Gan Japānas iedzīvotāju, gan starptautiskās sabiedrības dusmas sāk izraisīt amatpersonu nespēja izskaidrot, kas tad īsti notiek ar 11. marta zemestrīcē cietušajiem Fukušimas AES reaktoriem.
Vakar virs diviem no tiem atkal bija novērojams dūmu mākonis, okeānā konstatēts paaugstināts radiācijas līmenis, bet amatpersonas nepārliecinoši turpina apgalvot, ka situācija tiekot kontrolēta un nekādas briesmas nedraudot.
Japānas televīzijas kanāls NHK vēsta, ka vakar vienā no evakuācijas centriem, kas ierīkots Tamuras pilsētā Fukušimas prefektūrā, ieradies AES pārvaldošās kompānijas Tepco viceprezidents Norio Cuzumi, kas atvainojies ļaudīm par notikušo, taču tā arī nav spējis atbildēt uz jautājumu, kad briesmas būs garām un viņi varēs atgriezties mājās. Savukārt prefektūras gubernators Juheji Sato atteicies tikties ar Tepco prezidentu. Saskaņā ar japāņu tradīcijām, tas nozīmētu, ka viņam būtu jāpieņem atvainošanās, taču gubernators uzsvēris, ka, ņemot vērā iedzīvotāju noskaņojumu, tas neesot iespējams.
Tepco vakar vēstīja, ka visiem sešiem Fukušimas AES reaktoriem atkal pieslēgta enerģijas padeve, kas nozīmē, ka teorētiski varētu iedarbināt dzesēšanas iekārtu sūkņus un novērst kritisko situāciju, ko izraisa reaktoru pārkāršana, vēsta AP. Tajā pašā laikā Tepco ziņojusi, ka vēl nepieciešamas pārbaudes, nekonkretizējot, cik ilgu laiku tās prasīs. Vakar virs diviem AES reaktoriem atkal parādījušies dūmi, neoficiāla informācija liecina, ka no reaktora evakuēti strādnieki, kuri vēlāk atkal atgriezušies darbavietā. Nekādu oficiālu paziņojumu nedz no Tepco, nedz Japānas amatpersonām iedzīvotāji tā arī nav sagaidījuši.
Japānas mediji, kas aicina ļaudis nekrist panikā, aizvien biežāk spiesti atzīt – vai nu informācija tiek slēpta, vai arī amatpersonas patiešām ir neziņā par situāciju un nespēj prognozēt, kas notiks reaktoros. Nedz viens, nedz otrs variants neapmierina sabiedrību, un nav pārsteigums, ka tās daļa sāk ticēt panikas cēlājiem, kuri aktivizējušies internetā.