Neatkarīgā iesaka: TOP 10 notikumi kultūrā no 4. līdz 10. februārim

© Publicitātes foto

7.lapa

Ziemeļu valdzinājums Žana Sibēliusa vijolkoncertā

Publicitātes foto

Sestdien, 4. februārī, Koncertzālē “Cēsis” skanēs ziemeļvalstu mūzika. Programmas centrā - dižā somu romantiķa Žana Sibēliusa vijolkoncerts solistes Paulas Šūmanes (attēlā) un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra lasījumā.

Līdzās - divas simfoniskās poēmas: Sibēliusa “Sāga” un norvēģa Eivinda Torvunda “Rīts mežā”. Pie diriģenta pults stāsies igauņu maestro Olari Eltss.

Koncertprogrammā akadēmiskās mūzikas cienītāji un Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris piedzīvos atkalsatikšanos ar tā kādreizējo galveno diriģentu, šobrīd Igaunijas Nacionālā simfoniskā orķestra māksliniecisko vadītāju un galveno diriģentu Olari Eltsu.

Kopīgā sadarbībā izskanēs Žana Sibēliusa simfoniskā poēma “Sāga”, kuras tēlainie risinājumi rezonē ar skandināviskām fantastiskām iztēles ainavām, bet solistes Paulas Šūmanes interpretācijā dzirdēsim spilgto un piesātināto Sibēliusa Vijolkoncertu.

“Brāzmaini ziemeļu vēji, dabas varenība, kas raisa bijību un apbrīnu, un dedzinoši karsta sirds zem ledus kārtas kā neremdināma lava no zemes dzīlēm - tādu Sibēliusu esmu sastapusi šoziem. Ziemeļu valdzinājums Vijolkoncerta skaņās būs īpaši spēcīgs, pateicoties Latvijas Nacionālajam simfoniskajam orķestrim un maestro Olari Eltsam. Ļoti vēlos, lai arī klausītājiem šī satikšanās ar Sibēliusu būtu līdz kaulam patiesa,” atklāj vijolniece Paula Šūmane.

No 20. gadsimta Somijas mūzikas ainas klātesošajiem būs iespēja pārcelties uz Ungāriju, kur ap 1915. gadu Bēla Bartoks komponēja viencēliena baletu “Koka princis”. Savukārt spirdzinošu laikmetīgās mūzikas devu klausītājiem sniegs norvēģu komponista Eivinda Torvunda simfoniskā poēma “Rīts mežā”.

Apmeklētāju ērtībai: iegādājoties atsevišķu biļeti, ir iespēja no Rīgas uz koncertu nokļūt ar īpaši norīkotu autobusu. Izbraukšana no Rīgas plkst. 14.45, izbraukšana no Cēsīm pēc koncerta plkst. 19.45.

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Pasākumi

Šis mēnesis Latgalē aizrit kāda nebijuša un varbūt pat unikāla mūzikas un dzejas kopprojekta zīmē – uz vienas skatuves un vienā kultūrtelpā satiekas 20. gadsimta latgaliešu dzeja ar 21. gadsimta latviešu hiphopu. Proti, Seimaņa Putāna dzeja tiek apspēlēta Ūgas, anša, Gustavo un citu hiphopa meistaru radošajā apdarē.