Neatkarīgā iesaka: TOP 10 notikumi kultūrā no 12. līdz 18. februārim

© Publicitātes foto

10.lapa

Tērpu izstāde no LNOB operas un baleta izrādēm

Publicitātes foto

Bauskas muzejā (Kalna iela 6, Bauska) skatāma izstāde «Februāris. Mīlestības un karnevāla laiks», kurā aplūkojami tērpi no LNOB operas un baleta izrādēm.

Februāri pasaulē bieži dēvē par mīlestības mēnesi. No veikalu skatlogiem uz mums noraugās čaukstošu, sārtu papīra siržu un konfekšu gūzma. Bet vai mīlestība ir tik salda, un amora bulta vienmēr trāpa īstajam?

Pasaules slavenos mīlas stāstos, kas stāstīti uz Latvijas Nacionālās operas un baleta skatuves, aicinām iepazīt mīlestību, kas pastāvējusi vienmēr - slepena un nosodīta, bet neizdzēšama un neapslāpējama, sapņus par laimi un skaistuma dabu, kas mums piedāvā vienkāršu, bet aizkustinošu morāli: ārējais daiļums mūs agri vai vēlu pamet, bet dvēseles daile ir mūsu mūžības ķīla.

Izstādē apskatāmi tērpi no izrādēm: Georgs Frīdrihs Hendelis «Alčīna», Pēteris Čaikovskis «Jevgēņijs Oņēgins», Antonīns Dvoržāks «Nāra», Volfgangs Amadejs Mocarts «Figaro kāzas», Georgs Frīdrihs Hendelis «Akīds un Galateja», Gaetāno Doniceti «Lucia di Lammermoor», Zigmārs Liepiņš «Parīzes Dievmātes katedrāle», Džakomo Pučīni «Vīlas», Bruno Skulte «Vilkaču mantiniece».

Izstāde būs aplūkojama līdz 27. februārim.

Trešdienās muzeja apmeklējums bez maksas ir pensionāriem, invalīdiem, bērnu namu un speciālo izglītības iestāžu audzēkņiem (uzrādot apliecību).

Pasākumi

Šis mēnesis Latgalē aizrit kāda nebijuša un varbūt pat unikāla mūzikas un dzejas kopprojekta zīmē – uz vienas skatuves un vienā kultūrtelpā satiekas 20. gadsimta latgaliešu dzeja ar 21. gadsimta latviešu hiphopu. Proti, Seimaņa Putāna dzeja tiek apspēlēta Ūgas, anša, Gustavo un citu hiphopa meistaru radošajā apdarē.