Berlīnes Brīvās Universitātes (Freie Universität) arheologi kopā ar starptautisku komandu apstiprina senos aizvēsturiskos nocietinājumus Sibīrijā. Pētījumu rezultāti publicēti zinātniskajā žurnālā “Antiquity”, par to raksta arī žurnāls Science
Taigas vidū Krievijas ziemeļos atrastas pasaulē vecākās militāri nocietinātās cilvēku apmetnes. Apmēram pirms 8000 gadiem vietējie mednieki uzcēla šos divus aptuveni 50 metrus garos fortus blakus vienu otram, teikts Berlīnes Brīvās universitātes paziņojumā presei .
Cietokšņi atrodas bezceļu klajuma vidū Rietumsibīrijas ziemeļu daļā, nedaudz mazāk nekā 500 kilometrus uz austrumiem no Urālu kalniem aptuveni 63. platuma grādos. Šīs nocietinātās apmetnes ir nosauktas kā Amnja I un II pēc Amnjas upes nosaukuma. Amnja ir Obas baseina upes Kazimas pieteka.
Saskaņā ar paziņojumu presei un žurnāla Science ziņām Amnjas forti ir vecākie pasaulē. Piemēram, pirmās Urukas un Babilonas sienas tika uzceltas Mezopotāmijā, t.i., Divupē, tikai aptuveni 2000 gadus vēlāk, norāda Science.