijām uz satīklotiem pakalpojumiem, ieskaitot automobiļa apkopi.
 
2.aug
Nule kā pasaule ir piedzīvojusi trīs ievērojamus kiberdrošības draudus. Tādu atpazīstamu personību kā Obamas, Maska un Geitsa "Twitter" konti tika uzlauzti ar mērķi veicināt krāpniecību ar "Bitcoin". Ar vīrusu inficēta kriptovalūtas lietotne vāca "Apple Mac" datoru lietotāju finanšu datus. Savukārt septiņi virtuālo privāto tīklu servisu sniedzēji nopludāja datus par vairāk nekā 20 miljoniem lietotāju. Tas viss liek domāt, ka neviens nav drošs kiberuzbrukuma priekšā, turklāt internetā valstu robežas nepastāv - šie uzbrukumi varēja skart arī Latvijas iedzīvotājus. Kā pārliecināties, vai neesi kļuvis par krāpniecības upuri un kā kopumā sevi pasargāt no potenciāliem kiberuzbrukumiem un vīrusiem? To skaidro drošības programmatūras "ESET" tehnoloģiju konsultants Egils Rupenheits un "LDC Datortehnika" IT iekārtu speciālists Kārlis Kalns.
 
1.aug
Ledusskapis ir jebkura mājokļa neatņemama sastāvdaļa, kur tas darbojas bez pārtraukuma. Pārpildīts ledusskapis, nepareiza produktu izvietošana un uzglabāšana –tikai dažas no kļūdām, ko nereti ikdienā pieļaujam, ietekmējot gan ledusskapja darbību, gan produktu kvalitāti. Lai no tām izvairītos, eksperti dalās interesantos padomos par ledusskapja lietošanu ikdienā par ko, iespējams, nebijāt pat aizdomājušies.
 
31.jūl
Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) aicina iedzīvotājus neaizmirst par drošību un atbildību, gan nomājot piepūšamās rotaļu iekārtas, gan izmantojot publisko pakalpojumu sniedzēju piedāvātās atrakcijas,  informēja PTAC Patērētāju atbalsta, sabiedrības informēšanas un komunikāciju daļas vadītāja Sanita Gertmane.
 
27.jūl
Ja dzīvojamo namu telpas no ziņkārīgiem skatieniem slēpj aizkari vai žalūzijas, dārzos un pagalmos līdzīgu funkciju veic dzīvžogi. Kādus augus izvēlēties biezas, krāšņas dabiskās sienas veidošanai un kā dzīvžogu pareizi kopt, lai tas ne tikai norobežotu teritoriju, bet arī priecētu saimnieku un garāmgājēju acis, stāsta augu speciāliste Līna Spure.
 
26.jūl
VAS Latvijas autoceļu uzturētājs (LAU) informatīvās kampaņas "Nebrauc man virsū" sociālā eksperimenta laikā novērots, ka remontdarbu un ceļu uzturēšanas darbu laikā daļa no transportlīdzekļu vadītājiem pārkāpj ceļu satiksmes noteikumus, tādējādi apdraudot savu, citu satiksmes dalībnieku un darbinieku drošību. Lai gan attiecīgie ceļu posmi aprīkoti ar ātruma ierobežojumu un brīdinājuma ceļa zīmēm, tomēr 53% autovadītāju tās neievēro, liecina LAU veiktā aptauja. Lai mazinātu ceļu satiksmes negadījumu risku, kā arī atgādinātu par drošu pārvietošanos remontdarbu un ceļu uzturēšanas posmos, Drošas braukšanas skolas eksperts Edmunds Ozolnieks apkopojis piecus svarīgākos padomus, kas noderēs ikvienam autovadītājam.
 
25.jūl
Kas jāievēro mūsdienu pircējiem, kuri preces iegādājas internetā?
 
24.jūl
Lai gan daudz tiek runāts par privāto datu zādzībām vai krāpšanu internetā, kopumā interneta lietotāji, joprojām ir vieglprātīgi attiecībā par to, ka paši plaši sniedz ziņas par sevi un saviem tuvajiem sociālajos tīklos, kas rada draudus pašu un citu datiem.