Kadirovs izpļāpā neērtu patiesību par karu

© unsplash.com

Kopš kara sākuma Kadirovs gandrīz trīskāršojis savā pakļautībā esošo militāro vienību skaitu, taču nav gatavs tās upurēt Putina ideju vārdā, raksta “dialog.ua”.

Čečenijas vadītājs Ramzans Kadirovs izveidojis iespaidīgu armiju, kas tikai formāli tiek uzskatīta par Krievijas militārās mašīnas sastāvdaļu, bet patiesībā paliek nomaļus no aktīvas karadarbības Ukrainā.

Kā kļuva zināms no paša Kadirova nesenā paziņojuma, viņa rīcībā ir 84 tūkstošu kaujinieku rezerve, kuri “ir gatavi pēc pirmās pavēles pāriet uz priekšējo līniju”, bet joprojām atrodas drošā attālumā.

Gandrīz trīs kara ar Ukrainu gadu laikā Kadirovs ir teju trīskāršojis savu bruņoto spēku skaitu, palielinot to līdz 19 vienībām, taču šie spēki tiek izmantoti galvenokārt tam, lai demonstrētu lojalitāti Kremlim un stiprinātu Kadirova iekšējo varu, nevis lai piedalītos reālās kaujas operācijās.

Formāli čečenu vienības ir pakļautas Aizsardzības ministrijai, Iekšlietu ministrijai vai Zemessardzei, taču reāli tās paliek tikai Kadirova pakļautībā. Lielākā daļa no tām ir izvietotas Čečenijā un praktiski nekad nepamet republiku.

Mediju telpā šie spēki saņēmuši iesauku “Tiktok karaspēks”, pateicoties inscenētiem video, kuros tiek simulētas militārās operācijas, savukārt reālas sadursmes paliek uz citu Krievijas vienību pleciem.

Vienīgā vienība, ko Kadirovs sūta uz fronti, ir “Akhmat” brīvprātīgo bataljons, kurā praktiski nav čečenu - šo formējumu vada ģenerālleitnants Apti Alaudinovs. Tieši “Akhmat” kaujinieki pēc minimālas apmācības tiek nosūtīti uz priekšējo līniju, savukārt pārējie Kadirova formējumi paliek aizmugurē vai tiek izmantoti Krievijas pierobežas reģionu, piemēram, Belgorodas un Kurskas apgabalu, apsardzei.

Tomēr pat pierobežas reģionos čečenu kaujinieki neuzrāda efektivitāti - augustā, kad Ukrainas karaspēks izlauzās cauri robežai Kurskas apgabalā, čečenu bataljons, kas atradās šajā reģionā, nespēja noturēt savas pozīcijas, un Ukrainas spēki dažu stundu laikā ieņēma daļu teritorijas.

Pasaulē

ASV ievēlētā prezidenta Donalda Trampa retorika, īpaši viņa teritoriālās pretenzijas pret sabiedrotajiem, pārāk atgādina Maskavas retoriku, raksta izdevuma “Bloomberg” apskatnieks Marks Čempions, kurš neizslēdz, ka Tramps patiešām varētu mēģināt pārvaldīt Ameriku tā, kā Putins pārvalda Krieviju.

Svarīgākais