Izklaide

21.mai
ASV Kalifornijas štats pirmdien nāks klajā ar vadlīnijām, kas vairākos pavalsts apgabalos, iespējams, pat jau jaunnedēļ ļaus atsākt kino un televīzijas filmu uzņemšanu, trešdien pavēstīja štata gubernators Gevins Ņūsoms. Tiesa gan, galvenajā industrijas centrā Losandželosā tas pagaidām vēl notikt nevarēs.
 
14.mai
Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar koronavīrusu apstiprināta vēl sešiem cilvēkiem, ceturtdien paziņojusi Veselības ministrija.
 
6.mai
Holivudas aktieris Toms Krūzs plāno piedalīties kinolentē, kuras filmēšana notiks Starptautiskajā kosmosa stacijā, paziņojusi ASV Nacionālā aeronautikas un kosmosa pārvalde (NASA).
 
3.mai
Lielbritānijas premjerministra Borisa Džonsona un viņa līgavas Kerijas Simondsas jaundzimušajam dēlam doti vārdi Vilfreds Lorijs Nikolass.
 
1.mai
Britu premjers Boriss Džonsons paziņojis, ka brīdī, kad Lielbritānijā tiks mīkstināti koronavīrusa Covid-19 noteiktie ierobežojumi, cilvēkiem jārēķinās, ka publiskās vietās obligāta prasība būs sejas masku nēsāšana, atsaucoties uz politiķa teikto vēsta medijs "The Sun".
 
11.apr
Pašreizējo koronavīrusa pandēmiju izraisījusi cilvēces necieņa pret dabu un dzīvniekiem, uzskata plašu pasaules atzinību iemantojusī britu zooloģe Džeina Gudola.
 
11.apr
Veicinot Eiropas un pasaules mērogā starpsektorālu un starpdisciplināru sadarbību cīņā ar Covid-19, radītas tiešsaistes platformas resursu apvienošanai, vēstīts Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapā.
 
10.apr
Francijas valdība varētu atvēlēt līdz pat 20 miljardiem eiro jauna kapitāla, lai atbalstītu uzņēmumus, kas vissmagāk cietuši jaunā koronavīrusa pandēmijā, piektdien paziņojis ekonomikas ministrs Bruno Lemers.
 
30.mar
Lielbritānijas princis Čārlzs beidzis ievērot pašizolācijas režīmu, kas viņam bija jāievēro pozitīvā Covid-19 testa rezultāta dēļ.
 
18.mar
Atcelts šī gada Eirovīzijas dziesmu konkursa fināls, liecina oficiālā informācija dziesmu konkursa mājaslapā.
 
17.mar
Zviedrijā vidusskolām, universitātēm un pieaugušo izglītības centriem no trešdienas ieteikts slēgt telpas un nodrošināt apmācību attālināti, otrdien paziņojis Zviedrijas premjerministrs Stēfans Levēns.
 
10.mar
Mongolija otrdien aizliedza ikvienam iebraukt vai pamest pilsētas uz sešām dienām, valstī apstiprinot pirmo "Covid-19" gadījumu, ar ko saslimis Francijas enerģētikas kompānijas darbinieks, kas ielidojis no Maskavas.
 
4.mar
Laikā, kad pasaules mediji vēsta par koronavīrusa "Covid-19" izplatīšanos pasaulē, mūziķis Ivo Fomins devies uz Taizemes dienvidu provinci Puketas salu.
 
1.mar
ASV, Austrālijā un Taizemē šajā nedēļas nogalē reģistrēti pirmie nāves gadījumi ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību "Covid-19", un pieaug nāves gadījumu skaits arī Ķīnā, no kurienes infekcija izplatījusies vairāk nekā 60 valstīs, liecina amatpersonu sniegtā informācija.
 
25.feb
Četri pieredzējuši šerpas šonedēļ mēģinās uzkāpt Everesta virsotnē piecu dienu laikā brutālos ziemas apstākļos, lai pasaules augstākajā kalnā uzstādītu jaunu rekordu.
 
21.feb
Arheologi secinājuši, ka Romas forumā atklātā kapavieta, iespējas, piederējusi Romas leģendārajam dibinātājam un pirmajam karalim Romulam.
 
20.feb
Ceturtdien tiek atklāts 70.Berlīnes kinofestivāls, un tā gaitā tiks demonstrētas 340 filmas, bet 18 sacentīsies par galveno balvu "Zelta lāci".
 
13.feb
Ginesa pasaules rekordu grāmata trešdien 112 gadus vecu japāni atzinusi par pasaulē vecāko vīrieti.
 
10.feb
Rīt, 2020. gada 11. februārī, plkst. 12.00 pēc vietējā laika pie Dānijas Karalistes Ģenerālprokuratūras (Frederiksholms Kanal 16, 1220 København K, Kopenhāgena, Dānija) notiks protests pret šobrīd Dānijā apcietinātās divu bērnu mātes Kristīnes Misānes izdošanu Dienvidāfrikai tikai divas dienas pirms Dānijas apgabaltiesā paredzēts pieņemt lēmumu par sievietes iespējamo atbrīvošanu. Protesta dalībnieki pieprasīs nodrošināt K. Misānes klātbūtni un iespēju sevi aizstāvēt gaidāmajā tiesā 14. februārī.
 
10.feb
"Oskaru" balvu pasniegšanas ceremonijā svētdien Losandželosā kā labākā filma tika godalgota Dienvidkorejas kinolente "Parasite" ("Parazīts").
 
31.jan
"Straujā koronavīrusa izplatība rada traucējumus starptautiskajā preču apritē, vairākas aviokompānijas ir atcēlušas tiešos lidojumus uz Ķīnu, un, lai mazinātu cilvēku pārvietošanos un vīrusa izplatību, Ķīnas valdība ir nolēmusi pagarināt nacionālo svētku laiku līdz 2. februārim, dažām pašvaldībām pat līdz 9. februārim. Tajā pašā laikā lielas komerciālas pilsētas, piemēram, Uhaņa, un tām apkārt esošās pilsētas ir pilnībā slēgtas kravu satiksmei", apstiprina Igaunijas loģistikas kompānijas "Balti Logistika" valdes loceklis Magnuss Lepasalu.
 
27.jan
Losandželosā svētdien "Grammy" balvu pasniegšanas ceremonijā triumfēja amerikāņu popmūziķe Billija Ailiša, saņemot visas četras prestižākās godalgas un uzveicot tādus sāncenšus kā "Lil Nas X" un "Lizzo".