Atklātās ūdenstilpnes ūdens masa 140 triljonus reižu pārsniedz kopējo pasaules okeānu ūdens tilpumu, atsaucoties uz avotu, raksta UNIAN.
Divas astronomu komandas ir reģistrējušas lielāko un tālāko ūdens tilpni, kāda jebkad atklāta kosmosā. Par to ziņo portāls "Unilad". Zinātnieki ir apstiprinājuši, ka lielākā ūdenstilpne izpētītajā Visumā ir 12 miljardus gadu veca.
Tiek atzīmēts, ka rezervuāra ūdens masa ir ievērojami lielāka nekā visa ūdens masa uz Zemes - pēc zinātnieku domām tā ir līdzvērtīga 140 triljoniem visa ūdens pasaules okeānos.
"Tomēr ir maz iespēju to pamanīt, skatoties caur teleskopu, jo ūdenstilpne ieskauj milzīgu melno caurumu, ko sauc par kvazāru un kas atrodas vairāk nekā 12 miljardu gadu attālumā", teikts rakstā.
NASA zinātnieks Mets Bredfords Pasadenā, Kalifornijā, runāja par atklājumu un uzsvēra, ka atklājums pierāda ūdens klātbūtni visā Visumā.
"Vide ap šo kvazāru ir unikāla ar to, ka tā rada milzīgu ūdens masu. Tas ir vēl viens pierādījums tam, ka ūdens bija plaši izplatīts visā Visumā pat senākos laikos," sacīja pētnieks.