Vairāki simti opozīcijas aktīvistu ceturtdien Kijevā rīko sēdošo streiku, protestējot pret reģionālās valodas statusa piešķiršanu krievu valodai. Tikmēr citi aktīvisti, to vidū arī parlamenta deputāti, turpina pieteiktos badastreikus. Sēdošais streiks notiek pie konferenču centra Kijevā, kur dienu iepriekš izcēlās demonstrantu un milicijas sadursmes.
Pie konferenču centra naktī uz ceturtdienu aizvadīja aptuveni pusotrs simts demonstrantu.
Protestētāji izvietojuši plakātus ar tādiem uzrakstiem kā "Nost ar Maskavas okupantiem," "Demokrātiskā Ukrainā nav vietas krievu šovinismam" un "Nost ar krievu imperiālismu".
Tikmēr 11 cilvēki, tostarp seši parlamenta deputāti, protestējot pret reģionālās valodas statusa piešķiršanu krievu valodai, uzsākuši badastreiku.
"Mēs turpināsim badastreiku, kamēr netiks anulēts valodu likums," sola partijas "Za Ukrainu!" ("Par Ukrainu!") līderis, parlamenta deputāts Vjačeslavs Kiriļenko. "Mēs šeit paliksim, mums vēl nav nekādu plānu."
Tajā pašā laikā aptuveni pusotrs simts cilvēku, galvenokārt studenti un pensionāri, bija pulcējušies pie prezidenta Viktora Janukoviča biroja, izsakot atbalstu valsts vadītājam.
Janukovičs, kura pārstāvētā Reģionu partija, virzīja ārkārtīgi pretrunīgi vērtētā likuma pieņemšanu parlamentā, trešdien brīdināja, ka valstī izveidojusies "krīzes situācija", kuras dēļ varētu nākties izsludināt parlamenta ārkārtas vēlēšanas.
Parlamenta vēlēšanām Ukrainā būtu jānotiek oktobrī.
Jau ziņots, ka, cenšoties mazināt spriedzi, ko valstī izraisījusi krievu valodas statusa paaugstināšana, Janukovičs trešdien tikās ar parlamenta vadību un frakciju vadītājiem.
Augstākās Radas spīkers Volodimirs Litvins trešdien iesniedza atlūgumu.
Tikmēr ceturtdien parlamenta plenārsēdē nepiedalījās nedz Litvins, nedz opozīcijas deputāti.
Asu kritiku opozīcijai veltījis premjerministrs Mikola Azarovs, apgalvojot, ka tā liedz pusei valsts runāt dzimtajā valodā.
"Mēs pieņēmām pilnībā eiropeisku likumu, kas nodrošina visām tautībām tiesības sazināties dzimtajā valodā," trešdien skaidroja premjerministrs.
Pēc viņa domām, opozīcija "zaudējusi prātu", protestējot pret Eiropas vērtībām.
Kā ziņots, Ukrainas parlaments otrdien apstiprināja pretrunīgi vērtēto likumprojektu, kas paredz krievu valodai valstī piešķirt augstāku statusu, lai gan tā netiks pasludināta par otru valsts valodu.
Likumprojekts izsaucis šķelšanos likumdevēju vidū, kas maijā noveda pat pie masu kautiņa Augstākās Radas sēžu zālē.
Arī otrdienas balsojumā parlamenta sēžu zālē izraisījās nekārtības, kliegšana un deputātu kautiņi.
Saskaņā ar oficiālajiem datiem 113 no klātesošajiem 364 deputātiem balsojumā nepiedalījās, bet tikai divi likumdevēji balsoja pret, jo lielākā daļa opozīcijas deputātu balsojuma brīdī atradās plenārsēžu zāles priekšējā daļā pie prezidija.
Nekārtības sākās, kad Reģionu partija ierosināja otrdien balsot par krievu valodas statusa paaugstināšanu, lai gan darbakārtībā šis jautājums nebija iekļauts.