Praktiski

23.jan
Saskaņā ar valdības pieņemto lēmumu, no 25.janvāra publiskās vietās drīkstēs lietot tikai medicīniskās maskas vai ne zemākas klases kā FFP2 respiratorus bez vārsta. Daudzkārt lietojamās auduma sejas maskas publiskās vietās lietot vairs nevarēs. Pieņemto noteikumu rezultātā radīsies ievērojams apjoms vienreizlietojamu plastmasas izstrādājumu - izlietotu masku un respiratoru -, par kuru vairumam iedzīvotāju trūkst izpratnes, kā tās pareizi utilizēt pēc izlietošanas.
 
21.jan
Bērnu klīniskā universitātes slimnīca (BKUS) izstrādājusi rekomendācijas vecākiem, ja bērns inficējies ar jauno koronavīrusu.
 
16.jan
Šī gada 1.janvārī stājās spēkā izmaiņas dabas resursu nodokļa likmē par nešķiroto atkritumu apglabāšanu poligonos, kas ietekmē arī izmaksas par atkritumu izvešanu iedzīvotājiem un uzņēmumiem.
 
15.jan
Centrālās statistikas pārvaldes publiskotie dati liecina, ka 2021. gada decembrī attiecībā pret 2020. gada decembri vidējais pakalpojumu un preču cenu pieaugums ir 7,6%. Tajā pašā laikā pārtikas preces kļuvušas par vidēji 9% dārgākas.
 
9.jan
Ūdens piedalās dažādos cilvēka organisma procesos - tas uzlabo asins cirkulāciju, regulē ķermeņa temperatūru, "ieeļļo" un aizsargā locītavas, mitrina ādu, palīdz uzturēt optimālu ķermeņa svaru, kā arī izvada nevajadzīgās vielas no organisma. Tomēr cilvēka organisms neuzkrāj ūdeni, tāpēc ir ļoti svarīgi regulāri to uzņemt pietiekamā daudzumā. Kā to darīt pareizi un kādos gadījumos nepieciešams uzņemt vairāk ūdens, padomus sniedz farmaceite Anna Kivleniece.
 
3.jan
Aizvadīto nedēļu laikā pie Drossinternets.lv vērsušies vairāki iedzīvotāji, kuriem ir uzlauzts Instagram konts. Lai atgūtu pieeju sociālo mediju kontam, krāpnieki pieprasa naudu.
 
2.jan
"Rūpes un kopšana ādai nepieciešama visos gadalaikos, tomēr tieši ziemas laikapstākļi, āra un iekštelpu temperatūras kontrasts ādai sagādā lielu stresu - tā kļūst sausāka, trauslāka, dažkārt pat plaisā," pauž farmaceite Ērika Pētersone.
 
30.dec 2021
Šogad nenotiks plaši publiski pasākumi un uguņošanas, tomēr, iespējams, mājsaimniecībās gadumijas svinībās tiks izmantoti pirotehniskie izstrādājumi. Lai Jaungada svinības neaizēnotu liekas rūpes un raizes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina iedzīvotājus neaizmirst par drošību!
 
27.dec 2021
Augu eļļu sveces, lai arī gatavotas no atjaunojamiem resursiem, par videi draudzīgām ne vienmēr var uzskatīt, norādīja inženierzinātņu doktore, biedrības "Ekodizaina kompetences centrs" valdes priekšsēdētāja Jana Simanovska, vēsta lsm.lv.
 
27.dec 2021
Ceturtā daļa iedzīvotāju savu ideālo auto gatavi meklēt ne ilgāk kā mēnesi, un puse pircēju iecerējuši par to maksāt ne vairāk kā gada algu, noskaidrojies bankas "Citadele" veiktajā Baltijas iedzīvotāju aptaujā.
 
25.dec 2021
Lietojot savus iemīļotos skaistumkopšanas un dekoratīvās kosmētikas līdzekļus, vērts padomāt, vai pietiekami bieži parūpējamies par pareizu higiēnas ievērošanu.
 
24.dec 2021
Zviedri Ziemassvētkos klāj bagātīgu mielasta galdu, kam ir pat īpašs vārds - Julbord, kas no zviedru valodas nozīmē "Ziemassvētku galds". Visbiežāk Julbord ir bufete, kur katrs var paņemt sev to, kas garšo vislabāk - visbiežāk tiek pasniegti zivju ēdieni, siltie ēdieni un deserti. Zviedru restorāna šefpavārs un IKEA ēdināšanas nodaļas vadītājs Oļegs Soročins dalās ar receptēm visās trīs kategorijās.
 
23.dec 2021
Apsekojot 300 spēkratus auto pārbaužu laikā, Circle K un Drošas Braukšanas Skola noskaidroja, ka autovadītāji nepievērš pienācīgu uzmanību lukturu tehniskajam stāvoklim, pirms sagatavo mašīnu ziemai.
 
19.dec 2021
Šodien arvien populārāka kļūst peldēšana ziemā aukstā ūdenī. Atšķirībā no daudzām populārām aktivitātēm, ziemas peldēšana nav tikai modes tendence: tā ir gadiem ilga tradīcija, kas aizsākās tālāk senatnē. Tolaik peldēšanās aukstā ūdenī tika uzskatīta par dziedināšanu un atdzīvināšanu, savukārt šodien tā tiek uzskatīta par veidu, kā stiprināt savu imunitāti un veselību kopumā.
 
7.dec 2021
Slideni ceļi un nenotīrītas ietves ir elle ikvienam senioram: ir liela iespēja nokrist, salauzt kādu kaulu, pārsist galvu… ļoti bieži kritieni uz ledus beidzas ar gūžas kaula kakliņa lūzumu, un tas labākajā gadījumā nozīmē ilgu atveseļošanos, bet sliktākajā — bezpalīdzīgu stāvokli līdz mūža galam. RSU pasniedzēja Ksenija Andrijanova stāsta, kas var profilaktiski noderēt pret kritieniem un kā var palīdzēt senioriem izvairīties no liktenīgas nelaimes.
 
5.dec 2021
Veselīgāka dzīvesveida piekopšana, strādājot no mājām, ir kļuvusi izaicinošāka - katru dienu atrodoties vienā un tajā pašā vietā, ir grūti pakārtot dienu tā, lai atvēlētu laiku veselīgām aktivitātēm.
 
5.dec 2021
Iepērkoties internetveikalos ārpus Eiropas Savienības (ES), pievienotās vērtības nodoklis (PVN) jāmaksā jau no preces vērtības pirmā centa.
 
1.dec 2021
Jau no 10. līdz 12. decembrim Ķīpsalā pēc gadu ilga pārtraukuma notiks Baltijā gaidītākā skaistumkopšanas izstāde “Baltic Beauty 2021”, kur varēs uzzināt aktuālāko nozarē, iepazīt jaunākos kosmētikas produktus, procedūras un pakalpojumus skaistumam – sejai, ķermenim, matiem. Būs arī vērtīgas konferences un aizraujoši konkursi. Smelies idejas, satiec izcilus speciālistus un iepērcies par labām cenām!
 
28.nov 2021
Nākotnes pensiju veido dzīves laikā nomaksātie nodokļi, un šobrīd pensiju uzkrājumam valsts novirza 20% no personas bruto ienākumiem. Ja persona kādu iemeslu dēļ nestrādā, tas atstāj ietekmi uz nākotnes pensiju.
 
28.nov 2021
Lai gan riepu maiņa atbilstoši ziemas sezonai ir atļauta jau no 31. oktobra, liela daļa autovadītāju izvēlas tās mainīt īsi pirms 1. decembra.
 
27.nov 2021
Saskaņā ar izmaiņām Eiropas Savienības (ES) tiesību aktos no 1. jūlija pilnīgi visām precēm, kas tiek iegādātas ārpus ES, tajā skaitā interneta veikalos, tiek piemērots pievienotās vērtības nodoklis (PVN) un personai preces ir jādeklarē muitā.
 
27.nov 2021
91% Latvijas iedzīvotāju ir pārliecināti, ka zinātu, kā rīkoties gadījumā, ja viņiem piezvanītu telefonkrāpnieks, liecina IKT pakalpojumu sniedzēja "Bite" un pētījumu aģentūras "Norstat Latvija" veiktā aptauja.