Nodokļu reformu Latvijā ir iespējams īstenot, tikai strādājot vienotā komandā valdībai, tās ministriem, kā arī uzņēmējiem un citiem partneriem, ceturtdien, 23.martā, secināts Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) biedru kopsapulces diskusijā.
Ministru prezidents Māris Kučinskis norādīja, ka Nodokļu reformu vadības grupa, kurā strādā pārstāvji no valdības, Saeimas, Latvijas Bankas, LDDK, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības, Latvijas Pašvaldību savienības un Latvijas Lielo pilsētu asociācijas, konceptuāli ir atbalstījusi Finanšu ministrijas piedāvāto nodokļu reformu plānu, akceptējot piedāvātās nodokļu likmes.
Viņš pateicās uzņēmējiem par atbalstu jaunās reformas izstrādes gaitā, kā arī par izpratni attiecībā uz šādas reformas nepieciešamību. “Mums ir bijuši strīdi, taču vienmēr esam spējuši nonākt pie kopsaucēja, atrodot gan uzņēmējiem, gan valstij labāko risinājumu. Tieši uzņēmēji nereti ir spējuši parādīt, kādas ir valdības darba kļūdas,” sacīja M. Kučinskis.
Tāpat LDDK biedru kopsapulces diskusijā tika uzsvērts, ka valdības prioritātes attiecībā uz nākamo gadu nemainās, un galvenā uzmanība tiks pievērsta izglītības sistēmas sakārtošanai, kā arī veselības aprūpei.
Jau ziņots, ka nodokļu reformu vadības grupa akceptējusi piedāvātās nodokļu likmes, kas attiecas uz uzņēmumu ienākumu nodokli, iedzīvotāju ienākumu nodokli (IIN), kā arī IIN no kapitāla un tā pieauguma. Atturējās vienīgi pašvaldību pārstāvji, norādot, ka ar piedāvājumu šajā jomā nav pilnībā iepazinušies. Atbalsts pausts arī darbaspēka nodokļu reformai, kas paredz minimālās algas pieaugumu līdz 430 eiro, kā arī IIN likmes piemērošanu 20 % apmērā ieņēmumiem līdz 45 000 eiro gadā un 23 % ieņēmumiem virs 45 000 gadā.
Tāpat pausts atbalsts plānotajām izmaiņām mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) jomā, kas paredz saglabāt MUN pašreizējā 15 % līmenī, vienlaikus nosakot, ka šis nodoklis būs piemērojams tikai uzņēmumiem, kuru gada apgrozījums nepārsniedz 40 tūkstošus eiro. Ir pausts atbalsts arī Finanšu ministrijas izstrādātajiem kompensējošajiem nodokļu un nodokļu administrēšanas pasākumiem.